„Shazam“ kūrėjas Dhiraj Mukherjee: „Niekas mumis netikėjo“

Inovacijų festivalis „LOGIN“
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-06-06 16:22
Programėlę, skirtą mobiliesiems telefonams, „Shazam“, tikriausiai, daugelis yra išbandę arba bent jau apie ją girdėję. Ji skirta atpažinti dainą skambančią bare, kavinėje, vakarėlyje ar bet kurioje kitoje vietoje, kurioje groja muzika
„Tik įstojęs į universitetą supratau, kad noriu tapti jaunu inovatoriumi. Tuo metu visi jais norėjome būti“, – sako inovacijų ir technologijų festivalyje „LOGIN“ viešėjęs vienas „Shazam“ kūrėjų, iš Indijos kilęs verslininkas Dhiraj Mukherjee.

D. Mukherjee juokiasi, kad su draugais dar studijų laikais norėjo tapti išradėjais, tačiau sunkiausia dalis buvo sugalvoti ką konkrečiai sukurti jie nori.

Inovacijų festivalis „LOGIN“ / Irmanto Gelūno/ „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Inovacijų festivalis „LOGIN“ / Irmanto Gelūno/ „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
„Mes eidavome į barus, kavines ir galvodavome, ką galėtume nuveikti. Baruose, kuriuose dažnai leisdavome laiką visa laiką skambėdavo muzika ir mano draugas vis manes klausdavo: – „Kokią dabar groja daina?“ Aš nebuvau didelis muzikos žinovas, todėl neturėdavau ką jam pasakyti. Tuomet jam toptelėjo mintis: – „O jeigu mano telefonas galėtų atpažinti bet kurią skambančią dainą?“. Aš jam pasakiau, kad to padaryti neįmanoma. Jis sušuko: – „Įmanoma, mums tereikia susijungti su visomis radijo stotimis“. Aš maniau, kad jis išprotėjo. Tą patį vakarą jam kilo dar viena mintis – sukurti programėlę, kuri atpažįsta ne tik per radiją skambančias dainas, o bet kokią fone grojančią muziką. Aš paklausiau: „Kur rasime tokią technologiją?“. Jis ramiu veidu ištarė: – „Išrasime“, – „Shazam“ sukūrimo priešistorę pasakojo Dhiraj.
Inovacijų festivalis „LOGIN“ / Irmanto Gelūno/ „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Inovacijų festivalis „LOGIN“ / Irmanto Gelūno/ „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

D. Mukherjee prisipažino, kad jų idėja niekas netikėjo, tačiau vargais negalais jie rado žmogų, kuris ėmėsi kurti iki tol nematytą muzikos atpažinimo technologiją. „Žmogus, kurį radome programėlę kūrė telefonų knygos principu – nors joje daugybė vardų – jeigu žinai konkretų asmenį, surasti nėra sunku.

Platforma „Shazam“ populiarumo viršūnę pasiekė praėjus 8 metams po programėlės sukūrimo. Mat būtent tuo metu, 2008-aisias, rinkoje pasirodė Steve‘o Jobs‘o sukurtas Iphone mobilusis telefonas.

„Per dvi dienas mūsų programėlė buvo panaudota 2 milijardus kartų. Tai buvo neįtikėtina“, – pasakojo inovatorius.

Nors „Shazam“ sėkmingai veikia jau 18-19 metų D. Mukherjee iš „Shazam“ komandos pasitraukė prieš septynerius metus.

„Dirbdamas su šia platforma pajutau, kokią didelę jėgą turi jauni žmonės ir norėjau už tai atsidėkoti. Dabar aš dirbu su įvairiais verslais ir startuoliais padedančiais jaunimui, taip pat ir su tomis kompanijomis, kurios atsakingai žiūri į gamtą, į verslą ir į visa pasaulį“, – pasakojo inovatorius.

Žmonės.lt
Temos:
Login Aktualu

Naujausi straipsniai