Šeštadienį Vilnių sudrebins dūdų eisena

Renginio akimirka / D. Putino nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-05-17 17:56
Jau 4-us metus iš eilės, grupė „Mood Sellers“, Gatvės muzikos dienos proga, organizuoja muzikinę eiseną, kurios tradiciją „pasiskolino“ iš Naujojo Orleano kultūros.

Kasmet į eiseną prisijungia vis daugiau muzikantų bei klausytojų, tai tampa nuotaikinga Vilniaus tradicija. Žygiuodami muzikantai groja Naujojo Orleano „second line‘us“, kurie ypatingai tinkami žygiavimui ir šokiams. Šiemet planuojama, kad prie „Mood Sellers“ grupės aštuoniukės prisijungs dar apie 10 muzikantų, o klausytojai kviečiami ir skatinami, jei turi kokį instrumentą, improvizuotai prisijungti prie eisenos taip pat.

Naujajame Orleane varinių pučiamųjų grupių, vadinamų „brass band‘ais“, grojimas gatvėse yra kasdienis reiškinys. Žmonės gatvėse ir grodami, ir šokdami ypatingai akcentuoja gerą nuotaiką, šventę, atsipalaidavimą. Būtent todėl, per gatvės muzikos dieną, kuomet visas miestas skamba, moodselleriai nori parodyti, kokią galingą energiją gali sukurti muzikinės eitynės.

Dar viena gatvės muzikos dienos tradicija yra „Mood Sellers“ koncertas Užupyje, „Downtown Forest Hostel“ terasoje, kur muzikantai savo klausytojus kartu su eisena ir atsiveda. Šiemet vakarinėje programoje prisijungs grupė „Home Jazz Band“, kurie groja tradicinį džiazą, tad Naujojo Orleano ritmai užvaldys Užupį.

Muzikinės eisenos pradžia 18 val. nuo Aušros Vartų, „Home Jazz Band“ koncertas „Downtown Forest“ terasoje prasidės 19 val., „Mood Sellers“ 20 val.

Žmonės.lt

Temos:

Muzika

Naujausi straipsniai