Šeštadienį Kernavėje susijungė dviejų siurrealistų kūrybos keliai

Renginio Kernavėje akimirkos/Asmeninio „Bardo “ galerijos archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-05-26 14:22
Šeštadienio vakarą Kernavėje, istorinės praeities ir mistiškos vaizduotės apsuptyje, susijungė dviejų menininkų siurrealistų – brito S. V. Mitchell ir šveicaro H. R. Giger kūrybos keliai. Darbų ekspozicija užpildė „Bardo“ galerijos kertis, kuriose duris atvėrė slaptingas labirintas – parodos išdėstymas tikslingai apmąstytu būdu, siekiant lankytojus atskirti nuo materialaus pasaulio ir sugrąžinti prie savasties ištakų, pajusti meno ir anapusinės traukos jėgas.

Skambant tamsiojo ambient neo-folk‘o garsams, atliekamiems muzikinio projekto „Vėlių Namų“, lankytojai buvo pakviesti prisijungti prie 5-tojo „Bardo“ galerijos gimtadienio ir kartu patirti abiejų menininkų vizijų, garsų bei gamtos sintezę. Parodoje buvo eksponuojama virš šimto S. V. Mitchell darbų, atliktų airbrush (purškiamų dažų) technika, kuri suteikė nežemiško judesio pojūtį darbuose vaizduojamiems tamsiausiems žmogaus vaizduotės užkaboriams.

Taip pat, parodoje H. R. Giger ir filmo „Svetimas“ (Alien) gerbėjų lūkesčius pateisino pirmą kartą Lietuvoje eksponuoti meistro tapybos bei litografijos darbai, kuriuos papildė 5-tosioms menininko mirties metinėms, gyvenimui bei kūrybai atminti skirtas dokumentinis filmas „Dark Star“.

Renginio metu surengtas ir labdaringas aukcionas, kurio tikslas – surinkti lėšų nepasiturinčių Kernavės šeimų vaikų kūrybingumui skatinti. Aukcione parduota „Bardo“ knyga su originaliu S. V. Mitchell piešiniu.

Visi, nesuspėję pamatyti šių meistrų darbų parodos ir paklaidžioti mistiškąjame labirinte, dar gali suspėti tai padaryti ir apsilankyti „Bardo“ galerijoje iš anksto susitarę apie apsilankymą su parodos kuratoriumi – S. V. Mitchell.

Temos:

Kultūra Menas

Naujausi straipsniai