Šeštadienį įsigalioja privalomos kaukės: griežtėja ir kiti saugumo reikalavimai

Medicininė veido kaukė – apsauga nuo koronaviruso / 123RF nuotr.
Autorius: BNS
Publikuota: 2020-08-01 09:00
Dėl koronaviruso plitimo nuo šeštadienio Lietuvoje griežtinami saugumo reikalavimai parduotuvėse, maitinimo įstaigose, viešajame transporte, taip pat vykdant skrydžius, teikiant kitas paslaugas.

Tokius įsakymus pasirašė laikinai sveikatos apsaugos ministrą pavadavęs teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Esminis reikalavimas – į viešas uždaras erdves grąžinama prievolė tiek jų lankytojams, tiek darbuotojams dėvėti veido apsaugos priemones, taip pat vėl bus būtina laikytis atstumų tarp asmenų.

Įsakymuose numatyta, jog veido kaukės minėtose vietose bus vėl privalomos visiems, vyresniems nei 6 metų asmenims, išskyrus viešojo maitinimo įstaigas, kur ši prievolė galios tik darbuotojams. Taip pat kaukes bus galima nedėvėti teikiant specifines paslaugas, kaip barzdos skutimą ar panašiai, lankantis sporto klubuose.

Tarp reikalavimų – draudimas į prekybos, laisvalaikio ir pramogų vietas įleisti asmenis, kuriems pasireiškia peršalimo simptomai.

Didieji prekybos tinklai žada neįsileisti klientų, kurie neturės veido apsaugos priemonių.

Prekybos ir paslaugų, laisvalaikio ir pramogų teikimo vietose, viešajame transporte grąžinamas reikalavimas, jog tarp žmonių būtų išlaikomas bent 1 metro atstumas, būtinybė pasirūpinti priemonėmis keleivių rankų dezinfekavimui, bent kartą per dieną dezinfekuoti visą autobusą ar troleibusą.

Viešojo transporto stotelėse rekomenduojama pažymėti laukimo vietas saugiu atstumu, grįžta ir rekomendacija neprekiauti popieriniais bilietais. 

Tarp reikalavimų – draudimas į prekybos, laisvalaikio ir pramogų vietas įleisti ir aptarnauti asmenis, kuriems pasireiškia peršalimo simptomai, dirbti darbuotojams su šiais simptomais, taip pat ir tiems, kuriems privaloma izoliacija, būtinybė vėdinti patalpas ir kiti.

Policija primena apie baudas

Vyriausybei nusprendus nuo šeštadienio sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą uždarose patalpose, policija žada aktyviai bendradarbiauti su parduotuvėmis ir saugos tarnybomis, kad šis reikalavimas būtų įgyvendintas. 

„Turime teisę surašyti protokolus, bet matome, kad reikia intensyviau mums dirbti su pačiomis įstaigomis tam, kad jos pačios laikytųsi tų tvarkų“, – BNS sakė Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad dėl privalomų nurodymų nesilaikymo gresia nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų baudos, juridiniams asmenims – nuo 1,5 iki 6 tūkst. eurų baudos. Jeigu bauda sumokama per 15 kalendorinių dienų, taikoma pusė minimalios baudos.

„Asmuo turi susimokėti per nustatytą terminą. Jeigu nesusimoka, tada 250 tampa 500 eurų“, – sakė R.Požėla.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai