Šeši Skaivos taksai žino savo vietą automobilyje

Skaiva ir jos taksai / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-04-13 10:34
Šešis taksų veislės šunis auginanti Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė teigia, kad išvykos į gamtą su augintiniais yra vienas didžiausių malonumų. Kad visi kartu sklandžiai pasiektų kelionės tikslą, šeimininkė tinkamai pasirūpina viso ekipažo saugumu. Į gyvūnų saugumą automobilyje dėmesį atkreipia ir „Lietuvos draudimas“ – šiais metais bendrovė pasiūlė papildomą paslaugą – automobiliu keliaujančių žmonių ir jų keturkojų augintinių draudimą.

Bendraudama su kitais gyvūnų mylėtojais radijo laidų vedėja Skaiva nuolat dalijasi įspūdžiais ir patarimais. Taksų augintoja pastebi, kad saugiai kelionei reikiamų priemonių šiandien įsigyti yra visai paprasta.

Lygiai taip pat paprasta apdrausti kartu keliaujančius augintinius: šiandien kiekvienas „Lietuvos draudimo“ klientas, apsidraudęs nuosavoms reikmėms naudojamą lengvąjį automobilį Privalomuoju vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu (TPVCAPD) metams, gali įsigyti papildomą vairuotojo ir keleivių draudimo paslaugą, galiojančią ir automobiliu vežamiems šunims bei katėms. Ne gyvybės draudimo rinkos lyderis „Lietuvos draudimas“ atkreipia dėmesį, kad augintinių saugumą automobilyje būtina užtikrinti taip pat kaip ir žmonių.

Lietuvos taksų mylėtojų klubo prezidentė Skaiva teigia, kad automobilio salone laisvai judantis šuo ar katė gali tapti stipriu rizikos veiksniu, mat gyvūno elgesys gali tapti nenuspėjamas ir nekontroliuojamas. Todėl ji siūlo atkreipti dėmesį į kelis svarbius dalykus, kurie užtikrina augintinių saugumą kelyje.

Augintiniai keliauja specialiose dėžėse

„Mano automobilis yra erdvus, šunis vežu gerai įtvirtintuose boksuose. Boksu vadinamas išlankstomas narvas-dėžė iš tvirto audinio. Taip vežamas šuo jaučiasi patogiai ir saugiai, o vairuotojas ir keleiviai taip pat yra saugūs“, – teigia moteris. Pasak Skaivos, speciali, gerai įtvirtinta dėžė puikiai tinka ir katei vežti.

„Didelį šunį galima prisegti ir ant galinės sėdynės. Tam reikia petnešų ir specialaus, šunims skirto, saugos diržo. Ši priemonė užtikrins, kad jūsų gyvūnas įvykus avarijai nebus išsviestas per priekinį automobilio stiklą“, – aiškina Skaiva.

Anot šunų augintojos, svarbu pripratinti prie kelionių, tada automobilyje jie jausis geriau. Skaiva sako, kad įpratę važiuoti automobilyje jos šunys per kelionę būna ramūs, todėl net užmiega.

Keturkojų draudimas – paprastas ir aiškus

„Lietuvos draudimo“ Žalų departamento vadovas Artūras Juodeikis pastebi, kad žmonės vis dažniau į keliones su savimi pasiima keturkojus augintinius, nes jie yra mylimi šeimos nariai.

Todėl kiekvienam klientui, kuris apsidraudė savo automobilį Privalomuoju vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu (TPVCAPD) metams, bendrovė primena apie papildomą vairuotojų ir keleivių draudimo paslaugą, kurios sąlygose numatyta, kad draudimas galioja kartu vežamam šuniui ar katei. Pasak A. Juodeikio, papildoma keleivių draudimo paslauga yra itin aktuali žmonėms, kurie su savo gyvūnais keliauja daug ir dažnai.

Pasirinkus „Lietuvos draudimo“ apsaugą, augintiniui, turinčiam kilmės dokumentus, pasą arba skiepų knygelę, nukentėjus eismo įvykio metu bus išmokėta vienkartinė 100 eurų draudimo išmoka nepriklausomai nuo sužeidimo ar gyvūnų skaičiaus automobilyje. Tuo tarpu su ta pačia apsauga galiojančio vairuotojų ir keleivių draudimo žmonėms maksimali išmoka siekia 6000 eurų. Ji proporcingai dalinama iš eismo įvykio metų automobilyje buvusių žmonių skaičiaus.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai