Seserys Jūratė ir Vilma filme atskleidė dramatiško likimo močiutės paslaptis

Jūratė ir Vilma Samulionytės / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-04 12:40
Ketvirtadienį kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ žiniasklaidai pristatytas lietuviškas filmas „Močiute, Guten Tag!“. Juostos kūrėjos režisierė Jūratė Samulionytė ir fotografė Vilma Samulionytė savo darbe parodė asmeninę kelionę, ieškant savo šaknų.

Dokumentiniame filme sugulė Jūratės ir Vilmos istorija. Dvi seserys leidosi į močiutės Ellos Fink praeitį, kupiną neatsakytų klausimų.

Ella Fink buvo kilus iš Lietuvos vokiečių mažumos, kuri pagal nacistinę „Heim ins Reich“ politiką buvo kviesta grįžti į Vokietiją II-ojo pasaulinio karo metu. Tačiau 1944 m. ji atsiskyrė nuo šeimos ir dėl neaiškių priežasčių sugrįžo į Sovietinę Lietuvą. Kodėl ji tam ryžosi? Juk šis žingsnis apvertė jos gyvenimą aukštyn kojomis.

Besigilindamos į savo šeimos istoriją, seserys atras netikėtų tabu, užslėptą kompleksą būti vokiečiu Sovietinėje santvarkoje bei pasikartojančias savižudybes šeimoje. Karas, bėgimas į Vokietiją, paslaptingas mylimasis ir lemtingi gyvenimo apsisprendimai – su kiekvienu žingsniu seserims kils vis daugiau klausimų, o artimiausi šeimos nariai vienas po kito atsitvers tylos siena. Kas slepiama ir kodėl taip sunku prabilti?

Filmas „Močiute, Guten Tag!“ kino teatrus pasieks sausio 12 dieną.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai