Šerpetojančios lūpos: kokios priemonės išgelbės?

Ryškiai dažytos lūpos / Vida Press nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2015-04-29 08:18
Sausas oras, vėjas ir kitos nepalankios sąlygos kenkia lūpų grožiui. Tačiau šios objektyvios aplinkybės – ne priežastis, kad jos būtų šerpetojančios, sutrūkinėjusios ir papilkėjusios.

Dabar yra patogių produktų, kuriuose sujungtos skirtingų lūpų makiažo priemonių savybės. Trumpai prisiminkime, kokiomis pasižymi kiekviena. Juolab kad ne visoms mums daro įspūdį priemonės trys viename ir panašios.

Balzamas. Tokia pigmentų turinčia priemone dažytos lūpos gauna drėgmės, kitų jas puoselėjančių medžiagų ir atrodo labai natūraliai. Puiki priemonė žiemą, tačiau nuspalvina lūpas neilgam. Rinkoje yra ir visiškai permatomų, ir vidutiniškai dengiančių produktų.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Blizgis. Jis akimirksniu suteikia lūpoms gundomo spindesio ir drėgmės, bet jo sukuriamas rezultatas išlieka palyginti trumpai. Produktai skiriasi spalvos, žvilgesio intensyvumu, yra permatomų, nepermatomų. 

Jei trokštate, kad kiekvienąkart pavalgius ar atsigėrus nereikėtų atnaujinti lūpų makiažo, rinkitės „stain“ arba „long-wear“ lūpų dažus.

Dažai. Klasikinis variantas – nepermatomu matiniu sluoksniu padengtos lūpos (tobulas pavyzdys – Marilyn Monroe), tačiau mūsų laikais dažai pasižymi labai įvairiomis savybėmis: skiriasi sudedamosios dalys, tekstūra (skysti, kreminiai), pigmentų koncentracija, spindesio ir matiškumo laipsnis, patvarumas, spalvų paletė... Jei trokštate, kad kiekvienąkart pavalgius ar atsigėrus nereikėtų atnaujinti lūpų makiažo, rinkitės „stain“ (iš anglų k. – „dėmė“) arba „long-wear“ („ilgai dėvimi“) dažus. Skirtumas tarp jų toks: „stain“ lūpas nuspalvina, bet jų nepadengia dažų sluoksniu, o „long-wear“ padaro ir viena, ir kita. Abi šios priemonės paprastai sausina lūpas, todėl jei jūsiškių odelė yra tokia, nenaudokite „ilgai grojančių“ arba kasdien pasitepkite ir kitais produktais, kurie jas veiksmingai puoselėtų.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Pieštukas. Šis produktas tinka ne tik lūpų kontūrams nubrėžti, bet ir ilgalaikei spalvai suteikti. Jei iš pradžių nudažysite lūpas juo, o paskui – bespalviu blizgiu, gausite visai neblogą rezultatą. Turėkite galvoje: pieštukas irgi gali sausinti.

Kaip puoselėti?

Schema ta pati, kaip ir kalbant apie veido odą: reikia reguliariai naudoti šveičiamąsias, drėkinamąsias, maitinamąsias, nuo žalingų aplinkos veiksnių ginančias priemones. Lūpų priežiūrai tinkamų produktų asortimentas irgi platus: pradedant vaistinėse, kosmetikos, sveikų produktų parduotuvėse parduodamomis priemonėmis, baigiant tomis, kurių turite namie, – cukrumi, aliejumi, medumi... 

Elaima.lt

Naujausi straipsniai