Šermukšnis ir gydo, ir saugo šeimos ramybę

Šermukšnių uogos / Fotolia nuotr.
Šermukšnių uogos / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-10-08 09:00
AA

Šermukšniai nuo seno buvo laikomi meilės šeimos ramybės simboliu, todėl nekeista, kad iki dabar jie auga prie daugelio namų. Tačiau dar šis augalas pasižymi daugybe naudingųjų savybių. Sužinokite, kokių!

Šermukšnis – gerai žinomas augalas visoje Lietuvoje, auga miškuose, pamiškėse, laukuose.

Šermukšnis – gerai žinomas augalas visoje Lietuvoje, auga miškuose, pamiškėse, laukuose. Be to, jis labai dekoratyvus, todėl neretai puošia įvairias vietoves: parkus, sodus. Puiku ir tai, kad nėra reiklus – mėgsta priemolio ar priesmėlio dirvožemį, tačiau reikia saulėtų vietų.

Vaisiuose yra daug vitamino C, karotinoidų, flavonoidų, vitaminų K ir E, pektinų, organinių rūgščių, rauginių medžiagų, eterinio aliejaus ir mineralinių medžiagų. Uogose esanti parasorbininė rūgštis suteikia uogoms kartumą. Kaip vaistas naudojamos ne tik šermukšnių uogos, bet ir lapai, žiedai, šakelės, žievė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Daugiau šypsokitės – tai jums išeis į naudą!

Šermukšniai / Fotolia nuotr.

Vaistas daugeliu atvejų

  • Iš uogų išgautas aliejus gerai gydo žaizdas ir opas, apsaugo nuo randų susidarymo.
  • Pasiruoškite užpilo: 1 šaukštą smulkintų šermukšnių vaisių užpilkite stikline verdančio vandens. Tada pašildykite 3–5 min. ant silpnos ugnies ir nukoškite. Toks užpilas tiks žaizdoms gydyti, vonioms ruošti.
  • Šiose uogose gausu pektinų, kurie mažina susikaupusias dujas žarnyne ir padeda iš organizmo pašalinti toksinus.
  • Padeda nuo per mažo skrandžio rūgštingumo ir gastrito. Tereikia maždaug 20 g džiovintų uogų užpilti stikline verdančio vandens ir palikti 3–4 valandoms, kad pritrauktų. Reikėtų gerti po pusę stiklinės 2 kartus per dieną prieš valgį.
  • Jei jums buvo atlikta operacija, rekomenduojama gerti šermukšnių nuovirą, kuris padeda organizmui greičiau atsigauti. Receptas: 10–15 g lapų ir uogų užpilkite stikline karšto vandens ir pavirkite ant silpnos ugnies maždaug 10 min. Tada palikite 2–3 valandoms, kad pritrauktų. Šį gėrimą gerkite 2–3 kartus per dieną po 2 valgomuosius šaukštus.
  • Šermukšniai gydo ir širdies ligas. Valgykite šviežias uogas, uogienes, gerkite sultis.
  • Mažina cholesterolio lygį – patariama gerti šviežiai spaustų sulčių.
  • Visgi šermukšnių patariama nevartoti, jei esate linkę viduriuoti. Beje, prieš vartodami būtinai pasikonsultuokite su gydytoju.

Skleidžia ir magiškąsias galias

Pasak įvairių šaltinių, šermukšnis yra antrasis pagal svarbą medis po ąžuolo. Jis būdavo sodinamas kone visose sodybose – ir dėl naudos, ir dėl grožio.

  • Manyta, kad šermukšniai turi paslaptingų savybių, kurios saugo nuo blogio, piktų akių suteikia saugumą namams.
  • Šis augalas laikomas vaisingumo ir laimės simboliu, ypač šis augalas garbinamas slavų tautose.
  • Šermukšnis saugo namus nuo perkūno ir žaibo, todėl pravartu juo pasikaišyti namų kampus.
  • Sergantiems žmonėms prie lovos pamerkdavo ar pakaišydavo keletą šio augalo šakelių – šermukšnis praskaidrins nuotaiką, skatina greičiau sveikti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Šiandien tiesiog būtina pasišildyti aštriu maistu. Net 32 receptai!

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje