Serialo „Bręstantis blogis“ žvaigždė B.Odenkirkas tapo naujuoju Džonu Viku

Kadras iš filmo „Niekas“ („Nobody“)
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-05-05 10:10
Eskizinių komedijų serijos „Mr. Show su Bobu ir Deividu“ bei kriminalinės dramos serialo „Geriau skambink Solui“ bendraautorius bei aktorius Bob Odenkirk buvo pasižymėjęs komedijos ir dramos pasauliuose. Tada jam kilo mintis: kas jei jis pamėgintų perimti veiksmo filmų pasaulį?

Priėmęs šį iššūkį, Bobas Odenkirkas itin jaudinosi tik dėl vienos muštynių scenos autobuse. Tai buvo antroji trilerio „Niekas“ (angl. „Nobody“) filmavimo savaitė. Aktorius treniravosi dvejus metus, dirbo kruopštų (ir dažnai skausmingą) darbą, kad taptų tokiu aktoriumi, kuris, atrodytų, gali įveikti bet kokį priešininką. Didžioji dauguma ramesnių scenų jau buvo nufilmuotos – dabar atėjo metas pirmajai didelei veiksmo sekai. Taigi, aktorius Bobas Odenkirkas buvo pasiruošęs sumušti pilną autobusą blogiukų.

„Mes turėjome žvaigždę, kuri įdėjo tiek sunkaus darbo ir ruošėsi taip ilgai. Manau, kad vienintelis žmogus, kuris jaudinosi dėl veiksmo scenų buvo pats Bobas“, – prisimena filmo režisierius Ilya Naishuller. „Aš žinojau, kad viskas bus puiku.“

Aktoriaus B.Odenkirko teigimu, ši scena buvo tarsi „vėliavos įsmeigimas ir įrodymas, kad kuriame tikrą veiksmo filmą, būdami kuo grubesni.“

Kadras iš filmo „Niekas“ („Nobody“)
Kadras iš filmo „Niekas“ („Nobody“)

„Tai reiškė viską. Tai kainavo pustrečių metų intensyvių treniruočių, kuriomis rizikavau.“ – apie pasiruošimą šiai scenai savo mintis išsakė aktorius Bobas Odenkirkas.

B.Odenkirkas pradėjo savo karjerą rašydamas televizijos šou bei komedijų serijų scenarijus. Tik vėliau, jo pasirodymas TV serialuose „Bręstantis blogis“ ir „Geriau skambink Solui“, kuriuose jis vaidino kriminalinio pasaulio advokatą, nustebino net atsidavusius jo gerbėjus ir leido aktorių pamatyti tokiuose „Oskarams“ nominuotuose filmuose, kaip „Valstybės paslaptis“ (angl. „The Post“).

Tačiau aktoriui, kuriam netrukus sukaks 60 metų, trileris „Niekas“ buvo tikras iššūkis. Daugelį filmavimo naktų Bobas Odenkirkas, analizuodamas dienos darbus ir tai, kur link vyksta istorija, susirašinėdavo elektroniniu paštu su filmo režisieriumi I.Naishulleriu.

„Dauguma Bobo laiškų buvo nepaprastai ilgi, nes jis juk rašytojas.“ – sako Ilya Naishuller. „O aš tiesiog prisėdau prie kompiuterio ir parašiau jam bene trumpiausią laišką, kokį esu kada nors parašęs gyvenime. Aš parašiau: „Bobai, tu esi veiksmo žvaigždė. Labanakt.“

Kadras iš filmo „Niekas“ („Nobody“)
Kadras iš filmo „Niekas“ („Nobody“)

Aktorius Bobas Odenkirkas, nors ir pagarbiai žiūrėjo į tokius projektus kaip „Mirties troškimas“ (angl. „Death Wish“) ar Džono Viko franšizę (angl. „John Wick“), niekada pernelyg nesiveržė į veiksmo žanrą, bet jį suprato pakankamai gerai, kad įtartų, jog galėtų įnešti pažeidžiamumo, kuris veiksmo trileriuose yra retas, bet jaudinantis.

„Buvo dalykų, kuriuos jaučiau galėdamas padaryti šiame pasaulyje. Žinojau, kad galiu treniruotis ir tai bus įdomu bei sudėtinga. Ir aš maniau, kad galiu suteikti intensyvumo“, – sako B.Odenkirkas. „Ir aš maniau, kad tikrai galiu nustebinti, ką dažnai bando padaryti šio žanro filmai, tai yra „štai personažas, iš kurio niekas nieko nesitiki, bet tada visus nustebini savo įgūdžiais.“

Filmo „Niekas“ anonsas:

Temos:
Kinas

Naujausi straipsniai