Serialo „Seksas ir miestas“ aktorė K. Davis susidūrė su rasizmo išpuoliais prieš jos vaikus

Kristin Davis švenčia 49-ąjį gimtadienį / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-07-10 09:59
Motinystė kartais gali apkarsti. Tuo neabejoja serialo „Seksas ir miestas“ žvaigždė Kristin Davis. Atvirame interviu ji prisipažįsta, kad įsivaikinusi du afroamerikietiškų šaknų turinčius kūdikius susidūrė su visuomenėje įsišaknijusiu rasizmu.

Kristin Davis šiuo metu augina dvi atžalas. Abu vaikai – įvaikinti. Septynerių neseniai sulaukusi Gemma Rose ir mažasis jos brolis, anot Kristin, dar nedaug nutuokia, kokių staigmenų jiems pateiks gyvenimas. Ir visa tai – dėl tos pačios, Amerikoje itin opios rasizmo problemos.

Kristin Davis – kuklioji herojė iš „Seksas ir miestas“ ketveriukės pasirinko sudėtingą motinystės kelią  / „Scanpix“ nuotr.
Kristin Davis – kuklioji herojė iš „Seksas ir miestas“ ketveriukės pasirinko sudėtingą motinystės kelią / „Scanpix“ nuotr.

Pokalbio su Jada Pinkett Smith metu aktorė prasitarė, kad mažai kas aplink ją suvokia, kaip pasikeičia gyvenimas įsivaikinus, ypač afroamerikietiško gymio vaiką.

„Baltieji vis dar turi jiems galiojančias privilegijas. Kai pats augi baltųjų šeimoje, tai atrodo tik teorija, tačiau vėliau gali paaiškėti, kad ji dažnai taikoma ir praktikoje. Tiesa, viena yra matyti kai tai nutinka šalia tavęs esantiems, kita – kai tai liečia tavo vaikus. Aš pati to (rasizmo) niekuomet nepatyriau, anksčiau net nebūčiau pagalvojusi, kokie dalykai vyksta. Dabar asmeniškai susidūriau su rasizmu. Ir manau, kad tai yra milžiniška problema“, – kalbėjo K. Davis.

Kristin Davis – kuklioji herojė iš „Seksas ir miestas“ ketveriukės pasirinko sudėtingą motinystės kelią  / „Scanpix“ nuotr.
Kristin Davis – kuklioji herojė iš „Seksas ir miestas“ ketveriukės pasirinko sudėtingą motinystės kelią / „Scanpix“ nuotr.

Moteris pasakojo, kad pirmą kartą su rasizmo apraiškomis ji susidūrė, kai jos dukra buvo dar kūdikis. Prie aktorės prieidavo žmonės ir sakydavo, jog mergaitė taps puikia krepšininke, vėliau, Gemmai žaidžiant su vaikais mokyklos teritorijoje ir vieniems ją nuskriaudus, mokyklos administracija atvykusiai mamai aiškino, kad jie nematė, kas nutiko „spalvotajai“.

„Tai man sukėlė absoliučią nuostabą. Aš negalėjau patikėti. Iki šiol nesuvokiu, kaip juodaodžiai su tokiu požiūriu į juos gyvena kasdieną“, – nuomonę išsakė Davis.

Kristin Davis / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Kristin Davis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Šiuo metu Kristin dukra Gemma lanko jau kitą mokyklą. Pati aktorė tikino daranti viską, kas jos galioje, kad tik palengvintų savo vaikų dalią. 

Berniuką ji įsivaikino 2018 metais. Pokalbį vedusiai Jadai Pinkett Smith pasiteiravus, ar ji turi kasdieną nerimauti dėl savo vaikų, K. Davis atsakė:

„Taip. Kiekvieną dieną aš dėl jų jaudinuosi. Kasdien kas nors nutinka... ir apie tai nesiliauju galvojusi. Naktį dažnai nesumerkiu akių.“

Naujausi straipsniai