Serialas „Tabu“: apsinuoginęs Tomas Hardy, Charlie Chaplino anūkė ir Stevenas Knightas

Tomas Hardy / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-07-05 22:08
Naujame BBC seriale „Tabu“ (angl. „Taboo“), aktorius Tom‘as Hardy pluša tarsi barbė devyndarbė – vyras ne tik atlieka pagrindinį vaidmenį, tačiau ir prodiusuoja serialą, kritikų vadinamą vienu įspūdingiausių 2017 metais ekranus pasiekusių reginių.

Susipažinti su šiuo serialu nespėjusiems žiūrovams paruošėme keletą „Tabu“ lydinčių įdomių faktų, priversiančių įtraukti šį serialą į privalomų pamatyti sąrašą.

1. Didžiausioje vaizdo transliacijų internetu platformoje viaplay.lt rodomą serialą „Tabu“ galima būtų vadinti šeimyniniu projektu – už jo vairo stovi aktorius Tom‘as Hardy bei jo tėvas, prodiuseris ir scenaristas Chips Hardy, kuriam ir gimė idėja sukurti šį serialą.

2. Vykdančiųjų filmo prodiuserių vairą laiko režisierius Ridley Scott ir scenaristas Steven Knight, drauge su kuriuo Tom Hardy dirbo serialo „Birmingemo gauja“ ( angl. „Peaky Blinders“) ir filmo „Lokas“ (angl. „Locke“) filmavimo aikštelėse. Prodiusuoti tuomet tik idėja buvusį serialą „Tabu“ S. Knight sutiko tik tuomet, kai T. Hardy pažadėjo atlikti pagrindinį vaidmenį jo filme „Lokas“.

3. Serialo „Tabu“ žiūrovai išvys keletą pikantiškų scenų, kuriose pasirodo apsinuoginęs T. Hardy. Vyras ketino šiose scenose pasirodyti būdamas absoliučiai nuogu, tačiau serialo kūrėjai įkalbėjo jį intymias vietas pridengti odos skiaute. Nepaisant to, už filmavimo aikštelės ribų tykoję paparaciai puikiai atliko jiems pavestą darbą – internete gausu kadrų iš filmavimo aikštelės, kuriuose aktorių T. Hardy galima apžiūrėti visu gražumu. Visgi scenos, kuriose aktorius pasirodo būdamas visiškai nuogu, nepateko į serialą – jame išvysime pridengtą T. Hardy.

4. Paslaptinga kalba, kuria kartkartėmis prabyla pagrindinis filmo veikėjas, pasirodo esantis „tvi“ dialektu, kuriuo kalba Ganoje gyvenantys Akan tautos atstovai. Tai – bene labiausiai paplitęs dialektas Ganoje.

5. Vos pasirodęs, serialas „Tabu“ pelnė eilę teigiamų įvertinimų, o jo reitingai šovė aukštyn. Tokia sėkmė neliko nepastebėta – vos aštuonias serijas pristatęs mini serialas pratęstas antram sezonui, o užkulisiuose kalbama, jog „Tabu“ žiūrėsime dar mažiausiai dukart tiek.

6. Nors kūrėjai „Tabu“ vadina istorine drama su mistikos prieskoniu, serialas nėra sukurtas remiantis istoriniais faktais ir įvykiais. Nepaisant to, žemės lopinėlis, užviręs filme vykstančią kovą, pasirodo esąs iš tiesų egzistuojančia vietove.

7. Nepaisant didelės sėkmės, serialas pasirodo esąs nuostolingu – pirmasis sezonas, kainavęs 10 milijonų svarų, uždirbo vos 8,5 mln. Tai – vienas retų atvejų kino pramonėje, kuomet sutinkama pratęsti serialą, nepaisant jo komercinės nesėkmės.

8. Filmo kūrėjai tikina, jog „Tabu“ pajėgus pakeisti paskutinius sezonus skaičiuojančius serialus „Dauntono abatija“ (angl. „Downtown Abbey“), „Birmingemo gauja“ ir „Sostų karai“ (angl. „Game of Thrones“) – septyni pastarajame vaidinę aktoriai pasirodo ir seriale „Tabu“, o niūria stilistika ir tempu serialas lyginamas su S. Knighto kūriniu „Birmingemo gauja“, kuriame vieną iš vaidmenų atliko pats T. Hardy.

9. Vieną pagrindinių moteriškų vaidmenų seriale „Tabu“ atlieka legendinio Charlie Chaplino anūkė Oona Chaplin, įkūnijusi pagrindinio veikėjo Džeimso seserį.

10. Pirmąjį savo vaidmenį seriale „Tabu“ sukūrė profesionalus regbio žaidėjas Danny Ligairi.

Anot serialo „Tabu“ siužeto, po Afrikoje praleisto dešimtmečio, gimtinėje mirusiu laikytas Džeimsas Dilenis sugrįžta į 1814-ųjų Londoną. Sužinojęs apie tėvo mirtį, jaunėlis sūnus imasi keršto plano, o netrukus sužino paveldėjęs žemės lopinėlį JAV ir Kanados pasienyje.

Atkurti tėvui priklausiusį laivavedybos verslą ketinantis sūnus tampa rimta kliūtimi anglų valdomos Rytų Indijos kompanijos kelyje – būtent ji ketino pasisavinti vertingą žemę, o planui nepavykus imasi Džeimso Dilenio sunaikinimo misijos. Džeimso laukia sunki užduotis – vyrui tenka ne tik narplioti šeimyninių intrigų pinkles, atkeršyti už tėvo mirtį, tačiau ir stoti į kovą su galingu konglomeratu, siekiančiu nužudyti jį.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai