Serbijoje neeilinis įvykis: pirmą kartą per 95 metus šalis šventė karališkąsias vestuves

Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-10-10 17:38
Savaitgalį Serbijos princas Philipas (35) vedė savo mylimąją, grafikos dizainerę Danicą Marinkovic (30). Tris dienas trukusios vestuvės buvo surengtos Belgrade.

Nuotaka buvo pasipuošusi netradicinio dizaino suknele su pūstomis perregimomis rankovėmis ir masyviu kaspinu ant pilvo. Įspūdingą drabužį Danicai sukūrė garsiausia serbų dizainerė Roksanda Ilinčić.

Vestuvių ceremonija vyko pagrindinėje miesto katedroje. Vyriausiuoju pabroliu tapo jaunikio brolis princas Peteris, o vyriausiąja pamerge – Švedijos princesė Victoria.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Į priėmimą Karališkuosiuose rūmuose susirinko daugelis Europos aristokratų: Ispanijos karalienė Sofia, Jugoslavijos princesė Maria da Gloria, Segorbės hercogai Ignacio Medina ir Fernández de Córdoba, Liuksemburgo princas Guillaume'as ir princesė Sibilla bei kiti. Britų karališkosios šeimos atstovų vestuvėse nebuvo, nors jaunikio tėvas – karalienės Elizabeth II krikštasūnis.

Po oficialaus priėmimo šventė persikėlė į Baltuosius rūmus. Taip taip, šventei neužteko vienų rūmų.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Vakarienės metu princas Philipas, sakydamas tostą, padėkojo visiems susirinkusiems: „Kartu su Danica noriu padėkoti, kad kol kas gražiausią mūsų gyvenimo dieną esate kartu. Mes esame labai laimingi, kad galime pasidalyti šiuo džiaugsmu su jumis. Dėkojame savo tėvams, surengusiems šią nuostabią šventę čia, Baltuosiuose rūmuose. Ir galų gale, ačiū tau, Dana, už visą tavo meilę ir tai, kad pavertei mane laimingiausiu vyru Žemėje.“

Šios vestuvės – didelis įvykis ne tik jaunavedžiams, bet ir visai Serbijai. Tai pirmos karališkos vestuvės Serbijoje nuo 1922 metų. Jaunavedžius savaitgalį sveikino minios serbų, o žurnalistai buvo įleidžiami net į pačią puotą.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Kai 1945 metais valdžią užėmė komunistai, Serbijos karališkoji šeima neteko galios ir titulų. Pabūgę susidorojimo aristokratai pabėgo į JAV ir Jungtinę Karalystę. Į Serbiją jiems buvo leista sugrįžti tik 2000-aisiais.

Šiandien Serbijos karališkoji šeima gyvena rūmuose Belgrade, tačiau monarchija taip ir nebuvo atkurta.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Naujausi straipsniai