Seniausio profesionalaus Lietuvos teatro jubiliejuje – solidūs svečiai

Nacionalinis Kauno dramos teatras pradėjo jubiliejinį sezoną / Teodoro Biliūno / „Žmonės Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-06 19:16
Seniausias profesionalus Lietuvos teatras, Nacionalinis Kauno dramos teatras, šiandien, rugsėjo 6 d., oficialiai pradeda savo 100-ąjį sezoną, ištikimiausius kultūros gerbėjus pakviesdamas į siurrealistiniu koliažu vadinamą premjerą „Sombras“.

Pasveikinti vadybos meką su solidžia sukaktimi bei pasimėgauti naujausiu režisieriaus Gintaro Varno bei jo komandos darbu susirinko gausi bei solidi publika – Jo Ekscelencija Gitanas Nausėda su žmona, Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis su žmona, profesorius Vytautas Landsbergis ir kiti garbūs svečiai.

Spektaklio audinys kuriamas iš F. G. Lorcos pjesių „Sombras“, „Gyvenimo sapno“ ir Luigi Pirandelo pjesės „Šeši personažai ieško autoriaus“. Kaip sako spektaklio idėjos autorius, režisierius ir dramaturgas G. Varnas, tai tarsi minčių dialogas apie teatrą: jame persipina realybė ir fikcijos, tikrumas ir falšas, tiesos ir melo opozicijos.

Nacionalinis Kauno dramos teatras pradėjo jubiliejinį sezoną / Teodoro Biliūno / „Žmonės Foto“ nuotr.
Nacionalinis Kauno dramos teatras pradėjo jubiliejinį sezoną / Teodoro Biliūno / „Žmonės Foto“ nuotr.

„Spektaklis gimė iš mano gana niūrių minčių apie teatro ateitį, kai nebetiki, nebevaikštai į spektaklius, nebejauti teatro magijos. Nežinau, ar spektaklis įrodys, kad teatras yra ta vieta, kur sakoma tiesa. Tai paaiškės tik premjeros dienomis“, – svarsto G. Varnas.

Jo teigimu, yra svarbu susitarti, kas vis dėlto slypi po žodžiu „teatras“ ir ką jis reiškia.

G. Varnas pastebėjo, jog šiuolaikinis teatras sparčiai žengia negilaus požiūrio keliu ir neretai susitapatina su pramogų verslu.

„Aš žodžiu teatras vadinu tą teatrą, kuris yra menas. Spektaklis gimė iš keleto meto abejonių, ar verta toliau kurti teatrą“, – patikino pašnekovas.

Premjera įgyvendinam kartu su teatru UTOPIA bei gausia kūrybine komanda. Scenoje pasirodo net 28 skirtingų kartų aktoriai: Dainius Svobonas, Vytautas Anužis, Jovita Jankelaitytė, Vilija Grigaitytė, Gytis Laskovas, Vaidas Maršalka, Saulius Čiučelis, Jūratė Onaitytė, Matas Sigliukas, Sigitas Šidlauskas, Liubomiras Laucevičius ir daugelis kitų.

„Menininko siekis – pagauti laike tą tikrovę ir tobulai ją pateikti publikai, bet jis yra neįmanomas, bet kito kelio. Sėkmė juk vaidmens yra susiliejimas dviejų – literatūrinio fantomo ir žmogiškosios aktorinės medžiagos“, – sako aktorius Vytautas Anužis.

Muzika spektakliui parinkta iš ankstesnių Gintaro Varno spektaklių – Onutės Narbutaitės, Vidmanto Bartulio, Giedriaus Puskunigio, Claudio Monteverdi ir sefardų (žydų, gyvenusių Ispanijoje iki XV a.) melodijos.

„Sombras“ premjera vyks rugsėjo 6, 7, 8 d.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai