Seniausia jogos mokytoja – 96-erių Tao Lynch: ko galime iš jos išmokti?

Tao Porchon-Lynch / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-09-09 19:00
Sakoma, kad joga yra tarytum jaunystės eliksyras – ji padeda išlaikyti ne tik puikias kūno formas, tačiau ir jaunatvišką guvumą bei energiją. Tą puikiai įrodo Niujorke gyvenanti 96-erių Tao Porchon Lynch, kuri 2012 metais buvo įrašyta į Guinnesso rekordų knygą kaip seniausia jogos instruktorė pasaulyje.

Naujame vaizdo įraše, skirtame „Barcroft“ televizijai, Tao Porchon atskleidė savo paslaptis, kaip jai pavyksta išlaikyti ne tik tokią nepriekaištingą figūrą, bet ir šviesų protą bei pozityvią dvasią.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

„Man 96-eri ir aš tiesiog šoku ir užsiimu joga“, – vaizdo įrašo pradžioje šypsodamasi atvirauja T. Lynch.

Daugiau kaip 45-erius metus jogos instruktorė keliavo po pasaulį ir skleidė transformatyviąsias jogos idėjas. Šiuo metu 96-erių moteris jomis su mokiniais dalijasi  dar 1982 metais savo pačios įkurtame Vestčesterio jogos institute Niujorke. 56-erių metų patirtį kaip jogos instruktorė turinti moteris tikina, kad žmogui nėra nieko neįmanomo.

„Jei tiesiog sėdėsite vienoje vietoje, naudos sau daug tikrai neturėsite. Mane gyvenime labiausiai palaiko pozityvus požiūris ir teigiamas nusiteikimas. Prabudusi ryte aš negalvoju apie tai, ką veikiau vakar, ką veiksiu šiandien ar rytoj. Vos atmerkusi akis aš tiesiog sau pasakau, kad šiandien bus geriausia diena mano gyvenime“, – apie save pasakoja jaunatviškumo ir energijos nestokojanti Tao Lynch.

Jogos instruktorės gyvenimas išties intensyvus – nepaisydama ne itin seniai jai atliktos klubo sąnario keitimo operacijos ir lūžusio riešo, T. Lynch nusprendė pradėti mokytis ir pramoginių šokių, mat vien jogos pastaruoju metu guviai moteriškei pradėjo nebeužtekti.

„Ji nuostabi ir nepakartojama, tiesiog nenustygstanti vienoje vietoje. Tiesą sakant, kartais su ja aš tiesiog nebesuspėju“, – apie T. Lynch pasakojo jos šokių partneris Vardas Margaryanas.

Išties stebėtina, kaip 96-erių senolė visur suspėja, mat jos jogos treniruotės sulaukia ganėtinai nemenko populiarumo. Jose lankosi įvairiausio amžiaus žmonės – tiek keletu dešimtmečių, tiek vos keleriais metais jaunesni asmenys, kuriuos guvioji Tao Lynch įkvepia keistis ir palaikyti sveiko gyvenimo ritmą.

„Tikrai labai norėčiau sulaukusi tokio amžiaus būti tokia jaunatviška, kaip Tao Lynch. Net ir dabar, kai jai 96-eri, jaučiu lyg ji būtų jaunesnė už mane. Jį nepaprastai įkvepia, tik jos dėka praktiškai pakeičiau visą savo gyvenimą“, – teigiamų žodžių savo instruktorei negaili viena iš jos mokinių – vidutinio amžiaus Anita Devanangana.

Tao Lynch savo veikloje suderino pozityviausias Indijos, Europos ir Amerikos skleidžiamas mintis, įžvalgas ir tiesas apie jogą, kurias stengiasi perduoti pasauliui ir ateinančioms kartoms. Šiuo metu itin daug žiniasklaidos ir televizijos dėmesio sulaukianti instruktorė dalyvauja įvairiose laidose ir netgi yra išleidusi knygą apie jogą. Vienu metu Tao džiaugėsi aktorės gyvenimu ir vaidino Anglijoje, Prancūzijoje, Amerikoje, rašė scenarijus ir kūrė dokumentinius filmus.

Žmonėms, norintiems gyventi kokybišką ir laimingą gyvenimą, 96-erių jogos instruktorė turi vieną visiškai paprastą patarimą: „Jei tikrai nuoširdžiai ko nors norite ir tuo tikite, neatidėliokite, nesakykite, kad tai padarysite rytoj, nes rytojus gali niekuomet neateiti.“

Siūlome pasižiūrėti ir pasisemti įkvėpimo iš guvios ir energingos 96-erių senolės:

Ji24.lt

Naujausi straipsniai