SENAS GERAS: hitai, kurie iki šiol „veža“
Fraze „senas geras“ dažniausiai apibūdiname dalykus, kurie mums svarbūs asmeniškai. Jie mena įsimintinus laikus, žmones, kelia šypseną bei nostalgiją. ŽMONĖS multimedijos projekte SENAS GERAS žinomi šalies veidai prisimena, kas jiems yra senas geras gabalas, maistas, nuotykis, daiktas ir tradicija. Šie dalykai vienų patirti dar vaikystėje, kitų – jau subrendus, tačiau aktualūs ir džiugina iki šiol. Nepamirškite įsijungti garso, nes pirmojoje projekto dalyje – viskas apie seną gerą muziką.

 

Grupės „BIX“ lyderį Saulių Urbonavičių-Samą britų pankroko grupės gabalas privertė pajudėti.  Jis įsitikinęs, kad ši daina užvestų kiekvieną, ar tikrai?

 

 

Grupių „Empti“ ir „Pieno lazeriai“ vokalistė Giedrė Kilčiauskienė į klausimą apie seną gerą muziką norėjo atsakyti būtinai prie Vingio parko estrados. Ar numanote, kodėl?

 

 

Klausomiausias televizijos prodiuserio Mariaus Sipario senas geras gabalas dažnai groja jo automobilyje važiuojant į darbą. Ši daina jį priverčia pasikrauti energijos visai dienai ir jūs tikrai ją žinote.

 

 

Dainininkė, reklamos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep kalbėdama apie seną gerą gabalą negalėjo liautis šypsojusis, nes jis jai priminė laukinius laikus ir šokius iki ryto. Taigi kokia daina priversdavo jaunimą šėlti iki paryčių?

 

 

Garso režisierius Normantas Ulevičius neabejoja, kad senas geras gabalas yra būtent šis ir ne joks kitoks. Maža to, jis šią dainą vadina visų laikų geriausia!

 

 

Sporto treneriai Andrius Pauliukevičius ir Ilka Adams prisipažino mėgstantys tik seną muziką. Kokią dainą Andrius visada turi savo telefone ir jos klauso vietoj sporto klube leidžiamo populiariojo popso? Ir kokia Ilkos mėgstama sena daina privertė ją uždainuoti?

 

 

Aktorius Dominykas Vaitiekūnas kaip seną gerą gabalą įvardijo seksualumu persmelktą kūrinį, kurį uždainavęs turėjo gerokai pakeisti savo balso tembrą. Skambėjo išties seksualiai, klausom!

 

 

Žurnalistas, keliautojas Vytaras Radzevičius pasakoja, kad vaikystėje būtų tik saldžiai pasijuokęs, jeigu kas nors būtų jam pasakęs, jog vėliau ši grupė bus jo mėgstamiausia. Mėgstama tiek, kad atsidurtų net jos koncerte.

 

 

Aktorė Elžbieta Latėnaitė kaip seną gerą muziką įvardino itin skirtingų autorių kūrybą. Klasika ir populiarių šiuolaikinių hitų kūrėjas – dvi priešingybės, abi mėgstamos!

 

 

Dainininkas Jurijus Veklenko, paklaustas apie seną gerą gabalą, prapliupo juokais. Kokios grupės jis klausydavo paslapčia, nes buvo gėda prisipažinti kitiems?

 

 

Kalbėdamas apie seną gerą dainą nuomonės formuotojas Naglis Bierancas prisipažino, kad ji sukelia jam malonią nostalgiją, šiltus jausmus ir primena vaikystę. Netikėta, tiesa?

 

 

Šelmiška šypsena neapleido TV laidų vedėjo, prodiuserio Arūno Valinsko veido, mat klausimas apie seną gerą muziką jam priminė pirmus kartus, kuriuos žymi tam tikros dainos. O štai vienas lietuvių kūrėjų jam sukelia tikrą nostalgiją ir jaunatviškų šėliojimų prisiminimus.

 

 

Filosofas, prof. Vytautas Ališauskas prisimena melodiją, kurią galima išmušti ir alaus bokalu. Pabandom?

 

 

Drabužių kūrėja Erika Vitulskienė prisipažino, kad turi seną gerą, itin mėgstamą dainą, kuri jai suteikia sparnus. Moteris juokauja, kad tokia daina turbūt galėtų prikelti net iš mirusiųjų.

 

 

Scenaristas Titas Laucius pasakoja, kad senų gerų gabalų yra daug, tačiau pavyko išsirinkti mėgstamiausią, o klausytis jam smagiausia iš vinilinių plokštelių.

 

 

Verslininkas, rinkodaros specialistas Liudvikas Andriulis prisipažįsta, kad jo senos geros muzikos sąraše – du labai skirtingi muzikos atlikėjai. Džordana Butkutė ir...?

 

„Mintis apie senas geras mane nukelia į paauglystę, kuri stebuklingai sutapo su mūsų valstybės paauglišku maištu, virtusiu Lietuvos skrydžiu link nepriklausomybės. To meto įvykiai tiek ryškūs, kad ir muzika, rodos, padėjo mums susitelkti, svaigino, vertė tiesiog mąstyti, kas vyksta. „Anties“, „Kardiofono“, „Foje“ pirmieji singlai iki šiol man dvelkia kovos už laisvę laužais, nostalgiška ir nesumeluota vienybe, maišto hormonu.“

- Modestas Pitrėnas

Modestas Pitrėnas/ D. Matvejev nuotr.
Modestas Pitrėnas/ D. Matvejev nuotr.