Seminarų apie namų tvarkymą lektorė pataria, kaip prieš šventes susitvarkyti namus be streso

Moteris tvarko namus prieš šventes / Shutterstock nuotr.
Moteris tvarko namus prieš šventes / Shutterstock nuotr.
2017-12-20 12:00
AA

Artėjant didžiausioms metų šventėms, kiekviena šeimininkė trokšta, kad prigužėjus svečių, namai spindėtų lyg iš reklamos. Kaip mažiausiomis pastangomis pasiekti maksimalų rezultatą? Konsultavo seminarų apie namų tvarkymą lektorė Giedrė Bagdonienė.

Giedrė Bagdoniene / Asmeninio archyvo nuotr.

Išmeskite šlamštą

Namų švarinimas bus veiksmingas tik tada, jei prieš tai atsikratysite nereikalingų, jūsų nedžiuginančių daiktų. Efektyviausias būdas greitai atsikratyti šlamšto – pasinaudoti amerikiečių namų tvarkymo sistema. Paimkite du šiukšlių maišus, geriausiai skirtingų spalvų, nustatykite laikmatį 15 min. ir imkitės darbo. Eikite per kambarį ir imkite daiktus, kuriuos seniai norėjote išmesti, ir tuos, kurie jums nepatinka, yra nereikalingi. Į vieną maišą dėkite tuos, kuriuos dar galima kam nors padovanoti, paaukoti ar parduoti, o į kitą tuos, kurie keliaus tiesiai į šiukšlių konteinerį. Per tą laiką rekomenduojama surinkti 27 ir daugiau daiktų, kuriuos galima būtų iš karto išnešti iš namų.

Šiam būdui gali prireikti ryžto, tačiau jį verta išbandyti net keletą kartų, jei norite greito jus džiuginančio rezultato. Beje, atsisakyti daiktų bus lengviau, jei galvosite apie tai, kad jie gali suteikti džiaugsmo kitiems.

Išmetus nereikalingus daiktus ar sudėjus juos į atskiras dėžes, atsiras daugiau erdvės. Tada jau galima valyti ir švarinti namus. Pradėti reikėtų nuo koridoriaus. Tvarkant svarbu galvoti apie tai, kam šis kambarys skirtas, kokį jį norite matyti ir kokie daiktai jame dera.

TAIP PAT SKAITYKITE: Moterų nuomonė: vyrai vis dar mažai prisideda prie namų tvarkymo

Bakterijos ir nešvarumai buityje: kaip su jomis kovoti? / Fotolia nuotr.

Vonios kambarys

Švara spindintis praustuvas ir unitazas, blizgantis veidrodis ir dušo kabina atskleidžia šeimos kultūrą ir požiūrį į higieną. Kaip tvarkyti vonios kambarį?

Visų pirma pasirūpinkite, kad vonioje nekabėtų chalatai, nesimėtytų apatiniai, išneškite daiktus, kuriems čia ne vieta. Svarbu, kad akių nebadytų higienos priemonės – suslėpkite jas lentynose, stalčiuose ar gražiose dėžutėse. Tada nuvalyti paviršius užtruksite vos kelias minutes. Išmeskite nusidėvėjusius rankšluosčius ir padėkite minkštus, gražius.

Nuvaliusi veidrodžius specialiu valikliu, turėkite šalia specialią langams ir stiklui skirtą šluostę, su kuria galima lengvai be papildomų priemonių nuvalyti veidrodį, kai jis apsitaško vandeniu ar muilu.

Labai svarbu kasdien pasirūpinti unitazo švara ir aplink jį nuvalyti grindų dangą (tai leis jaustis ramiai dėl netikėtai atvykusių svečių).

Jaukumo ir švaros įspūdį vonioje sukursite pastačiusi maloniai kvepiančią žvakę.

Miegamasis – be dulkių

Svarbu periodiškai pasirūpinti patalynės švara, ypač jei šeimoje yra jautresnių, alergiškų žmonių. Antklodes, pagalves reikėtų išskalbti karštame vandenyje bent du kartus per metus – vasarą ir žiemą. O keičiant lovos baltinius būtų puiku ją išvėdinti lauke, ir tai galima daryti visais metų laikais!

Užvalkalai ir paklodė prisigeria kvapų ir užsiteršia, todėl keiskite juos taip dažnai, kaip norisi, bet rekomenduotina bent kartą per savaitę. Sukurkite ritualą keisti patalynę kartu su šeimos nariais, įtraukite vyrą ir vaikus, pažaiskite pagalvių mūšį, ir patalynės keitimas taps malonus ir laukiamas užsiėmimas.

Svetainė turėtų būti kiek galima erdvesnė, nes ji skirta nuoširdiems pasisėdėjimams su būriu svečių, vaikų žaidimams. Į ją įėjusi pažvelkite taip, lyg pirmą kartą lankytumėtės.

Jauki svetainė

Svetainė turėtų būti kiek galima erdvesnė, nes ji skirta nuoširdiems pasisėdėjimams su būriu svečių, vaikų žaidimams. Į ją įėjusi pažvelkite taip, lyg pirmą kartą lankytumėtės. Kas jums trukdo, kas nepatinka? Gal iš karto galite padaryti tai, ką seniai planavote, bet vis neprisiruošėte? Jei turite pakankamai laiko, prieš šventes galite ją sutvarkyti nuo lubų iki grindų. Visgi svarbiausia – atlaisvinti paviršius nuo knygų, žurnalų, daiktų. Atvirai matomose vietose palikite tik tuos daiktus, kurie jums teikia džiaugsmo, yra gražūs ir puošia erdvę, kitiems suraskite uždarą vietą, kad jie neblaškytų jūsų ir svečių dėmesio.

Pasirūpinkite, kad sėdėtumėte ant švarių baldų ir kad visiems užtektų vietos. Jaukumo svetainei suteiks degančios kvapios žvakės, šventinės dekoracijos, ramus muzikos fonas.

Baldų apmušalai ir užuolaidos

Užuolaidų skalbimas, baldų apmušalų valymas – nelengvas darbas. Kita vertus, užuolaidos paprastai nesipurvina, nebent vaikai į jas nusivalo rankas ar apseilėja augintiniai. Didžiausias užuolaidų „teršėjas“ yra dulkės. Kaip jas pašalinti? Palikite užuolaidas užtrauktas ir plačiai atverkite langus, geriausiai vėjuotą dieną – vėjas nupučia dulkes, ir jos ilgiau išlieka švarios. Kartą per mėnesį ir visada prieš skalbimą dulkes nuo užuolaidų galite nusiurbti siurbliu. O skalbti geriausia bent du kartus per metus.

Minkštų baldų apmušalus būtina išsiurbti kaskart tvarkant namus uždėjus specialų antgalį, kad surinktumėte gyvūnų plaukus (jei tokių laikote), sausą purvą ir dulkes. Įsigėrusius į baldus kvapus panaikinsite prieš siurbimą visus baldus apibarsčiusi sausa soda ir keletą minučių palaikiusi.

Prieš skalbiant baldų apmušalus reikėtų išsiaiškinti, ar tą galima daryti namuose skalbimo mašinoje, ar geriau kreiptis į specialistus.

TAIP PAT SKAITYKITE: Daiktai, kurių jūsų namuose turėtų nelikti jau šiandien