Seksui svarbios smulkmenos, apie kurias galbūt negirdėjote

Pora / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-08-18 21:07
Mažos smulkmenos gali turėti įtakos tokiam grandioziniam intymiam gyvenimui. Kaip visada geriau žinoti, nei nežinoti!

Smulkmena Nr. 1: JO talija 

Šįkart – ne apie sveikatą, nors specialistai ir nustatė ryšį tarp jos ir juosmens apimties. Pastarasis faktorius veikia ir seksą, ir visai ne taip, kaip gali atrodyti! Naujausi tyrimai rodo, kad apkūnesni vyrai – ištvermingesni meilužiai. Ir gerokai: gali daryti tai vidutiniškai triskart ilgiau nei liesi jų bendraamžiai. Be to, didesnis riebalų procentas apsaugo nuo pernelyg ankstyvos ejakuliacijos (riebalai – sekso hormono estradiolio saugykla, o būtent jis sulėtina šį procesą).

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Šaukštas deguto (ir motyvacija sportuoti): pernelyg aukštas estradiolio lygis gali sukelti erekcijos sutrikimų, būdingesnių nutukusiems vyrams. 

Smulkmena Nr. 2: JŪSŲ sekso žaisliukai

Kai kurie jų pagaminti iš medžiagų, kuriose yra didelė ftalatų koncentracija. Jie padaro plastiką švelnų, minkštą, lengvai formuojami išsikišimai ir linkiai, tokie svarbūs sekso žaislams. Tačiau patekę į organizmą (genitalijų gleivinė ypač pažeidžiama) ftalatai gali sukelti rimtų bėdų: mažinti testosterono lygį (vadinasi, ir libido), provokuoti oligospermiją ir net kai kurių rūšių vėžį. Neįmanoma visiškai atsisakyti ftalatų, o ir Europos Sąjungoje uždrausti tik 6 iš jų, bet geriau rinktis sekso žaislus, pagamintus iš silikono, stiklo, metalo. Dar vienas variantas – užmauti ant vibratoriaus prezervatyvą. 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Smulkmena Nr. 3: Šaltos JŪSŲ kojos

Tyrimai, atlikti Olandijos seksologų su poromis, nepajėgiančiomis pasiekti orgazmo, parodė, kad kartais įveikti šią problemą gali padėti... šiltos kojinės. 

Tyrimai, atlikti Olandijos seksologų su poromis, nepajėgiančiomis pasiekti orgazmo, parodė, kad kartais įveikti šią problemą gali padėti... šiltos kojinės. Ir pirmiausia jos reikalingos damoms. Smegenų sritis, atsakinga už genitalijų jautrumą, yra visiškai šalia tos, kuri susijusi su pėdų pojūčiais. Nenuostabu, kad kartais ir viena, ir kita sumaišo savo funkcijas. Skamba juokingai? Tai bent pasirūpinkite, kad miegamajame būtų šilta, ir galbūt paaiškės, kad problema ne seksualinio, o buitinio pobūdžio. 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Smulkmena Nr. 4: Kvapai iš gatvės

Nemalonūs kvapai iš šiukšlių konteinerių, laikinųjų tualetų, šiukšlių dėžių ar dar kokių panašių šaltinių ne tik gali priversti suraukti nosį, bet ir siunčia pasąmonei aiškų signalą: „Saugokis!“.

JAV mokslininkai nustatė, kad poros, pabuvusios patalpoje, kurioje sklido nemalonūs kvapai, buvo labiau nusiteikusios ekstremaliai saugiam seksui nei tos, kurių uoslė nebuvo sudirginta. Paaiškinimas gana paprastas: dvokas asocijuojasi su nemalonumais ir ligomis, šioje situacijoje pirmiausia – plintančiomis lytiškai. Suerzinta uoslė „įjungia“ maksimalų apsaugos mechanizmą.  

Smulkmena Nr. 5: Gimimo eiliškumas

Ar žinote, nuo ko bent iš dalies priklauso jūsų potencialių partnerių skaičiaus? Ogi nuo to, kuris vaikas šeimoje esate. Statistika rodo, kad pirmagimiai linkę turėti mažiau mylimųjų (vidutiniškai 4 per gyvenimą) nei jaunesni jų broliai ir seserys (vidutiniškai 13). Be to, pirmagimiai labiau orientuoti į ilgalaikius santykius (vedybos ar partnerystė, vaikai), o jaunikliai – į trumpesnius romanus.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: 35-erių ir dar nekaltas. Kaip tai vertina psichologai?

Paaiškinimas ne toks ir sudėtingas: vyresnėliai paprastai identifikuoja save su tėvais ir anksčiau subręsta, jaunesnės atžalos ilgiau išlieka amžini vaikai. Neskubėkite gąsdintis, jeigu jūsų vyras jaunylis, – kalbame tik apie polinkius, o ne apie neišvengiamą neištikimybę.  

Smulkmena Nr. 7: Per aukštas balnelis

Ilgi pasivažinėjimai dviračiu neigiamai veikia vyro lytinį pajėgumą (karštis, spaudimas, trintis gali sukelti erekcijos sutrikimų ir pakenkti spermos kokybei). Bet moterys, kasdien važinėjančios sportiniais dviračiais, kurių rankenos įtaisytos žemiau nei sėdynė, taip pat rizikuoja patirti intymių problemų.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Tokia pozicija, kai kūnas ilgam palinksta į priekį, – sportiška ir rekomenduotina per lenktynes, tačiau ji sąlygoja per didelį spaudimą minkštiesiems tarpvietės ir dubens audiniams. Taigi, galite būti karšta maratono nugalėtoja ir... šaltakraujė autsaiderė lovoje. Jei nesate profesionalė, rinkitės dviratį, ant kurio galėtumėte įsitaisyti tiesiai, it dama senoviniuose atvirukuose. 

Smulkmena Nr. 8: JO nenaudojamas dantų siūlas 

Jeigu partneris nenaudoja dantų siūlo, problema – ne tik prastas burnos kvapas, bet ir erekcijos bėdos. Netinkamai prižiūrimoje burnos gleivinėje greitai įsitaiso bakterijos, o iš čia jos lengvai gali patekti į kraują. Prasideda kraujotakos sutrikimai, tas organas (širdis taip pat, bet dabar – ne apie ją) blogiau aprūpinamas krauju. Žodžiu, ar dėl vienos, ar dėl antros priežasties tikro vyro kišenėje dantų siūlui vietos turėtų atsirasti. Beje, ši priemonė efektyvesnė, nei pakramtyti gumos po valgio.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Elaima.lt

Naujausi straipsniai