Seksualiniu priekabiavimu apkaltintas ledo sporto federacijos vadovas D. Gailhaguetas atsistatydina

Didieras Gailhaguetas / Vida press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-02-08 17:49
Ilgametis Prancūzijos ledo sporto federacijos vadovas Didieras Gailhaguetas (66) atsistatydina po to, kai buvo apkaltintas seksualiniu priekabiavimu prie dailiojo čiuožimo atstovų, kol šie dar buvo paaugliai.

Kalbėdamas po Prancūzijos ledo sporto federacijos (FFSG) tarybos posėdžio Paryžiuje, D. Gailhaguetas sakė: „Priėmiau išmintingą sprendimą atsistatydinti iš pareigų. Mano sprendimas priimtas nuoširdžiai ir oriai, be jokio kartėlio prieš šią neteisybę“.

Didieras federacijai vadovavo nuo 1998 metų. 2004–2007 metais Tarptautinė čiuožėjų sąjunga sustabdė jo pareigas dėl teisėjų skandalo 2002 metų Olimpinėse žaidynėse Solt Leik Sityje, tačiau vėliau D. Gailhaguetas vėl buvo sugrąžintas.

Beje, tai ne pirmas toks atvejis dailiojo čiuožimo sporto pasaulyje. Keli buvę dailiojo čiuožimo čempionai taip pat apkaltino tris trenerius, kurie prie jų seksualiai priekabiavo, kol čempionai dar buvo paaugliai. Tačiau su šiomis istorijomis D. Gailhaguetas nėra asmeniškai susijęs, kadangi tariamas piktnaudžiavimas įvyko nuo 1970-ųjų pabaigos iki 1990-ųjų.

Praėjusią savaitę išleistoje autobiografijoje, dailiojo čiuožimo atlikėja Sarah Abitbol (44) taip pat pripažino, kad jos buvęs treneris Gillesas Beyeris prie jos seksualiai priekabiavo, kai ji dar buvo paauglė. S. Abitbol pasakojo, kad pirmą kartą tai įvyko, kai jai buvo 15 metų.

Gillesas Beyeris pripažino „intymius“ ir „netinkamus“ santykius su Sarah Abitbol ir teigė, kad „nuoširdžiai gailisi“.

Sarah nepriėmę G. Beyerio atsiprašymo ir teigė, kad ji sieks teisingumo prieš „visus, kurie seksualiai priekabiavo prie paauglių tiek klube, tiek federacijoje“.

 

Naujausi straipsniai