Seksualine prievarta kaltintas Harvey Weinsteinas – nuteistas: kalės 23 metus

Harvey Weinsteinas/Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Niujorko miesto teismo salėje Holivudo magnatas Harvey Weinsteinas nuteistas kalėti 23 metus. Praėjusį mėnesį jis pripažintas kaltu dėl pirmo laipsnio seksualinio užpuolimo ir trečio laipsnio išžaginimo.

Pranešama, teisėjas galėjo skirti bausmę iki 29 metų. Prokurorai pasisakė už masimalią bausmę, tuo tarpu Harwey Weinsteino gynybos advokatai pasisakė už minimalią penkerių metų bausmę.

Trečiadienio popietę paskelbta, kad vis dėlto H. Weinsteinas nuteistas kalėti 23 metus. Tokį nuosprendį paskelbė teisėjas Jamesas Burke'as. Tiesa, po tokio nuosprendžio Holivudo magnatą ginanti komanda patvirtino, kad sprendimą skųs.

Harvey Weinsteinas / Vida Press nuotr.

Nors daugiau nei 80 moterų teigė, kad tapo H. Weinsteino aukomis, laikraščio „The New York Times“ duomenimis, Manheteno teisme kaltinimai buvo pateikti tik dėl dviejų moterų: buvusios prodiuserės Miriam „Mimi“ Haleyi ir aktorės Jessicos Mann.

Seksualiniu priekabiavimu kaltinamo Harvey Weinsteino situacija paskatino judėjimą #MeToo.

Seksualinio išpuolio aukoms atstovaujanti advokatė Michelle Simpson Tuegel teigė, kad ji tikisi išgirsti ir daugiau moterų, kurios pateiks skundus prieš kitus seksualinės prievartos skatintojus: „Nesvarbu, koks galingas žmogus yra – jis turi atsakyti už savo veiksmus. #MeToo era padėjo demaskuoti tokius asmenis. Dabar nukentėjusios moterys gali būti išklausytos“.

 

Harvey Weinsteinas (10 nuotr.)
+4
Skaitykite daugiau