Seksologas Viktoras Šapurovas: „Kurortinis romanas – tik pramoga“

Viktoras Šapurovas / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Viktoras Šapurovas / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
2016-06-23 18:59
AA

„Apie 90 proc. kurortinių romanų neturi tęsinio. Tai reikėtų prisiminti prieš neriant į naujus santykius per atostogas“, – atskleidžia seksologas, medicinos klinikos „Mirameda“ psichoterapeutas Viktoras Šapurovas.

– Sakykite, vyrai ar moterys dažniau linkę užmegzti kurortinius romanus?

– Lyties išskirti nenorėčiau. Bet galiu apžvelgti vyrų ir moterų svarbiausius poreikius. Vyrai iš prigimties yra medžiotojai, norintys sumedžioti naują moterį. O dailiajai lyčiai labiausiai reikia dėmesio. To nesulaukusios iš savo partnerio moterys yra linkusios į neištikimybę, kurortinius romanus.

Nekalbu apie visus žmones šimtu procentų – ir tarp vyrų, ir tarp moterų pasitaiko išimčių. Įdomus faktas tas, kad 90 proc. kurortinių romanų ir baigiasi vien trumpu romanu, tolesni santykiai tarp žmonių nesiklosto. Kurortiniai romanai – tarsi atostogų pramogų dalis.

– Jei visgi vienas iš partnerių išsiaiškino apie kito kurortinį romaną, ar yra galimybė toliau tokiai porai išlikti kartu, ar įmanoma gyventi taip, kaip anksčiau?

– Pastebėjau, kad konkrečiai mūsų visuomenėje toje šeimoje, kurioje partneris ar partnerė prisipažįsta, kad nuklydo į šoną, šeimą išsaugoti sunkiai pavyksta. Todėl norint papasakoti apie savo neištikimybę reikia gerai pagalvoti, ar verta tai daryti.

Žinoma, jei tokios paslapties žmogus nešiotis negali, pasikalbėti reikia. Yra nemažai porų, kurioms visgi pavyksta net po kurortinio romano viską išsiaiškinus darniai gyventi toliau.

Taigi tolesnis šeimos likimas po kurortinio romano – individualus reikalas. Be to, jei jūsų partneris buvo jums neištikimas, turėtumėte išsikelti klausimą – kuri grandis (fiziniai ir seksualiniai santykiai, emocinis ar dvasinis ryšys) yra nutrūkusi.

TAIP PAT SKAITYKITE: Seksologas Viktoras Šapurovas – apie naujas sekso tendencijas ir vyrų neištikimybę: „Ji užprogramuota“

Tai išsiaiškinus, jei norima ir toliau gyventi drauge, būtina ieškoti būdų, kaip tą grandį sustiprinti. Iniciatyvos šeimoje paprastai imasi tas, kuris patiria diskomfortą.

– Tačiau galima spėti, kad tokių romanų pasekmės ne visada būna teigiamos?..

– Jeigu žmonės, užmezgę kurortinį romaną, nekuria didelių ateities planų, tada neigiamų psichologinių pasekmių ir nebūna. Net atvirkščiai – paskui gali net visai neblogai jaustis.

Jie tiesiog užverčia pramogų puslapį ir grįžta į realų kasdienį gyvenimą. Žinoma, gali būti ir neigiamų fizinių pasekmių, pavyzdžiui, tikimybė užsikrėsti lytiškai plintančioms ligomis visada yra, jei tik žmonės, pasidavę jausmų proveržiui, nepagalvoja apie apsisaugojimo priemones. Jos šiais laikais tikrai nėra problema.

Plačiau apie kurortinio romano subtilybes ir jo pasekmes skaitykite 25-ajame „Ji+ 7 dienos“ žurnalo numeryje!

Žurnalas „Ji + 7 dienos“ / Redakcijos archyvo nuotr.