Seksas ir darbas, arba kaip Darboholizmas žudo intymumą

Pora / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-06-10 18:25
Nors ir populiari nuomonė, kad jaunas ir sveikas žmogus be sekso ilgai neišgyventų, pasirodo, ne tik išgyvena, bet kartais jo net nepasigenda. Kas kaltas, kad iš gyvenimo dingsta seksas? Neretai atsakymas paprastas - visas jėgas išsunkiantis darbas.

Dvi vienišos pažįstamos beveik vienu metu pasakoja labai panašias istorijas: susipažino su atletiškos išvaizdos išsiskyrusiu vyru. Jam apie 40, jis geras, mielas ir, rodos, patikimas. Vienos aistros objektas – verslininkas, kitos – auksinių rankų automobilių meistras. Ir turi jie abu daugiau panašumų negu skirtumų...

Ogi leidžiasi būti mylimi – ne daugiau. Galima jiems koketiškai šypsotis, pečius masažuoti, švelnius žodžius šnabždėti. Ir ką? Jie nusišypsos, ką nors papasakos, paskui ramiai nusižiovaus ir pasakys, kad yra labai pavargę, vienam – dažnos komandiruotės, skrydžiai, stresas, įžūlūs partneriai ir neišdegę projektai. Kitam – keisti klientai, dar keistesnės klientės ir darbas darbas darbas...

O taip, kažkada seksas įvyko, bet dabar jau niekas nepamena, kada: prieš savaitę? Dvi? Mėnesį? Jie grįžta tokie pavargę, kad užmiega: vienas tvarkydamas nebaigtus reikalus telefonu, kitas – žiūrėdamas televizorių. O kur seksas? „Ne dabar, aš pavargęs“. Ir jos abi kažkodėl nujaučia, kad strykčiojimai su naujais apatiniais ir šokiai apie kėdę čia nepadės.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Santykiai baigėsi. Kada pradėti iš naujo?

Kitas variantas – aktyvi, veikli, pozityvi dviejų vaikų mama, kurią kaip reikiant įsuko karjeros smagratis. Visa gerai sustyguota namų ūkio bei darbo valdymo sistema sugriūna susirgus darželinukei ar pradinukui susimušus mokykloje: per reikšmingą darbo posėdį ji gauna žinutę iš vaiko mokytojos ir atsiliepia į išgąstingą skambutį iš darželio. 

Koks dar seksas? Naktimis ji kaip kokia Sarah Jessicos Parker herojė iš filmo „Ir kaip ji viską suspėja?“ mintyse sudarinėja nesibaigiančius sąrašus: kada pas vaiko gydytoją, kada į valyklą, kur perkelti darbo susitikimą, kaip įkalbėti kolegę ją pusdienį pavaduoti. Kas pusryčiams? Kada mokykloje sūnaus koncertas? Ar dar suspėsiu užvežti mamai vaistų? Dukra išaugo batukus, vakar žadėjau nupirkti! Taip, ta žavi jauna moteris, beveik stiliaus ikona ir protmūšių karžygė, it pusgyvė žuvis, tyso lovoje ir dėlioja virtualius „paukščiukus“ savo sąrašuose, užuot smagiai dūkusi su sutuoktiniu po antklode. Nebent seksą irgi reikėtų įtraukti į „būtinų atlikti“ darbų sąrašą.

Seksas – ne tik malonumas, ne tik susikaupusios energijos išliejimas, bet ir  jausmas, kad esi vertinamas.

O ką sako seksologai? Kad du trys mėnesiai be sekso nieko baisaus nei vyrui, nei moteriai. Bet jei tai tęsiasi metus, situacija komplikuojasi. Nes seksas – ne tik malonumas, ne tik susikaupusios energijos išliejimas, bet ir  jausmas, kad esi vertinamas. Jei to nepatiri, gali pulti net į depresiją. Bet kartais taip jau nutinka, kad viena ar kita poros pusė tarsi iškrinta iš žaidimo. Ir patiria tam tikras pasekmes.

Vyrams galimi potencijos sutrikimai, o abiems gresia santykių vėsa. Kuris nors iš dviejų visada kenčia labiau, tad jam sunkiau suvaldyti nepasitenkinimą. 

TAIP PAT SKAITYKITE: Kodėl mes trokštame idealių vyrų?

Tad ką daryti? Net jei tam tikru gyvenimo laikotarpiu visas jėgas suėda darbas arba stresas, verta retkarčiais save nugalėti ir skirti dėmesio lovos reikalams, nelaukiant, kad „gal savime viskas susitvarkys“. Ir geriau niekada nedaryti ilgų pauzių nuo vieno pasimylėjimo iki kito.

Pora turėtų tiesiog susėsti prie puodelio arbatos ir pasikalbėti apie gyvenimo prioritetus – ne tik galvoti apie paskolas ir įsipareigojimus.

Kaip „Laimai“ yra sakęs seksualinės medicinos gydytojas Robertas Adomaitis, jei viena poros pusė yra fiziškai ir emociškai išsekusi, galbūt laikas pasiimti atostogų? „Pora turėtų tiesiog susėsti prie puodelio arbatos ir pasikalbėti apie gyvenimo prioritetus – ne tik galvoti apie paskolas ir įsipareigojimus. Galbūt tas vyro į namus tempiamas mamutas nėra toks svarbus, kaip jo sveikata ir bendro gyvenimo kokybė,“ - teigė jis.  

Nors daug kam atrodo, kad tik moterims „skauda galvą“, naujausios tendencijos rodo, kad vyrai nebėra ta aktyvioji pusė, kokia buvo jų tėvų ar senelių karta. Britanijos Vusterio universiteto mokslininkai nustatė, kad po vienerių metų artimų santykių testosterono lygis vyro organizme sumažėja, o susidomėjimas savo partnere ir seksu su ja – taip pat. 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Kodėl taip įvyksta? Tyrėjų nuomone, pirmaisiais santuokos ar gyvenimo kartu su partnere metais vyrai yra pasiruošę kovai su galimais konkurentais, be to, patys nevengia užmesti akies į patrauklias moteris – tad jų testosterono lygis gana aukštas. Tačiau po metų situacija jau visai kitokia: testosterono sumažėja trečdaliu. Kodėl? Paieškos baigėsi: į žmoną niekas nesikėsina, o ir aplinkui nesimato geresnių kandidačių. Taigi, vyras nurimo – pati gamta jį ragina „surimtėti“, nes jis jau ruošiamas tėvo vaidmeniui – tai signalas pasirūpinti atžalomis, kuris atsirado evoliucijos eigoje. 

Kai moteris pagimdo, pirmame plane atsiduria kūdikis, o ne sekso reikalai. Vieniems tai – laikini trukdžiai, o kitiems tai tampa realia problema – kuo sekso mažiau, tuo jo mažiau ir reikia, o paskui jis tiesiog išmainomas į naktinius filmus, šėliojimus baruose ar tiesiog saldų miegą po sunkios darbo dienos.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai

Gintarė Gurevičiūtė

Reklama