Sėkmingos santuokos paslaptys: paprasta beveik kaip dukart du!

Pora / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-08-11 21:01
Laimingos poros panašios visame pasaulyje – priėjo prie išvados kelionių žurnalistė Jo Piazza, įvairiose šalyse ieškodama ne tik nuotykių, bet ir santuokinės laimės receptų.

Pati Jo Piazzos vaikystėje nematė šviesaus pavyzdžio – jos tėvų santuoka buvo nelaiminga, todėl ji tikėjosi: man taip neatsitiks! Kai Jo jau ruošėsi tekėti, išgirsdavo begalę patarimų, kaip planuoti vestuves, tačiau nė vieno – kaip darniai sugyventi.

„Vestuvėms ruošiamės atsakingiau, nei bendram gyvenimui su kitu žmogumi“, – stebisi Jo. Ji kalbėjosi su daugybe moterų penkiuose kontinentuose ir susistemino jų patarimus. Jie visai paprasti!

Elkitės taip, lyg būtumėte vyro meilužė

Pirmą kartą tokį patarimą ji išgirdo Prancūzijoje, ir jis jai nepatiko, nes pasirodė labai jau antifeministinis. Tačiau juo primenama, kad abu partneriai turi negailėti pastangų, kad išsaugotų romantišką ryšį bėgant metams. Nebūtina dėvėti seksualių apatinių ir rožių žiedlapiais barstyti patalynės, bet verta žinoti, kas patinka jūsų vyrui, ir bent retkarčiais jį pradžiuginti. Juk tai nesunku – apsivilkti gražią jam patinkančią suknelę ar pasidažyti lūpas raudonai...

Atkreipkite dėmesį į tai, kaip jūs kalbatės. Pasistenkite neuždusinti jo savo priekaištais. Deja, mes visi dažnai sau leidžiame artimiausiems žmonėms pasakyti tai, ko niekada nepasakytume mažai pažįstamiems.

Keliaukite be partnerio

Nebūtina visų atostogų leisti atskirai, bet porą dienų skirkite tik sau. „Tada labiau vertinsite vienas kitą. Be to, į kasdienybę įnešite naujų vėjų – jums bus ką aptarti ir kuo pasidalyti“, – tikina Jo.

Išlikite savimi

Amerikiečiai per vestuves naujai iškeptiems sutuoktiniams sako: „Dabar jūs – kaip vienas“. Tačiau kitų kultūrų atstovai tam paprieštarautų. „Labai svarbu išlikti savimi, išsaugoti buvusius savo draugus, pomėgius ir nepriklausomybę. Nepamirškite savęs, jei nenorite be pėdsakų ištirpti santuokoje ir prarasti tapatybę“, – įspėja Jo.

Nesitikėkite, kad partneris jums taps viskuo

„Giminingos sielos“ – tai dar vienas amerikiečių „išradimas“.

„Giminingos sielos“ – tai dar vienas amerikiečių „išradimas“, – pastebi Jo. „Moteriai ima atrodyti, kad vyras išspręs visas jos problemas: taps jos psichoterapeutu, geriausiu draugu, kelionių bei vakarėlių palydovu ir neprilygstamu meilužiu. Tokie lūkesčiai pavojingi. Jei partneris jų neatitinka, jūs ant jo pykstate. Ir taip elgiasi be išimties visų šalių moterys...“

Bendraukite su artimaisiais

Jaunai porai svarbūs giminystės ryšiai. Tą patvirtino Jo pašnekovės visose šalyse. Taip, kartais nervina, kai tėvai ar giminaičiai kišasi į jaunos šeimos reikalus, tačiau jie visada pasiruošę išklausyti ir padėti, kai užgriūna bėdos. Jie nori pabūti su jūsų vaikais ir padėti materialiai, tačiau jaunimas Amerikoje itin vengia artimų kontaktų su vyresniais giminaičiais.

„Mes visi daug dirbame ir nutolstame nuo savo šeimų, sukūrę šeimas iš pradžių atsiskiriame nuo viso pasaulio, bet paskui bėgame pas brangius žmones, jei mus ištinka krizės“, – pastebi Jo. Ji įsitikinusi, kad porai būtina išlaikyti stiprius sveikus ryšius su savo šeimomis.

Paverskite savo būstą jaukiais namais

Jei viengungiško gyvenimo laikotarpiu gyvenote spartietiškai ir pernelyg nesirūpinote aplinka, po santuokos elkitės kitaip. Patys laimingiausi žmonės pasaulyje (danai) pataria: susikurkite jaukią aplinką, kurioje abu norėtumėte leisti laiką. Taigi, abu negailėkite laiko ir jėgų – susikurkite namus, į kuriuos su nekantrumu norėtumėte grįžti. „Namuose svarbu daug ką daryti kartu: gaminti maistą, o paskui už gražiai padengto stalo kartu valgyti ir bendrauti“, – primena Jo.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai