Sėkmingos projektų vadovės Agnės Sperskės motinystės pradžią paženklino kova dėl gyvybės

Agnė Sperskė / Akvilės Razauskienės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-28 15:53
Aktyviai gyvenančią Agnę Sperskę kasdien lydi įsimintina kompanionė: ilgų juodų kasų, kirpčiukų bei užburiančių akių mažylė Smiltė. Sėkmingai karjeristei gausesnė šeima kadaise nebuvo prioritetas, tačiau šiandien moteris vis dažniau pasvajoja apie antrą atžalą, nors jos motinystės pradžia kupina stiprių išgyvenimų. Vienas jų – kova dėl savo gyvybės.

„Iki tampant mama mano gyvenimo tikslai buvo gana smarkiai suformuoti mano mamos: mokslai, karjera, geras darbas, galimybė keliauti, o dabar, susilaukus dukros, išgyvenus tą baisią ligą, viskas įgavo visai kitus atspalvius.“

Motinystės džiaugsmą aptemdė netikėta sunki liga

„Po gimdymo praėjus 2 mėnesiams susirgau tarsi gripu. Man laikėsi aukšta 38-39 laipsnių temperatūra, keletą dienų gydžiausi namuose, kol vieną dieną prasidėjo traukuliai.

Išsigandome ir vyras iškvietė greitąją pagalbą, bet jiems mano būklė nepasirodė sunki, liepė kreiptis į šeimos gydytoją, kuris po CRB tyrimo man nustatė bakterinės kilmės ligą ir paskyrė antibiotikų, suderinamų su žindymu.

Tačiau mano būklė tik blogėjo, nebegalėjau pakilti iš lovos, labai dūrė po krūtine, dingo apetitas, temperatūra laikėsi ir nebepavykdavo jos numušti.

Akvilės Razauskienės nuotr.
Akvilės Razauskienės nuotr.
Akvilės Razauskienės nuotr.
Akvilės Razauskienės nuotr.

Vėl iškviestiems medikams paaiškinau savo būklę, mano liežuvis tapo raudonas su baltomis dėmėmis. Specialistai pasitaikė labai rūpestingi ir iš karto nustatė, kad mano širdies ritmas sutrikęs, kad būtina kuo greičiau vežti mane į ligoninę.

Be galo nenorėjau palikti dukrytės, tačiau jie mane įkalbėjo, sakė, padarysime tyrimus ir paleisime namo, tereikia pasiimti pinigų taksi.

Kai nuvykau į Lazdynų ligoninę, ten man nustatė, kad mano CRB yra 400, kai norma tesiekia 5. Apžiūrėję gydytojai pamatė, kad kai kurie vidaus organai padidėję. Iš pradžių įtartas net hepatitas – sakė, kad galima užsikrėsti gimdymo metu.

Kai mane paguldė į ligoninę, vyras vaikščiojo lauke su mažyle – abu buvome sukrėsti.

Kitą dieną įvyko gydytojų konsiliumas, padaryta daugybė tyrimų įvairiuose skyriuose, man netgi buvo atlikta viena operacija ir paskirtas stiprių antibiotikų kokteilis, kadangi nebuvo galima laukti diagnozių.

Akvilės Razauskienės nuotr.
Akvilės Razauskienės nuotr.

Po 5 parų, kuomet išaugo pasėliai, man nustatė vidaus organų sepsį (mirštamumas nuo šios ligos yra 50 proc., red. past.). Ligą sukėlė dvi bakterijos, rastos gimdoje – E. Coli ir Enterokokas. Jos įprastai gyvena žarnyne, bet gimdymo metu pateko ne į tą terpę ir sukėlė šią būklę.

Pasveikau po aštuonių parų antibiotikų kurso ligoninėje bei dar dvi savaites gėriau antibiotikus namuose.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Gulėdama ligoninėje nusitraukinėjau pieną, kad tik jis nedingtų. Buvau apsėsta fakto, kad privalau žindyti. Dukrytė tą laiką gėrė mišinukus – tai man atrodė kažkas baisaus. Visais įmanomais būdais kas 2 valandas traukiau pieną, net naktimis kėliausi.

Man netgi atrodo, kad aš tikrai pakankamai greitai ir nesudėtingai išsikapsčiau iš ligos ir gal prie to prisidėjo tas motinos užsispyrimas, noras kuo greičiau grįžti pas kūdikį. Kol kas ligos pasekmių nejaučiu, tačiau netrukus laukia pakartotiniai tyrimai, nes po ligos jau buvo praėję metai.“

Akvilė Razauskienė
Akvilė Razauskienė

Visą interviu su Ieva Mackevičiene skaitykite istorijų ir fotografijų kataloge „Įkvepiančiai motinystei“, kurį įsigyti galite visose prekybos vietose. Leidinį sudaro 10 įkvepiančių moterų istorijų ir fotografijų, kurios pasakoja apie mamos kasdienybę, džiaugsmus ir iššūkius.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai