Sekmadienį žinomi žmonės bėgo „Už Jūsų ir Mūsų Laisvę“

Renginio akimirka / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-04-22 15:57
Balandžio 22 dieną žiinomi žmonės dalyvo simboliniame 25 kilometrų bėgime nuo Nemenčinės iki Vilniaus centro „Už Jūsų ir Mūsų Laisvę“.

Maratone jėgas išbandyti nusprenė krepšinio specialistas Tomas Pačėsas, Seimo narys Paulius Saudargas, ambasadorius Vygaudas Ušackas, buvęs energetikos ministras Jaroslawas Niewierowičius, kartu su Nemenčinės gyventojais, garbiais svečiais iš Lenkijos – Supraslės miesto meru Radoslawu Dobrowolskiu, Supraslės sporto mokyklos treneriais ir auklėtiniais.

Taip jie, kartu su bendruomene, paminėjo Lietuvos ir Lenkijos valstybių atkūrimo šimtmečius bei Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-osios Konstituciją.

„Tai, ką gali Lietuvos ir Lenkijos solidarumo jėga, iliustruota Žalgirio mūšio epochoje. Tai, ką geba mūsų susitelkimas, politinė mintis ir atvirumas modernioms idėjoms, įrašyta pirmojoje rašytinėje Europoje – Gegužės 3-osios Konstitucijoje. Pagaliau mūsų visuomenės ištakos – tolerantiškos, daugiatautės ir multikultūrinės sąjungos – slypi Abiejų Tautų Respublikoje, kurią Popiežius Jonas Paulius II-asis yra palyginęs su šiomis idėjomis grįsta Europos Sąjungos vienybe. Tačiau dar svarbiau, kad mūsų istoriniai praradimai niekad neužgniaužė laisvės ir teisingumo siekio. Lietuvių ir lenkų sukilimų mūšiuose 1831 m. ir 1863 m. gimė šūkis: „Už jūsų ir mūsų laisvę“, XX a. atgimęs remiant vieni kitų kovą už visų laisvę, nepriklausomybę ir demokratiją. Šiandien, praėjus 100 metų po nepriklausomybės atgavimo jis ir vėl tapo labai aktualus“, – tikino vienas jo organizatorių ambasadorius V. Ušackas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Simbolinis estafetinis bėgimas, prasidėjo sekmadienį, 11.30 val., iš karto po mišių Nemenčinės Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčioje. Bėgimo metu dalyviai poromis bėgo po du kilometrus, nešdami Lietuvos, Lenkijos ir Europos Sąjungos vėliavas.

Estafetės maršrutas tęsėsi iki Vilniaus centro, o paskutinius jos kilometrus Gedimino prospektu nuo Katedros aikštės iki Lietuvos Respublikos Seimo kartu įveikė visi 50 simbolinio bėgimo dalyvių. Nepriklausomybės aikštėje bėgikus pasveikino Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Renginį organizavo Vilniaus rajono Sporto, Turizmo ir Kultūros bendrija (Nemenčinės bendruomenė) ir ilgametis Nemenčinės seniūnas Mieczysław Borusewicz

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai