Sėkite ir sodinkite pagal Mėnulio kalendorių

Daigas / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Sodininkai ir daržininkai jau pradeda darbus – ant palangių, šiltnamiuose rikiuojami vazonai, kuriuose po kelių savaičių galvas kels įvairių gėlių, daržovių ir kitokių žalumynų daigai. Sėjos laiką derindami su Mėnulio kalendoriumi, galite ne tik pagerinti sėklų daigumą, bet ir derlių.

Mėnulio poveikis augalams seniai žinomas, tačiau egzistuoja net keli kriterijai, pagal kuriuos galima pasirinkti tikslų sėjos ar sodinimo laiką. Tokia informacija gali būti labai naudinga, jei nutarėte pirmą kartą pasisėti iki tol nebandytų auginti gėlių, daržovių ar kitų augalų.

Pati palankiausia Mėnulio fazė sodinti – pilnėjantis, augantis Mėnulis, nes tokiu metu augalai pradeda aktyviai vystytis, sustiprėja jų medžiagų apykaita, nes augalų sultys teka aukštyn į stiebus, lapus, žiedus ir vaisius. Per priešpilnį Mėnulį pats laikas sėti, jei norite, kad sėklos gerai sudygtų ir daigai būtų sveiki.

Tinkamiausias augalams sėti ir sodinti Mėnulio ciklas prasideda po Jaunaties praėjus porai dienų ir tęsiasi iki pilnaties. Tuo metu augalai greičiausiai auga, tad jų nepatariama laužyti, karpyti ar persodinti. Šis laikas ypač tinka sėti ir daiginti tuos augalus, kurie auga greitai, kurių vertingiausia dalis yra virš žemės, pavyzdžiui, salotos, petražolės, špinatai, įvairios vaistažolės.

Mėnulio fazės / Fotolia nuotr.

Per pilnatį augimas sustoja, o po jos Mėnulis pradeda dilti. Tai – poilsio laikas, augalų sultys pradeda tekėti žemyn, į šaknis, tad tada ateina metas augalus persodinti ar karpyti. Taip pat per delčią tinka sėti, sodinti ir daiginti tuos augalus, kurie lėtai auga ir kurių vertingosios dalys yra po žeme. Tokios yra visos šakniavaisinės daržovės, pavyzdžiui, bulvės, morkos, burokai, svogūnai ir kitos.

Pats pilnaties ir jaunaties laikas – kritinis, kada apskritai geriau būtų nesiimti jokių darbų, bet leisti jau pasėtoms sėklytėms pailsėti, sukaupti jėgų, kad, Mėnulio fazei pasikeitus, galėtų su nauja jėga stiebtis į viršų ar kaupti stiprybę šaknyse.

Mėnulis Žemės ženkluose padės užauginti gerą derlių

Pats pilnaties ir jaunaties laikas – kritinis, kada apskritai geriau būtų nesiimti jokių darbų.

Sodininkams ir daržininkams astrologai pataria atsižvelgti ne tik į Mėnulio fazę, bet ir į tai, kokiame ženkle sėjos metu yra Mėnulis. Palankiausia tokių darbų imtis, kai Mėnulis lankosi Žemės ženkluose (Jautis, Mergelė, Ožiaragis) ir Svarstyklėse. Tam tikrais atvejais palankūs yra ir Vandens ženklai (Žuvys, Skorpionas, Vėžys). Geriausia Mėnulio fazę suderinti su padėtimi tam tikrame ženkle. Tai padės pasiekti maksimalių rezultatų. Sužinoti šias padėtis galite bet kuriame Mėnulio kalendoriuje.

  • Jaučio dienomis pasėti augalai gali ilgiau neišdygti, tačiau bus tvirtesni, turės stiprias šaknis, duos gerą derlių, lengviau pakęs temperatūrų pokyčius, rečiau sirgs.
  • Mėnuliui keliaujant Mergelės ženklu, pasėtos ir pasodintos daržovės gerai pritampa žemėje, turi stiprias šaknis, tačiau būna mažiau derlingos, nei pasodintos Jaučio dienomis. Mergelės dienomis labai gerai daigus persodinti, dalinti, o medelius – skiepyti.
  • Jei sėjote ar sodinote Ožiaragio dienomis, augalų vaisiai jus apdovanos vidutinio dydžio derliumi. Daigai dygs ne pernelyg greitai, tačiau bus itin atsparūs žemai temperatūrai.
  • Jei sėjote Mėnuliui svečiuojantis Vėžio ženkle, augalai bus jautrūs, minkšti, jų sėklos – ne pačios geriausios kokybės.
  • Mėnuliui keliaujant per Svarstyklių ženklą, pasėti augalai duos didelį derlių, bus atsparūs ligoms.
  • Kai Mėnulis svečiuojasi Skorpione, šiomis dienomis pasėti augalai greitai auga, būna aukšti ir stiprūs, turi stiprią šaknų sistemą, o jų stiebai gali išlaikyti daug vaisių. Šiomis dienomis itin tinka sodinti bulves, gėles, vaisius.

Geriausias laikas kovo mėnesį sėti, sodinti ir daiginti augalus

Jei sėjos darbus dar tik ketinate pradėti, bus puiki proga užmesti akį į sėjos kalendorių.

  • Kovo 2 ir 3 dienomis (Mėnulis Jautyje, augantis Mėnulis) sėkite salotas, petražoles, vienmetes kambarines gėles – visus augalus, kurių vertingiausia dalis yra virš žemės.
  • Kovo 11, 12, 13 dienomis (Mėnulis Mergelės ženkle, priešpilnis) sėkite augalus, kurie duos vaisių, pavyzdžiui, pomidorus, žirnius, pupeles. Taip pat ši diena tinkama ir vaistažolėms, žalumynams pradėti daiginti.
  • Kovo 14 diena (Svarstyklių ženklas, dylantis Mėnulis) tinkama daugiamečių gėlių sėkloms sėti, uogoms daiginti, šakninėms daržovėms sodinti.
  • Kovo 21, 22 dienomis Mėnulis svečiuosis Ožiaragio ženkle (delčia). Šiuo laiku tinka sėti šaknines daržoves.
Skaitykite daugiau