Šeimos pagausėjimo laukianti Indrė Trusovė – apie Kalėdų tradicijas ir dovanų idėjas

Indrė Trusovė/Gedmanto Kropio/„Žmonės Foto“ nuotr.
Autorius: Živilė Karevaitė
Publikuota: 2019-12-11 18:26
Mitybos specialistei, tinklaraščio „Sveika ir gardu“ autorei Indrei Trusovei šios Kalėdos – ypatingos. Su vyru Ryčiu jiedu laukiasi antro vaikelio, tad šventes šeimoje sutiks ramiai ir jaukiai. Apie gražiausias akimirkas, dovanų galvosūkius ir pasikeitusias tradicijas su Indre kalbamės įsibėgėjus Advento laikotarpiui, kuris jų šeimai – nusiraminimo ir sustojimo metas.

Prieš Kalėdas nemenkas galvos skausmas sugalvoti prasmingą ir geras emocijas keliantį dovanų sąrašą. Jeigu reikėtų išrinkti TOP3 dovanas, kurias dažniausiai dovanoji, kokios jos būtų?

Mėgstu praktiškas dovanas, kurios neįpareigoja žmogaus, kurias galima suvalgyti, kažkaip kitaip sunaudoti ir nereikia laikyti eilę metų slėpti kažkur spintoje. Pavyzdžiui, namų kvapai, žvakės, įvairios arbatos, sausainiai ar knygos. Svarstantiems, kokią knygą verta padėti po eglute, ypatingai rekomenduoju Jen Sincero knygą „YOU ARE A BADASS: kaip nustoti abejoti savimi ir pasiimti iš gyvenimo viską, ko nori“.

Į ką labiausiai atkreipi dėmesį rinkdama dovanas artimiesiems?

Mūsų šeimoje nėra įprasta per Kalėdas dovanoti dideles dovanas. Man svarbiausia parodyti dėmesį, praleisti kartu daugiau laiko, pasigaminti sveiko ir skanaus maisto, būti puikios nuotaikos. Na, o lepiname vienas kitą mielomis smulkmenomis.

Indrė Trusovė su šeima/Agnės Krušinskienės nuotr.
Indrė Trusovė su šeima/Agnės Krušinskienės nuotr.

Ar pati dažniau dovanas perki, ar stengiesi gaminti ir pakuoti savo rankomis?

Deja, neturiu kūrybininkės gyslelės, tad dovanas perku…

Kokias dovanas Tau pačiai labiausiai patinka gauti?

Turbūt vaikystėje, paauglystėje tai buvo aktualiau. Dabar nesureikšminu tokių dalykų, tačiau gera knyga, skania arbata ar namų kvapu mane tikrai nesudėtingai galima pradžiuginti. 

Kas Tau svarbiausia šventiniu laikotarpiu?

Kadangi šeimos aplinkoje dovanų stipriai sureikšminame, daugiau dėmesio skiriu apmąstymams, kokius patiekalus gaminsiu šventiniam stalui. Didžiulė dovana man, kai artimieji valgo mano gamintą maistą ir matau kaip jiems skanu.

Esi iš tų, kurioms labiau patinka dovanoti, ar tų, kurios laukia staigmenų?

Man labiau patinka dovanoti pačiai, nes labai gera matyti laimingus veidus. Tačiau, kai vyras nustebina – visada malonu. Na, o dabar, visai neseniai, gavau didžiulę dovaną – nepranešusi iš  Norvegijos atskrido mano geriausia draugė Kristina. Tokios dovanos yra pačios geriausios.

Indrė Trusovė su šeima/Agnės Krušinskienės nuotr.
Indrė Trusovė su šeima/Agnės Krušinskienės nuotr.

Ar šeimoje turite šventinio laikotarpio tradicijų?

Bandome sukurti tradiciją neįpareigoti vienas kito išlaidauti. Jau kelinti metai tariamės su tėvais, kad nebepirksime vieni kitiems dovanų, tik vaikams. Tačiau kol kas nepavyksta, vis tiek kažką dovanojamės. (juokiasi)

Po eglute dovanų su šeima einate ieškoti Kūčių vakarą ar išaušus Kalėdų rytui?

Kai pati buvau maža, šeimoje dovanėles išpakuodavome Kūčių vakarą, tačiau susituokus su vyru ir gimus dukrelei, vyras įvedė naują tradiciją – dovanėles išpakuoti Kalėdų rytą. Na, o Kalėdų vakare atvažiuoja svečiai ir būna antras dovanėlių pakavimo ratas. Didžiulė šventė būna mūsų dukrai.

Jeigu per šias Kalėdas netikėtai taptum Kalėdų Senelio dešiniąja ranka, ką jam patartum?

Patarčiau prie kiekvienos mažos dovanėlės pridėti po didelę dėžę, kurioje būtų pilna meilės, jaukumo, atjautos vienas kitam, daug šypsenos ir nuoširdumo, kuris būtų supakuotas į begalę juoko.

Naujausi straipsniai