Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen patvirtintas koronavirusas

Viktorija Čmilytė-Nielsen / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-11-19 20:06
Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen (37) patvirtintas koronavirusas.

„Deja, šįkart COVID-19 testas teigiamas. Tenka radikaliai pertvarkyti darbo planus ir dar kartą užsidaryti namuose. Mano kolegos iš frakcijos sulaukė neigiamų atsakymų, tačiau aš papildau sergančiųjų gretas“, – feisbuke pranešė Seimo pirmininkė.

Ji teigė nei visą savaitę, nei ketvirtadienį simptomų nejaučianti.

„Žinau, kad bus įvairių nuomonių dėl mano darbo šią savaitę. Elgiausi taip, kaip rekomendavo Seimo kanceliarija – visuose susitikimuose buvau su kauke, laikiausi atstumo, vengiau rankų paspaudimo. Laikiausi maksimalaus saugumo. Dirbau, nes puikiai matome, kokia situacija šiandien parlamente“, – teigė V.Čmilytė-Nielsen.
 
Neseniai koronavirusas buvo patvirtintas keliems parlamentarams, todėl buvo kilę diskusijų dėl Seimo darbo posėdžių metu.
 
Seimo pirmininkė taip pat užsiminė, kad neatsakytų klausimų Seime vis dar labai daug: „Tačiau tikiu, kad jeigu ne šią, tai kitą savaitę daug kas aprims ir galėsime užsiimti kitokia, kuriamąja veikla. Penktadienį plačiau pranešiu apie užsimintas priemones, kurios, tikiu, jeigu nenuims, tai bent gerokai sumažins įtampą santykiuose su opozicija.“

Dirbs nuotoliniu būdu

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen jai diagnozavus koronavirusą dirbs nuotoliniu būdu. „Pirmininkė dirbs nuotoliniu būdu, o Seimas – kaip įprasta, išskyrus, aišku, tuos, kurie turėjo artimą kontaktą. Parlamento vadovės biuras izoliuojasi“, – BNS sakė parlamento vadovės atstovas Paulius Žeimys.

Seimo pirmininkės pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma teigė esąs pasiruošęs pavaduoti parlamento vadovę, jei to prireiks. J.Razma sakė artimo kontakto su Seimo pirmininke neturėjęs, kol kas nežinantis, kiek Seimo narių turės izoliuotis.

„Dabar gali kilti klausimas, kiek mes su pirmininke esam bendravę, kažkokio ilgo bendravimo nebuvo, greit užbėgu, paklausiu, su kaukėm, viskas pagal reikalavimus. Tikiuosi, kad nesulauksiu aš teigiamo testo, turbūt juos reikės darytis, galvoti, žiūrėti, ar buvo kažkokių artimesnių kontaktų, bet man atrodo, kad nebuvo“, – BNS sakė J.Razma.

Viktorija Čmilytė-Nielsen su šeima / Naglio Bieranco nuotr.
Viktorija Čmilytė-Nielsen su šeima / Naglio Bieranco nuotr.

Naujausi straipsniai