Seimo narė Morgana Danielė atvirai – „žolės“ pabandė vos 13-os, o geriausias draugas mirė perdozavęs

Morgana Danielė / LNK nuotr.
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2021-11-05 14:46
Už narkotikų dekriminalizavimą kovojanti Seimo narė Morgana Danielė ryžosi prabilti ir apie sudėtingą savo paauglystę, ir apie skandalingą praeitį.

Vadinamosios „žolės“ ji pirmą kartą pabandė tuomet, kai buvo vos 13 metų.  „Lietuvoje kas antras paauglys žino, kur įsigyti kanapių. Tą adrenalino jausmą tikrai atsimenu ir aš jį, kaip aktyvi paauglė, kartojau daugybę kartų ir kitais būdais, – laidoje „KK2 Penktadienis“ sakė politikė, nebijanti prisipažinti, kad ji buvo problematiška paauglė. – Piešiau grafičius, bėgau nuo policijos, kai mane vijosi“.

Paklausta, ar rūkė tik kanapes, ar bandė ir kitų narkotinių preparatų, Seimo narė nepabijojo prisipažinti, kad „kai buvau jauna, buvo visko. Heroino, kokaino, hašišo? Absoliučiai visko buvo“.

Narkotikų dekriminalizavimo laukia ir M.Danielės bendrapartietis, „Kanapių kultūros dienų“ organizatorius Nerijus Vitkauskas, kuris nepabijojo prisipažinti, kad  jau apie 10 metų rūko kanapes. Jeigu būtų sučiuptas, jam grėstų baudžiamoji atsakomybė. Taigi jis aktyviai kovoja ir už narkotikų dekriminalizavimą, o ateityje pasisako ir už legalizavimą.

Nerijus Vitkauskas ir Morgana Danielė
Nerijus Vitkauskas ir Morgana Danielė

Narkotikų dekriminalizavimas visiems padarys meškos paslaugą ir vartotojų rasis tikrai daugiau – taip mano 10 metų narkotikus vartojęs, o dabar jau 20 metų jiems sveikti padedantis „Alfa“ centro įkūrėjas Vladislavas Pocius.

„Iš 15 artimų mano draugų, kurie vartojo „išsikapanoti“ pavyko tik dviem. Vieną draugą susprogdino, keli perdozavo, vienas išvažiavo į Ispaniją, susipažino su prostitutėmis, jam įdėjo klofelino ir jis nebepabudo“, – pasakojo jis.

Daugybę istorijų žinantis Vladislavas ne sykį patyręs: nuo narkotikų priklausomi žmonės virsta „antžmogiais“, kuriems svarbu tik viena – gauti dozę.

„Iš aš netekau daugybės savo draugų. Kai kurie yra įkalinimo įstaigose, artimiausias draugas mirė perdozavęs. Ir tai buvo mano pagrindinė motyvacija pradėti dirbti šioje srityje“, – sakė M.Danielė, kuriai narkotikų dekriminalizavimas atrodo geriausias sprendimas.

„KK2 penktadienis“ – penktadienį, 19.30 val. per LNK.

Naujausi straipsniai