Scarlett Johansson laimėjo bylą dėl į ją panašios ir sekso objektu laikomos prancūzų romano veikėjos

Scarlett Johansson / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-07-03 13:17
Holivudo aktorė Scarlett Johansson trečiadienį laimėjo bylą prieš prancūzų rašytoją, kuris dabar turės sumokėti jai kompensaciją dėl į ją panašios ir sekso objektu laikomos romano veikėjos.

Paryžiaus teismas nurodė Gregoire'ui Delacourt'ui sumokėti S.Johansson 2500 eurų už „užgaulų ir žeminamą“ panašios į ją moters aprašymą knygoje „Pirmasis dalykas, į kurį žvelgiama“.

Aktorė siekė 50 tūkst. eurų kompensacijos ir kaltino G.Delacourt'ą pasinaudojus jos įvaizdžiu ir žinomumu romano reklamos tikslais. 2013 metų kovą pasirodžiusio romano buvo parduota 100 tūkst. egzempliorių.

Pirmoje romano dalyje siužetas pasakojamas automechaniko, kuris „panašus į geresnį Ryano Goslingo variantą“ ir kuris mano, kad prie jo slenksčio pasirodė S.Johannson, lūpomis.

Tos veikėjos išvaizda tokia, kad vyrai ją vertina kaip sekso objektą, be to, ji užmezga virtinę meilės ryšių, kurių „niekuomet nebuvo“, sakė prokuroras Vincent'as Toledano.

„(Aktorei) tas faktas, kad jai priskiriami dveji santykiai, kurių ji pati niekada neminėjo, yra užgaulus ir žeminamas“, – nurodė teismas.

S.Johannson taip pat siekė, kad teismas uždraustų versti romaną į kitas kalbas ar jį ekranizuoti, bet teismas tai atmetė.

S.Johansson advokatas paskelbė, kad yra „itin patenkintas“ verdiktu, o G.Delacourt'o gynėjai pavadino kompensaciją „juokinga“.

Gynybai atstovaujanti Anne Veil gegužės mėnesį, kai aktorė iškėlė bylą, sakė, jog jei G.Delacourt'as būtų žinojęs, kad S.Johansson „pakels tokį triukšmą, jis būtų pasirinkęs kažką kitą“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai