„Scanoramos“ filmai sukasi jau ir Kaune, Klaipėdoje bei Šiauliuose

„Scanorama“ prasidėjo Kaune / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Ketvirtadienio vakarą Europos šalių kino forumas „Scanorama“ startavo ir kituose festivalio miestuose – Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Vilniuje festivalis finišuoja sekmadienį, tačiau jį pratęsti vilniečiai galės kartojimų seansuose.

Nuolatiniai festivalio lankytojai patvirtins – „Scanoramos“ žiūrovai labiausiai laukia ryškių, aukščiausią kritikų įvertinimą pelniusių pastarųjų metų filmų iš Europos, ypač Skandinavijos. O šiemet skandinaviško kino programoje „Naujienos iš Šiaurės“ rikiuojasi ypatingai garsūs vardai.

Visų miestų žiūrovai galės pamatyti ilgai lauktą naujausią Roy‘aus Andressono filmą „Apie begalybę“. Ši Įspūdinga odė ir rauda suka amžinybės kaleidoskopą ir tęsia amžinąjį pasakojimą apie neįveikiamą žmogiškosios būties trapumą.

Apie giliai paslėptas traumas savaip kalba vienas produktyviausių šiuolaikinių norvegų režisierių – Hansas Petteris Molandas, kurio filmas „Vogti arklius“ puošia festivalio programą. Įstabios gamtos fone vykstanti epinė brandos drama aprėpia platų žmogiškų jausmų spektrą nuo meilės iki netekties, nusivylimo ir kaltės. Beje, nemažai šio filmo scenų buvo filmuota Lietuvoje.

Kitaip į pasaulį žvelgia rusų režisierius Kantemiras Balagovas, filme „Ilgšė“ keliantis žmogiškumo klausimus. Šiemet Kanuose režisierius pelnė du apdovanojimus – tai rodo neeilinę jauno režisieriaus brandą, gebėjimą į trauminę praeitį žvelgti šiuolaikiškai ir viltingai.

Mėgstantys klasikinį kiną, gražiai papasakotą istoriją, stiprius charakterius ir išraiškingą estetiką turėtų nepraleisti filmų „Nepaprasta Maronos kelionė“ (rež. Anca Damian), „Lara“ (rež. Jan Ole Gerster), „Sonja. Baltoji gulbė“ (rež. Anne Sewitsky).

Kino atradimų ieškoti padės festivalio mecenato, draudimo bendrovės „If“ sukurtas išmanusis įrankis – Kinoatenderis.lt. Tai platforma, kurioje galima patogiai ir greitai susikurti savo filmų sąrašą, vienu ekrano paslinkimu pasirenkant ar atmetant platformoje pateikiamą filmą. Prieš metus šiuo įrankiu pasinaudojo daugiau kaip 14 tūkst. žiūrovų.

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ vyks lapkričio 7–24 dienomis, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

„Scanorama“ atvyko į Kauną (31 nuotr.)
+25
Skaitykite daugiau