„Scanoramos“ atidaryme – būrys kino gerbėjų ir prestižinis apdovanojimas Gražinai Arlickaitei

Ignas Krupavičius, Vaida Kazakauskytė, Gražina Arlauskaitė, Saulius Prūsaitis, Agnė Kuzmickaitė / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Ketvirtadienio vakarą Vilniaus kino centre „Forum Cinemas Vingis“ duris atvėrė bene labiausiai kino mylėtojų laukiamas rudens renginys – Europos šalių kino forumas „Scanorama“.

13-ąjį kartą organizuojamas festivalis šiemet lankytojus pasitiko su dar platesne programa ir dar daugiau filmų, kuriuos patys organizatoriai vadina „principingais“. Tokiais, kuriuos reikia pajausti, išjausti, kurie palieka atminty pėdsaką.

Tuo įsitikinti galėjo ir į festivalio atidarymą atvykę svečiai. Tarp jų – būrys kino industrijoje dirbančių atstovų: režisierių, prodiuserių. Atidarymo nepraleido ir žinomi aktoriai, pramogų ir verslo pasaulio atstovai.

Visiems jiems atidarymo proga buvo parodyta norvegų režisierių Ole Giæverio ir Marte‘o Voldo juosta „Prieš gamtą“, kurią festivalio direktorė, jo meno vadovė ir siela Gražina Arlickaitė pavadino „gražiu, švelniu, ironišku ir labai žaviu vėju šiaurės“.

Gražina Arlickaitė / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Susirinkusiems žiūrovams dar prieš filmą G.Arlickaitė tarė keletą padėkos žodžių, pasidžiaugė kasmet augančiu ir populiarumo neprarandančiu festivaliu. „Jūs negalite įsivaizduoti, kaip man yra malonu ištarti tradicinį sveikinimą ir pamatyti salėje tiek matytų, laukiamų veidų“, – savo kalbą pradėjo ji.

Padėkojusi visai festivalio kūrybinei komandai ji perdavė sveikinimo žodį Kultūros viceministrei Patricijai Poderytei. „Į „Scanoramą“ ateiname žinodami, kad gausime gerą dozę emocijų, kad turėsime apie ką susimąstyti, išeisime praturtėję. To visiems ir linkiu“, – kalbėjo viceministrė.

Išskirtinį dėmesį G.Arlickaitei parodė ir Lenkijos ambasadorius Lietuvoje Jaroslavas Čubinskis. Lenkijos respublikos prezidento vardu festivalio meno vadovei jis įteikė prestižinį „Auksinio kryžiaus“ apdovanojimą už nuopelnus ir lenkų kultūros puoselėjimą Lietuvoje.

„Gražinos nuopelnai yra ypač ženklūs. Lenkų filmai jau daugelį metų yra įtraukiami į „Scanoramos“ programą. Esi tikras, kad kinas yra tokia kultūros sritis, kuri pasiekia plačiausiai. Tikiu, kad lenkų kinas padės tautoms geriau susipažinti“, – kalbėjo ambasadorius.

Gražina Arlickaitė / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Šiemet festivalio repertuare – dvylika programų, kurias sudaro daugiau nei 100 filmų, savo geografija aprėpiančių ne tik Europą, bet ir Aziją.

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ lapkričio 5–22 dienomis vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Daugiau festivalio atidarymo akimirkų – nuotraukų galerijoje:

13-osios „Scanoramos“ atidarymas su kviestiniais svečiais (46 nuotr.)
+40
video|34363}
Skaitykite daugiau