„Scanoramos 2021“ atidarymo ceremonijoje – aktoriai, kino gerbėjai ir žinomos poros

Severija Janušauskaitė ir Aleksandras Pogrebnojus, Dalia Michelevičiūtė, Aistė Diržiūtė, Ignas Krupavičius su žmona Vaida / Irmanto Gelūno nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Šiais metais Europos šalių kino forumas „Scanorama“ pakvietė saugiai grįžti į tikruosius savo namus – šalies kino teatrus. Lapkričio 4-ąją festivalis atsivėrė poetiška prancūzų režisierės Mios Hansen-Løve juosta apie kiną ir jausmus „Bergmano sala“, šiais metais pristatyta Kanų kino festivalio pagrindinėje konkursinėje programoje.

Šio išskirtinio kino forumo renginio nepraleido aktoriai bei kiti žinomi veidai. Į „Scanoramos“ atidarymo ceremoniją atvyko aktorės Severija Janušauskaitė, Gabija Jaraminaitė Aistė Diržiūtė, Rasa Samuolytė, Dalia Michelevičiūtė, Aldona Vilutytė, Valda Bičkutė su vyru poetu Mindaugu Valiuku, režisieriai Audrius Stonys, Saulius Baradinskas, laidų vedėjas Ignas Krupavičius, Vytenis Pauliukaitis ir Eugenijus Skerstonas, rinkodaros specialistė Dovilė Filmanavičiūtė, dizaineris Aleksandras Pogrebnojus ir kiti kino meno gerbėjai.

„Scanoramos“ rengėjai susirinkusiuosius pakvietė keliauti į sinefilų pamėgtą Faro salą, kurioje gyveno ir kūrė režisierius Ingmaras Bergmanas, bei pažvelgti į bergmaniškąsias temas iš moters režisierės perspektyvos.

Atidarymo fotogalerija:

Kino forumo „Scanorama 2021“ atidarymas (64 nuotr.)
+58

„Šiais metais „Scanoramos“ programa kaip niekada sinefiliška. Atidarymo filmu pasirinkome juostą, subtiliai ir originaliai apmąstančią vienos pagrindinių kino pasaulio figūrų, Ingmaro Bergmano, palikimą ir kūrybą iš moters perpspektyvos. Kiną, jo istoriją ir kūrimo procesą reflektuojantys fimai išsirikiavo ir kitose festivalio programose, originaliais ir netikėtais sąskambiais kviečiančiose leistis į asmenines kino žiūrėjimo patirtis“, – teigia festivalio įkūrėja ir meno vadovė Gražina Arlickaitė.

Gražina Arlickaitė / Irmanto Gelūno nuotr.

Režisierė M.Hansen-Løve kviečia kiekvienam savaip atrasti Faro salą, virstančią kino ir gyvenimo susiliejimo metafora. Jai pačiai sala pasirodė visiškai kitokia nei matytoji I.Bergmano filmuose, ir tai jai patiko labiausiai – atradusi ją tokią pačią, kokią vaizdavo kino genijus, tikriausiai nebūtų radusi vietos sau. Savaime suprantama, saloje ją nuolat persekiojo I. Bergmano dvasia, todėl kurdama filmą, bandė jį apmąstyti ir kartu tyrinėti neatrastą teritoriją.

„Man kinas niekada nebuvo kažkas visiškai asmeniška arba visiška fikcija. „Bergmano sala“ ir kalba apie šią gyvenimo ir kino painiavą. Rodydama filmą filme, bandau parodyti, kaip tikrovė ir fikcija sąveikauja ir viena kitą įkvepia. Fikcija – tai tarsi apsvaigimas, kuriame galiu prarasti arba atrasti save. Kinas gydo, išlaisvina, kelia nerimą ir trikdo mūsų santykį su pasauliu, tarsi svaigulys“, – teigia M.Hansen-Løve.   

Šiais metais Europos šalių kino forumas „Scanorama“ vyks lapkričio 4–14 dienomis, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Kino forumo „Scanorama 2021“ atidarymo akimirka / Irmanto Gelūno nuotr.
Skaitykite daugiau