„Scanorama“ iš Kanų: naujos galimybės Europos kino žiūrovams ir kūrėjams

Europos kino festivalių tinklo „Judantys vaizdai be sienų“ narių susitikimo akimirka / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Prancūzijoje nuo antradienio verda 71-ojo Kanų kino festivalio gyvenimas. Čia „Scanorama“ ne tik domisi naujais, dar nematytais filmais, bet ir ruošia tvirtus bendradarbiavimo pamatus su šiemet įsteigto Europos kino festivalių tinklo „Judantys vaizdai be sienų“ (angl. „Moving Images – Open Borders“) nariais.

Kanuose įvyko pirmasis tinklo narių posėdis, kuriame be „Scanoramos“ dalyvavo dar šešių Europos kino festivalių atstovai. Pagrindinis partnerių tikslas – rūpintis, kad Europos kinas pasiektų kuo daugiau žiūrovų.

„Džiaugiamės, kad „Scanorama“ įgauna vis daugiau tarptautiškumo ir tampa Europos festivalių tinklo nariu. Šio tinklo veikla taps atsvara ryškėjančiam ne tik kino, bet ir kino festivalių komercialėjimui ir atvers naujų galimybių žiūrovams suvokti Europos kino, kurio dalimi mes visi esame, įvairovę. „Scanorama“ visuomet bendradarbiavo su artimiausiais partneriais, o dabar mus vienys ir bendra Europos kino festivalių koncepcija“, – sako „Scanoramos“ įkūrėja ir meno vadovė Gražina Arlickaitė.

Ši partnerystė Lietuvos ir Baltijos šalių kūrėjams suteiks daugiau galimybių savo darbus pristatyti kituose Europos kino festivaliuose, o žiūrovams – pamatyti dar daugiau pačių geriausių filmų iš visos Europos.

„Moving Images – Open Borders“ nariai: Europos šalių kino forumas „Scanorama“, Linco kino festivalis „Kertant Europą“ (Austrija), Paličiaus Europos kino festivalis (Serbija), Lečės Europos kino festivalis (Italija), Cottbus'o Europos kino festivalis (Vokietija), Les Arcs Europos kino festivalis (Prancūzija) ir Sevilijos Europos kino festivalis (Ispanija).

Apie „Scanoramą“

Nuo 2003 m. vykstantis Europos šalių kino forumas „Scanorama“ yra didžiausias ir ryškiausias rudens sezono tarptautinis kultūrinis kino įvykis, aprėpiantis visą Europą ir veriantis langus į kitus kontinentus. Europos festivalių asociacija 2017 m. „Scanoramai“ suteikė kokybės ženklą „EFFE Label“. Festivalį globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Nuo 2018 m. „Scanorama“ prisijungė prie tarptautinio Europos kino festivalių tinklo „Judantys vaizdai be sienų“ (angl. „Moving Images – Open Borders“).

Skaitykite daugiau