Savo gyvenimo be lenktynių neįsivaizduojantis A. Rusteika: „Metame iššūkį lenktynininkams profesionalams“

Aurelijus Rusteika / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-07-19 11:45
Šį savaitgalį Palangoje susitiks greičio, adrenalino ir automobilių sporto mylėtojai. Juos į pajūrį privilios tradicinės 1000 kilometrų lenktynės. Žiedinių lenktynių trasoje varžysis ir lenktynių sporto mėgėjų komanda iš „Porsche klubas Lietuva“. Jie lenktynių trasoje išbandys naujausią „Porsche Cayman GT4 Clubsport“ automobilį.

Su lenktynininkais profesionalais varžysis Aurelijus Rusteika, Arūnas Tuma, Marius Bartkus, Mantas Janavičius. „Porsche“ klubo garbę pasiryžę ginti komandos nariai yra daugkartiniai „FastLap“ bei tradicinių „Porsche“ klubo lenktynių laimėtojai. 1000 kilometrų lenktynių patirtis nesvetima dviem komandos nariams: A. Tumai ir A. Rusteikai. 2006 metais A. Rusteika pelnė „Grand prix“ su „Porsche 996 GT3“ ir „Topo centro“ komanda.

Aistra lenktynėms A. Rusteikos gyvenime atsirado prieš 15 metų. Tuo metu vyras norėjo išmokti saugiai ir greitai vairuoti automobilį. Dabar šį užsiėmimą A. Rusteika vadina hobiu ir vienu iš gyvenimo malonumų, tačiau savęs profesionalu tikrai nevadina.

„Šiose varžybose bus nemažai mėgėjų, tai geriausias vasaros renginys motosporto aistruoliams. Drauge su azartiškiausiais „Porsche“ klubo bičiuliais, išprotėjusiais dėl lenktynių, nusprendėme išbandyti jėgas – norime rungtis su sportinio vairavimo asais 1000 kilometrų trasoje, – pasakoja A. Rusteika. – Vairavimas man yra malonumas. Galingi ir gražūs automobiliai, lenktynių trasa, pajūrys, puikus vasariškas oras – tuo pačiu tai geras laikas su bičiuliais ir azartiškos varžybos.“

Automobilio valdymo įgūdžius bendraminčiai lavina įvairiose Europos šalių trasose. Prieš „Aurum 1006 km lenktynes“ A. Rusteika kartu su komandos nariais treniravosi 4 valandų trukmės lenktynėse Latvijoje, Rygoje. Kas A. Rusteikos nuomone padeda lenktynių trasoje pasiekti geriausių rezultatų?

„Tam, kad sektųsi lenktynėse, reikia daug treniruotis ir turėti greitą automobilį. Jei daug treniruojiesi, tačiau neturi galingos technikos – gerų rezultatų irgi nebus. Mums, mėgėjams, sunkiausia ir yra rasti laiko treniruotėms“, – pasakoja vienas sėkmingiausių šalies verslininkų.

Komanda juokauja, kad dar prieš lenktynių startą jie jau laimėjo tris pirmas vietas: stilingiausio automobilio rinkimuose, pirmieji įrašyti lenktynių komandų kataloge, pirmieji praėjo techninę automobilio apžiūrą. „Gera pradžia – pusė darbo. Tikimės, sėkmė ir toliau lydės mūsų komandą“, – optimizmo nestokoja A. Rusteika.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai