Savaitgalis prie televizoriaus: kokius filmus verta pamatyti?

Marius Repšys komedijoje „Gautas iškvietimas“ / Kęstučio Žilionio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-11-03 18:00
Pristatome savaitgalio kino gidą, padėsiantį lengviau išsirinkti, kokį filmą pažiūrėti per televiziją. Gide – labiausiai dėmesio nusipelnę filmai, rodomi penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį per pagrindinius lietuviškus televizijos kanalus.

SAVAITGALIO FILMAS: „Meilei nereikia žodžių“ (orig. „Enough Said“, 2013)

Šeštadienį 23:35 per TV3

Režisierės Nicole Holofcener šmaikšti ir įžvalgi komedija su humoru narinėja klaidžius vyro ir moters santykių labirintus, kurie tampa dar klaidesni, kai įsipainioja trečias. Išsiskyrusi ir vieniša mama Eva (akt. Julia Louis-Dreyfus) yra patyrusi masažuotoja. Vienintelis jos rūpestis – liūdesys dėl netrukus į koledžą studijuoti išvyksiančios dukters. Slegiančias mintis moteriai netikėtai praskaidrina pažintis su mielu ir linksmu Albertu (akt. Jamesas Gandolfini).

Nuoširdi jų draugystė Evai sužadina viltį, kad Albertas gali būti TAS – jos tikrasis sielos draugas. Tačiau kortas sumaišo nauja klientė Mariana (akt. Catherine Keener). Ji – gražuolė poetė, beveik tobula moteris. Eva ir Mariana tampa geromis draugėmis, tačiau Evai ramybės neduoda nuolatinis Marianos bambėjimas apie savo buvusį netikėlį vyrą. Rodos, nieko čia blogo – moterys mėgta pasiskųsti, bet paaiškėja, kad tas netikėlis... tai Albertas!

Vieną pagrindinių vaidmenų filme atliko serialo „Sopranai“ žvaigždė, šviesaus atminimo aktorius Jamesas Gandolfini. Aktoriaus karjeroje šis vaidmuo tapo ypatingu. Tai – priešpaskutinis jo vaidmuo vaidybiniame filme. Prieš imdamasis šio vaidmens, J. Gandolfini nuogąstavo, jog jis nėra tinkamas pagrindiniam romantiškos komedijos herojui, tačiau rezultatas, nors pats aktorius šio filmo jau nebeišvydo, pranoko visų lūkesčius.

„Madagaskaro pingvinai“ (orig. „Penguins of Madagascar“, 2014)

Penktadienį 19:30 per TV3

Milžiniško populiarumo sulaukusio animacinio filmo „Madagaskaras“ herojai pingvinai tapo tokiomis žvaigždėmis, kad televizijoje turi tik jiems dedikuotą serialą, tačiau ir to gerbėjams nepakako! Teko sukurti atskirą animacinį filmą „Madagaskaro pingvinai“.

Niujorko centriniame zoologijos sode gyvenantys pingvinai Škiperis, Kovalskis, Riko ir Eilinis – mieli, žavūs ir nekalti pingvinai, juokinantys sodo lankytojus. Tačiau neapsigaukite – tai tik jų priedanga. Iš tiesų keturi pasiutėliai yra puikiai treniruotas puolamasis elitinis būrys. Gal jie ir išsiblaškę, šiek tiek nerangūs ir naivoki – vis dėl to Madagaskaro pingvinai ne iš kelmo spirti. Šį kartą jų misija – užkirsti kelius piktam aštunkojui užvaldyti pasaulį. Lietuviškai filmuko herojai prabyla Vaidoto Martinaičio, Martyno Vaidoto, Indrės Patkauskaitės, Dominyko Vaitiekūno balsais.

Keršytojai (orig. „The Avengers“, 2012)

Penktadienį 21:15 ir šeštadienį 01:25 per TV3

Režisieriaus Josso Whedono fantastinis veiksmo filmas „Keršytojai“ apjungia įspūdingiausių „Marvel“ komiksų herojų likimus ir nuotykius. Šioje juostoje superherojai Kapitonas Amerika (akt. Chrisas Evansas), Toras (akt. Chrisas Hemsworthas), Geležinis Žmogus (akt. Robertas Downey jaunesnysis) bei Halkas (akt. Markas Ruffalo) suvienys jėgas ir drauge stos į kovą su blogio jėgomis. Superherojų akiratyje netikėtai pasirodęs priešas kelia grėsmę pasaulio saugumui. Nikas Furis (akt. Samuelis L. Jacksonas) – tarptautinės taikos palaikymo organizacijos SHIELD vadovas suvokia, jog pasaulis, atsidūręs ant katastrofos ribos neišsivers be superherojų pagalbos. Todėl keturi didžiavyriai turi suremti jėgas ir užbėgti įvykiams už akių. Aušta didis mūšis žmonijos istorijoje, galimai pakeisiantis esamą santvarką.

„Septynios velniškai ilgos dienos“ (orig. „This Is Where I Leave You“, 2014)

Penktadienį 01:20 per LNK

Shawno Levy režisuotos juostos centre – nelaimėlis Džiudas (akt. Jasonas Batemanas). Jis sužino, jog mirė jo tėvas ir kad žmona miega su jo viršininku. Jam sugrįžus namo, mama Hilary (akt. Jane Fonda) praneša, kad jis su broliais ir seserimis savaitę turės gyventi namuose. Netrukus Džiudas, Vendi (akt. Tina Fey), Filipas (akt. Adamas Driveris) ir Polas (akt. Corey Stollas), bandydami išgyventi gedulo laikotarpį, įsipina į sudėtingus tarpusavio santykius.

„Lapių medžiotojas“ (orig. „Foxcatcher“, 2014)

Penktadienį 22:50 per TV1

Penkioms Oskaro statulėlėms nominuota režisieriaus Bennetto Millerio juosta pasakoja tikrų įvykių įkvėptą istoriją. Kai olimpinis imtynių čempionas Markas Schultzas (akt. Channingas Tatumas) sulaukia turtuolio Johno Du Ponto (akt. Steve‘as Carellis) kvietimo atvykti ir padėti suformuoti komandą 1988-ųjų Seulo Olimpinėms žaidynėms, jis pasinaudoja galimybe. Vis dėlto destruktyvus Johno elgesys kelia grėsmę viskam, kas Markui svarbu.

„Dėl mūsų likimo ir žvaigdžės kaltos“ (orig. „The Fault in Our Stars“, 2014)

Šeštadienį 21:05 per TV3

Režisieriaus Joose Bone romantinėje dramoje atskleidžiama jaudinanti sunkiai sergančios Heizelės (akt. Shailene Woodley) istorija. Kandus humoro jausmas, netikėtai užklupę šilti jausmai, ir mirtinos ligos istorija ją suvienija su Gasu (akt. Anselis Elgortas). Heizelės nuolatinis palydovas – deguonies balionėlis, o Gasas nesiliauja šmaikštavęs apie savo protezuotą koją, tačiau jų meilės ir draugystės istorija kupina svajonių ir trapios vilties, kad gyvenimas yra kur kas daugiau nei nugyventų metų skaičius. Per trumpą jiems skirtą laiką du jauni, bet gyvenimo jau užgrūdinti žmonės randa atsakymus į šimtus klausimų apie meilę, gyvenimą, mirtį ir tai, kas jų laukia po to.

„Šrekas. Ilgai ir laimingai“ (orig. „Shrek Forever After“, 2010)

Šeštadienį 19:30 per LNK

Nugalėjęs piktą drakoną, išlaisvinęs nuostabią princesę, sukūręs šeimą ir išgelbėjęs uošvio karalystę, Šrekas ima nuobodžiauti. Anksčiau sapnuodavęsis tamsiausiuose košmaruose, dabar Šrekas dalija autografus ant žemdirbių šakių ir dalgių. Nebeapsikentęs tokio gyvenimo, Šrekas paprašo vieno paslaptingo nykštuko grąžinti jam jausmą tų dienų, kuomet jis buvo jaunas, laisvas ir nepriklausomas pelkėje gyvenęs žmogėdra.

Deja, norai nebūtinai pildosi būtent taip, kaip mes įsivaizduojame. Šrekas susivokia patekęs į kažkokią keistą realybę, kurioje karalystės valdovas – tas pats piktasis nykštukas, žmogėdras medžioja visi kas netingi, jiedu su Fiona apskritai niekuomet nebuvo susitikę, Asiliukas jo taip pat nepažįsta, o Batuotas Katinas apskritai pavirtęs savo paties karikatūra. Dabar tik nuo Šreko priklauso, ar bus atstatyta teisybė ir ar pasaulis bei tiek paties Šreko, tiek jo draugų gyvenimai sugrįš į normalias vėžes.

Lietuviškai animacinį filmą įgarsino Aidas Giniotis (Šrekas), Arūnas Sakalauskas (Bildukas), Algirdas Dainavičius (asilas), Neringa Varnelytė (Fiona), Kostas Smoriginas (Pūkis), Sigutis Jačėnas (karalius Haroldas), Dalia Michelevičiūtė (karalienė Lilijan), Andrius Žebrauskas (meduolis), Andrius Bialobžeskis (Pinokis) ir kt.

„Adelainos amžius“ (orig. „The Age of Adaline“, 2015)

Sekmadienį 21:55 per LRT

Režisieriaus Lee Tolando Kriegerio romantinė drama pasakoja apie Adelainą (akt. Blake Lively), gimusią 1908 m. sausio pirmą dieną. Kuomet jai buvo 29-eri, moteris pateko į autokatastrofą, pakeitusią jos gyvenimą amžiams. Tą lemtingąjį vakarą visagalis laikas užmiršo Adelainą. Kuomet pasaulis aplink ją keitėsi, moteris, bėgant metams, išliko tokia pat. Kad niekas nesužinotų jos paslapties, Adelina pasirinko vienatvę, apie savo nemirtingumą papasakojusi tik mylimai dukrai.

Beveik aštuoniasdešimt metų moteris bėgo nuo visų ir nuo visko: atstumdavo tuos, kurie jausdavo jai simpatiją, nesileisdavo į draugystes ir niekur neapsistodavo ilgam. Tačiau vieną dieną Adelaina susipažįsta su charizmatišku filantropu Eliu Džonsu (akt. Michielis Huismanas). Pamažu įsiliepsnoję abipusiai jausmai prasiskverbia pro Adelainos šarvus. Moteris ryžtasi sprendimui, dar kartą pakeisiančiam jos gyvenimą.

„Gautas iškvietimas“, 2012

Sekmadienį 22:00 per TV3

Režisieriaus Tado Vidmanto Juodoji komedija „Gautas iškvietimas“ dokumentiniu stiliumi pasakoja vieno policijos komisariato istoriją. Etatų mažinimo įbauginti pareigūnai dirba uoliai kaip niekada, tačiau iškvietimai šį mėnesį lyg tyčia tokie, kad maža nepasirodo. Negana to, vienas iš pareigūnų įkliūna darbo vietoje vartojantis vogtus ir įkalčių kambaryje laikomus narkotikus…

Sprogimai, susišaudymai, sraigtasparniai, meilė, erotika, muzikos žvaigždės, kino žvaigždės ir dar daug visko... Šioje juostoje pagrindinius vaidmenis atlieka Ineta Stasiulytė, Timūras Augucevičius, Giedrė Giedraitytė, Marius Čižauskas, Gabrielė Malinauskkaitė, Marius Repšys, Leonardas Pobedonoscevas, Ramūnas Cicėnas, Giedrius Sasnauskas, Vaidotas Grincevičius, Kristijonas Bartoševičius, Donatas Ivanauskas. Epizoduose pasirodo tokios šalies garsenybės kaip Marijonas Mikutavičius, Algimantas Čekuolis, Rimantė̇ Valiukaitė̇, Vaidas Baumila, Arūnas Sakalauskas, Algis Ramanauskas, Jolanta Leonavičiūtė, Juozas Liesis, Deividas Zvonkus, Mantas Katleris, Karolina Toleikytė ir kt.

„Vandens ieškotojas“ (orig. „The Water Diviner“, 2014)

Sekmadienį 21:00 per TV1

Russello Crowe režisuotos juostos veiksmas vystosi 1919 metais. Australas fermeris Džošua Konoras (akt. R.Crowe) leidžiasi ieškoti savo trijų dingusių sūnų, kovojusių su turkais kruviname Galipolio mūšyje. Atvykęs į Stambulą jis patenka į visiškai kitokį pasaulį, čia jis susitinka su žmonėmis, taip pat nukentėjusiais per konfliktą: Aiša (akt. Olga Kirilenko), nepaprastai gražia ir atsargia viešbučio savininke, kuri viena augina sūnų. Konoro kelyje laukia, atrodo, neįveikiamos kliūtys, tačiau tik kelionė per karo nuniokotą Turkiją atveria tiesą ir padeda rasti ramybę.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai