Savaitgalis prie televizoriaus: kokius filmus verta pamatyti?

Savaitgalio filmai
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-07-21 18:00
Portalas Žmonės.lt pristato savaitgalio kino gidą, padėsiančius lengviau išsirinkti, kokį filmą pažiūrėti per televiziją. Gide – labiausiai dėmesio nusipelnę filmai, rodomi penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį per pagrindinius lietuviškus televizijos kanalus.

Savaitgalio filmas: „Filomena“ (orig. „Philomena“, 2013)

Šeštadienį 00:00 per LRT kultūrą

Genialaus kino režisieriaus Stepheno Frearso juosta „Filomena“ buvo nominuota keturiems „Oskarams“: už geriausią pagrindinę aktorę, geriausią garso takelį, geriausiai pritaikytą scenarijų ir kaip geriausias metų filmas. Jei tokio įvertinimo maža, dera paminėti, kad pagrindinį vaidmenį sukūrė „Oskaro“ laureatė Judi Dench.

Filmo veiksmas vyksta 1952 m. Airijoje. Būdama paauglė, Filomena pastojo ir buvo išsiųsta į Roskrėjaus vienuolyną, kad vienuolės pasirūpintų puolusia mergina. Jos mažylį vienuolės atėmė ir atidavė įvaikinti amerikiečiams. Penkiasdešimt metų Filomena ieško savo sūnaus, bet nesėkmingai. Bet štai ji sutinka Martiną Siksmitą (akt. Steve‘as Cooganas), viskuo nusivylusį žurnalistą, rašantį politikos temomis ir susidomėjusį jos istorija. Filomenos ir Martino laukia kelionė į Ameriką, kurios metu jie išsiaiškina ne tik neįtikėtiną Filomenos sūnaus istoriją, bet ir netikėtai užmezga tarpusavio ryšį. Šis filmas nestokodamas optimizmo pasakoja istoriją apie žmogišką meilę ir netektis, parodo, kad net tamsiausiomis valandomis galime šypsotis.

„Žuviukas Nemo“ (orig. „Finding Nemo“, 2003)

Penktadienį 19:30 per TV3

„Žuviukas Nemo“ – tai jau animacijos klasika, pasakojanti apie nuostabų povandeninį pasaulį, kuriame gyvena žuvų šeima – našliu tapęs tėvas Merlinas ir sūnelis žuviukas Nemo. Tėvas labai saugo sūnelį nuo gausybės vandenyne tykančių pavojų. Tačiau vieną dieną mažasis žuviukas pagrobiamas iš gimtųjų koralų namų. Nusiminęs tėvas Merlinas, lydimas žuvytės Dori, leidžiasi į nuotykių kupiną kelionę per visą vandenyną ieškoti savo sūnaus.

„Ernis“ (orig. „The Wolverine“, 2013)

Penktadienį 21:20 ir šeštadienį 02:05 per TV3

„Iksmenų“ herojus Ernis (akt. Hugh Jackmanas) taip išpopuliarėjo, jog nusipelnė atskiro filmo, kurį susuko režisierius Jamesas Mangoldas. Juostoje „Ernis“ vilkolakis leidžiasi į jam nežinomą pasaulį tekančiosios saulės šalyje ir, žūtbūtinėje kovoje su savo priešu, jis patiria virsmą. Jis pirmą kartą tampa pažeidžiamas ir yra išbandomas fiziškai bei emociškai. Tai kova ne tik su mirtinais samurajų kardais, bet ir vidinė kova prieš savo nemirtingumą, po kurios jis tampa daug galingesnis nei kada nors.

„Savaitė be žmonų“ (orig. „Hall Pass“, 2011)

Penktadienį 21:00 ir šeštadienį 01:35 per LNK

Brolių Farrelly režisuota juosta – puikus pasirinkimas tiems, kurie nori vakarą praleisti per daug nesukdami galvos. Tai lengva, didelio susikaupimo nereikalaujanti komedija. „Savaitė be žmonų“ pasakoja apie tai, kad dviem vyrams žmonos padovanoja didžiausią dovaną, kokia gali gauti vedę vyras iš žmonų: visai savaitei pamiršti, kad yra vedę ir daryti, ką nori. Rikas (akt. Owen Wilson) ir Fredas (akt. Jason Sudeikis) vedę jau taip ilgai, kad jiems ima rodytis, jog aplinkui pilna progų ir galimybių su sijonais, tačiau jie jomis pasinaudoti negali, nes, deja, yra vedę. Kai Rikas ir Fredas ima rodyti akivaizdžius nerimo ir nuobodulio šeimoje požymius, jų žmonos nusprendžia atgaivinti santuokas labai netradiciniu būdu: jos suteikia savo vyrams savaitę laisvės nuo santuokos. Rikas ir Fredas visą savaitę gali daryti, ką nori,o jai pasibaigus nieks iš jų nereikalaus ataskaitos. Žmonų pasiūlymas skamba tarsi svajonių išsipildymas. Tačiau netrukus Rikas ir Fredas ima suvokti, jog jų įsivaizduotas laisvo vyro gyvenimas visiškai neatitinka realybės. Jų bandymai gyventi tarsi pašėlusiems pleibojams ne tik nevykę - jie tiesiog komiški. O tuo tarpu Riko bei Fredo žmonos taip pat ilsisi nuo santuokos. Tik jie apie šią smulkmeną buvo nepagalvoję...

„Nudegęs“ (orig. „Burnt“, 2015)

Penktadienį 22:30 per TV6

Režisieriaus Johno Wellso kurtas filmas pasakoja apie talentingą virtuvės šefą Adamą (akt. Bradley Cooperis), kuris virtuvėje geba kurti stebuklus, bet nemoka susitvarkyti savo paties gyvenimo. Adamo karjerą viename Paryžiaus restoranų sužlugdė priklausomybė nuo narkotikų ir jo sunkus charakteris, nepripažįstantis kompromisų. Po trejų metų, nustojęs vartoti, Adamas nusprendžia susigrąžinti senąją šlovę ir gauti kiekvieno virėjo svajonę – trečiąją Michelin žvaigždutę, tačiau tai nėra taip lengva...

„Jei pasilikčiau“ (orig. „If I Stay“, 2014)

Penktadienį 01:35 per TV3

R.J.Culterio režisuotas filmas pasakoja apie Miją (akt. Chloë Grace Moretz), kuri tikėjo, kad sukniausia yra apsispręsti, ką pasirinkti – siekti savo muzikinių svajonių ir studijuoti Džulijarde ar rinktis kitą kelią ir nesiskirti su savo mylimuoju Adamu (akt. Jamie Blackley). Tačiau nerūpestinga šeimos kelionė automobiliu staiga viską apvertė aukštyn kojomis, dabar jos gyvenimas kybo ant plauko. Per vieną dieną, įstrigusi tarp mirties ir gyvenimo, Mija turi priimti vieną sprendimą, lemsiantį ne tik jos ateitį, bet ir likimą.

„Trys įtemptos dienos“ (orig. „The Next Three Days“, 2010)

Šeštadienį 21:15 per TV3

Du „Oskarus“ pelnęs režisierius Paulas Haggis kino mylėtojams pažįstamas iš filmų apie legendinį agentą Džeimsą Bondą ir keturias Oskaro statulėles susižėrusios juostos „Mergina, verta milijono“ (orig. „Million Dollar Baby“). Šįkart žiūrovų dėmesiui – kriminalinė drama. Džono Brenano (akt. Russellas Crowe) gyvenimas iš pažiūros tobulas, kol jo žmona Lara (akt. Elizabeth Banks) apkaltinama žiauriu nužudymu ir nuteisiama kalėti. Po trejų metų Džonas vargsta. Augina sūnų, dėsto koledže ir bando įrodyti žmonos nekaltumą. Po eilinio apeliacijos nepatenkinimo Lara ketina nusižudyti. Džonas nusprendžia padėti žmonai pabėgt iš kalėjimo.

„Labas rytas“ (orig. „Morning Glory“, 2010)

Šeštadienį 21:50 ir sekmadienį 01:00 per LNK

Holivudo legenda Harrisonas Fordas, žavioji Rachel McAdams, patyrusi Diane Keaton, Patrickas Wilsonas ir net reperis 50 Cent – tokia marga filmo aktorių komanda. Vienos Niujorko televizijos prodiuserė sumano atgaivinti ryto laidą, kurios reitingai nebedžiugina kūrėjų. Temperamentingas rytinės laidos vėdėjas čia nuožmiai kovoja su savo kolega, o jaunoji prodiuserė visais įmanomais ir neįmanomais būdais stengiasi išgelbėti šou reputaciją.

„Popietės su Margerit“ (orig. „La tête en friche“, 2010)

Šeštadienį 23:20 per LRT

Jeano Beckerio parašytas ir režisuotas filmas – tai šviesi istorija apie draugystę. Pagrindinis šio istorijos herojus yra vidutinio amžiaus Žermanas (akt. Gérardas Depardieu), kuris vos moka skaityti, imasi atsitiktinių darbų ir gyvena sename namuke ant ratų, kuris stovi jo motinos kieme. Tai viskas, ką jis gali sau leisti. Vieną dieną vyriškis susipažįsta su senute Margerit (akt. Gisèle Casadesus), kuri yra tikra jo priešingybė. Ji – į pensiją išėjusi mokslininkė, labai išsilavinusi ir aukštos kultūros moteris, tiesiog dieninanti literatūrą. Pažintis su senole parodo Žermanui visai kitą pasaulį.

„Greisė“ (orig. „Grace Unplugged“, 2013)

Sekmadienį 23:15 per TV3

Brado J. Silvermano režisuota juosta pasakoja apie gražią ir labai gabią dainininkę Greisę (akt. AJ Michalka). Kiekvieną sekmadienį ji dainuoja bažnyčioje su savo talentingu tėvu Džoniu (akt. Jamesas Dentonas) – Laisvosios bendruomenės koplyčios bažnytinės muzikos skyriaus direktoriumi. Buvusi roko žvaigždė Džonis Trėjus prieš 20 metų pateko į žurnalo „Billboard“ geriausių dainų sąrašą. Kai dainos prarado populiarumą, šis vienadienis stebuklas atsidūrė keblioje padėtyje. Džonis atrado Kristų ir su šeima pradėjo naują gyvenimą, toli nuo Holivudo kalvų. Vieną dieną Greisė nutraukia ryšius su tėvais ir išvyksta į Los Andželą, kad galėtų tapti superžvaigžde.

„Kelias į žvaigždes“ (orig. „Maps To The Stars“, 2014)

Sekmadienį 22:50 per LNK

Režisieriaus Davido Cronenbergo juostos „Kelias į žvaigždes“ centras – psichoterapeuto Stafordo Vaizo šeima. Pats Stafordas (akt. Johnas Cusackas) pralobo propaguodamas ir taikydamas vieną iš daugybės pagalbos sau metodikų, kurios puikiai tinka į savigraužą linkusiems aktoriams. Visai tokiems, kokia yra Havana Sigrand (akt. Julianne Moore), kurią persekioja jos motinos, ypač garsios aktorės, šmėkla, nuolat priekaištaujanti ir smerkianti netikusį Havanos gyvenimą. Tuo tarpu Vaizo žmona Kristina (akt. Olivia Williams) stengiasi suderinti ir motinos, ir vadybininkės pareigas. Iš pirmo žvilgsnio tobula Vaizų šeima slepia itin kraupias paslaptis. Viena jų susijusi su Agata (akt. Mia Wasikowska), seniai pamiršta dukra piromaniake.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai