Savaitgalis prie televizoriaus: kokius filmus verta pamatyti?

Savaitgalio filmai
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Portalas Žmonės.lt pristato savaitgalio kino gidą, padėsiančius lengviau išsirinkti, kokį filmą pažiūrėti per televiziją. Gide – labiausiai dėmesio nusipelnę filmai, rodomi penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį per pagrindinius lietuviškus televizijos kanalus.

Savaitgalio filmas: „Holograma karaliui“ (orig. „A Hologram For The King“, 2016)

Sekmadienį 21:30 per TV3

Genialus vokiečių režisierius Tomas Tykweras, padovanojęs pasauliui tokius kino šedevrus kaip „Debesų žemėlapis“ (orig. „Cloud Atlas“), „Kvepalai. Vieno žudiko istorija“ (orig. „Perfume: The Story Of A Murderer“) ir „Bėk, Lola, bėk“ (orig. „Run Lola Run“), praėjusiais metais pristatė savo naujausią filmą.

Juosta „Holograma karaliui“ pasakoja apie žlungantį pardavimų vadybininką Alaną (akt. Tomas Hanksas). Jis prarado namus, išsiskyrė su žmona ir vienintelis jį galintis išgelbėti dalykas – stambus sandoris Saudo Arabijoje. Alanui mirtinai reikia parduoti savo firmos teikiamą telekonferencijų sistemą vietinei valdžiai. Ši turi plačių užmojų dėl naujo miesto, turinčio išdygti viduryje bekraštės dykumos. Tačiau Arabijoje galioja visai kitos bendravimo ir verslo taisyklės nei Amerikoje.

„Bornas. Galutinis tikslas“ (orig. „The Bourne Ultimatum“, 2007)

Penktadienį 22:35 per LRT

Režisierius Paulas Greengrassas į didžiuosius ekranus grąžino Džeisoną Borną (akt. Mattas Damonas). Paskutinėje kultinės trilogijos dalyje mylimos moters ir atminties netekęs Bornas vėl priverstas ieškoti atsakymų apie savo praeitį.

„Įniršis“ (orig. „Fury“, 2014)

Penktadienį 21:30 ir šeštadienį 02:15 per TV3

Kritikų liaupsių sulaukęs režisierius Davidas Ayeris nukelia žiūrovus į karo sūkurį. Donas Koljė, pravarde Karo tėtukas (akt. Bradas Pittas), – Amerikos armijos seržantas, vadovaujantis tanko, pavadinimu „Įniršis“, įgulai. Ją be vado sudaro Boidas (akt. Shia LaBeoufas), Greidis (akt. Jonas Bernthalis), Trinis (akt. Michaelas Peña). Kai jų vairuotoją Redą nušauna vokiečiai, Dono įgulai priskiriamas naujokas Normanas (akt. Lonas Lermanas), kuris armijoje tarnauja dar tik pora mėnesių. Viskas, ką jis iki šiol darė, tebuvo sekretoriaus darbas biure. Matydami, kad Normanas yra visai nepatyręs ir apskritai neišmano nieko apie karą, vyrai nejaučia vaikinui simpatijos, tačiau „Įniršiui“ paskiriamos naujos užduotys.

„Apiplėšimas Beikerio gatvėje“ (orig. „The Bank Job“, 2008)

Penktadienį 00:10 per TV3

Rogerio Donaldsono režisuota juosta pasakoja apie 1971 metais įvykdytą nusikaltimą. Tikrais faktais paremta istorija atskleidžia, kaip automobilių pardavėjas Terry Leatheris (akt. Jasonas Stathamas) padeda Martine Love (akt. Saffron Burrows) prasikasti iki banko saugyklos Londone, Beikerio gatvėje, ir išsinešti pinigų ir brangenybių už daugiau nei tris milijonus svarų. Policijai nepavyko nei rasti pavogtų pinigų ir brangenybių, nei suimti plėšikų. Apiplėšimo istorija keletą dienų mirgėjo laikraščių antraštėse, paskui netikėtai dingo – spauda buvo nutildyta. Filme pasakojama apie nusikaltimo užkulisius, kurių centre – žmogžudystė, korupcija ir sekso skandalas, susijęs su karališkąja šeima. Kaip paaiškėjo vėliau, banko plėšikai pasirodė esą patys nekalčiausi iš visų šios istorijos dalyvių.

„Geras melas“ (orig. „The Good Lie“, 2014)

Penktadienį 02:20 per TV3

Režisieriaus Philippe‘o Falardeau juostą galima apibūdinti vienu sakiniu: tik nepaliaujantys tikėti gali padaryti stebuklus. Tikrais faktais paremta istorija pasakoja apie civilinio karo Sudane aukas. Keturi vaikai tampa našlaičiais, kai išžudomas visas jų kaimelis. Vieniši mažamečiai leidžiasi į sunkią ir pavojingą kelionę per dykumą, kad pasiektų saugią vietą – Kenijos pabėgėlių stovyklą. Vaikai čia įsikuria ir apsipranta, o po kelerių metų – jau jaunuoliai yra atrenkami tarp kelių tūkstančių laimingųjų keliauti į Ameriką. Herojė Abitalė (akt. Kuoth Weil) gauna vietą Bostone, o trys vaikinai nukreipiami į Kanzasą. Kartu jie turi prisitaikyti prie svetimos kultūros, susitvarkyti su niūriais prisiminimais, kurie atsekė ir čia. Vaikinus pasitikusi įsidarbinimo konsultantė Kerė (akt. Reese Witherspoon) sudaniečiams mėgins parodyti vakarietiško gyvenimo subtilybes, bet netrukus supras, kad naujieji svečiai jai pačiai gali suteikti vertingų gyvenimo pamokų.

„Roninas“ (orig. „Ronin“, 1998)

Penktadienį 01:00 per LNK

Roninas – tai japoniškas žodis, skirtas apibūdinti samurajui, neturinčiam šeimininko. Net netekę šeimininko roninai išsaugodavo samurajams suteiktas privilegijas nešioti du kardus, nebaudžiamam žudyti prastesnės kilmės žmones, todėl roninus pradėta samdyti kaip žmogžudžius.

Filmo „Roninas“ režisierius – Holivudo veteranas, pripažintas politinio trilerio meistras Johnas Frankenheimeris. Jo juostos veiksmas prasideda Paryžiuje, nuošaliame sandėlyje, kai susitinka šeši vienas kito nepažįstantys žmonės. Penki vyrai ir moteris. Visi jie – buvę įvairių slaptųjų tarnybų operatyvininkai, šnipinėjimo, ginkluotės, elektronikos, žudymo specialistai. Šaltojo karo veteranai, nematomo fronto kareiviai. Jų naujasis šeimininkas – paslaptingas nepažįstamasis pasamdęs šią profesionalų komandą pagrobti kruopščiai saugomą lagaminą. Kiekvieno iš šių žmonių praeitį gaubia kruvina tamsa. Jie nieko nežino apie vienas kitą, nežino, kokie gi tikrieji kiekvieno motyvai, verčiantys dalyvauti pavojingoje operacijoje. Jie nežino, kas yra jų naujas šeimininkas, nežino, kas yra tame prakeiktame lagaminėlyje, dėl kurio jie gali bet kurią akimirką žūti arba, operacijai pavykus, užsidirbti krūvą pinigų. Tačiau jie žino, jog žaidimas prasidėjo ir jiems teks kartu rasti kelią per politinių gudrybių, kruvinų intrigų ir pavojų labirintą, kuriame žodžiai ištikimybė ir patriotizmas seniai prarado prasmę, o viską valdo pinigai.

„Tu nesi tu“ (orig. „You‘re Not You“, 2014)

Penktadienį 22:55 ir šeštadienį 00:20 per TV1

George‘o C. Wolfe režisuotos juostos centre – pianistė Keitė (akt. Hilary Swank). Neiškentusi stiprių galvos skausmų muzikantė kreipiasi į medikus, kurie atlikę tyrimus praneša negailestingą diagnozę – amiotrofinė lateralinė sklerozė. Po diagnozės Keitės gyvenimas prarado prasmę. Viskas pasikeitė sutikus paprastą, šiek tiek vėjavaikę Bekę (akt. Emmy Rossum). Ji dvigubai jaunesnė, bet susiklosčius aplinkybėms jos pamažu tapo geriausiomis draugėmis...

„Sniegynų įkaitai“ (orig. „The Grey“, 2011)

Šeštadienį 00:05 per TV3

Karštą savaitgalį atvėsins Joe Carnahano režisuota juosta „Sniegynų įkaitai“. Aliaskos naftos platformos darbuotojai po varginančių darbų vyksta namo dviejų savaičių atostogoms. Kilus audrai jų lėktuvas sudūžta Aliaskos tundroje. Išgyvena tik septyni darbininkai ir kartu su jais skridęs vilkų medžiotojas. Išgyvenusieji lėktuvo katastrofą bando surasti kelią į civilizaciją, bet jiems kelią pastoja teritoriją atsikovoti siekianti vilkų gauja. Tik neapsigaukite, ši juosta – daugiau drama nei veiksmo filmas, nors būtent taip „Sniegynų įkaitus“ pateikia video anonsas. Tikroji filmo ašis – ne kova plikomis rankomis su milžiniškais vilkais, o sulaužyti vyrų likimai.

„Atskalūno laiškai“ (orig. „The Perks Of Being A Wallflower“, 2012)

Šeštadienį 00:00 per LRT kultūrą

Pagal perkamiausią Stepheno Chbosky novelę „Privilegija būti mergina, kurios niekas neveda šokti“ pastatytas linksmas ir jaudinantis, įvairaus amžiaus žiūrovams tinkantis pasakojimas – tai šiuolaikinė klasika, fiksuojanti svaiginančias brendimo aukštumas ir gniuždančius jo dėsnius. Stephenas pats režisavo juostą, kurioje dinamiškai pasakojama apie meilę, netektį, baimę ir viltį, ir nepamirštamus draugus, kurie padeda gyvenimo kelyje.

„Denis Kolinsas“ (orig. „Danny Collins“, 2015)

Sekmadienį 22:00 per LRT

Dano Fogelmano režisuota juosta pasakoja tikrą istoriją. Auksiniam gaubliui už vaidmenį šiame filme nominuotas Alas Pacino vaidina senstantį 1970-ųjų rokerį Danny Collinsą, negalintį atsisakyti žalingo gyvenimo būdo. Tačiau kai jo vadybininkas (akt. Christopheris Plummeris) parodo 40 metų senumo neišsiųstą jam rašytą Johno Lennono laišką, jis nusprendžia pasikeisti ir pradeda nuoširdžią kelionę, siekdamas vėl atrasti savo šeimą, rasti tikrą meilę ir padėti antrą veiksmą.

„Mano gyvenimo žuvis“ (orig. „Big Fish“, 2003)

Sekmadienį 11:45 per LNK

Vieno garsiausių šių laikų režisieriaus Timo Burtono sukurtas filmas pasakoja apie jauną žurnalistą Viljamą Blumą (akt. Billy Crudupas), sukūrusį šeimą su prancūzų fotožurnaliste Džozefine (akt. Marion Cotillard). Viljamo ryšiai su tėvais nutrūkę, bet kartą jam paskambina mama Sandra Blum (akt. Jessica Lange) ir praneša, kad jo tėvui Edvardui Blumui (jį vaidina du aktoriai: jaunojo Edvardo vaidmuo atiteko Ewanui McGregorui, o senojo – Albertui Finney) buvo diagnozuotas vėžys.

Tuomet Viljamas supranta, kad tėvui gyventi liko nedaug, bet jis jo visai nepažįsta. Juk visą gyvenimą jis girdėjo tėvą pasakojant neįtikėtinas „savo“ gyvenimo istorijas apie raganas, milžinus ir kitas stebuklingas būtybes. Su besilaukiančia žmona Viljamas išvyksta aplankyti tėvo, kad galėtų su juo paskutinįsyk atvirai pasikalbėti, o jų pokalbiai nukelia žiūrovus į kvapą gniaužiantį fantazijos pasaulį.

„Tapatybė“ (orig. „Identity“, 2003)

Sekmadienį 23:25 per LNK

Jameso Mangoldo režisuoto filmo centre atsiduria 10 nepažįstamųjų: limuzino vairuotojas, XX a. devinto dešimtmečio TV žvaigždė, policininkas ir jo vežamas žudikas, prostitutė, jaunavedžių pora ir krizės ištikta šeima. Visi jie patenka į smarkią liūtį, nuo kurios gelbėdamiesi ieško prieglobsčio apleistame motelyje. Naktinius svečius pasitinka paslaptingas pakrikusių nervų prižiūrėtojas. Staiga ramybę sudrumsčia siaubingi įvykiai: vienas po kito miršta motelyje apsistoję keliautojai. Likusieji gyvi greitai supranta – norint išlikti, būtina atskleisti paslaptį, dėl kurios visi atsidūrė šiame motelyje.

„Gimę mylėti“ (orig. „Twice Born“, 2012)

Sekmadienį 21:55 per BTV

Sergio Castellitto režisuota juosta nukelia į 1984 metų Bosniją. Pasaulis rengiasi Žiemos olimpinėms žaidynėms, o Bosnijoje reziduojantys italė Džema (akt. Penelope Cruz) ir amerikietis Diego (akt. Emile Hirschas) pameta galvas dėl meilės. Sarajeve jie susipažįsta su vietiniu jaunimu, kuris aršiai diskutuoja apie bręstančią revoliuciją ir apie politiką, dažnai geria už savo jaunystę ir sovietiniuose butuose klausosi „Nirvanos“ dainų, svajodamas apie demokratinį pasaulį. Tačiau herojų jaunystės žavesyje juos užklumpa pilietinis Bosnijos karas. Jis išskiria draugus ir mylimuosius bei pakoreguoja ateities svajones. Džema, nešina naujagimiu, pabėga iš Bosnijos, o Diego lieka ir žūva. Po šešiolikos metų moteris vėl atvažiuoja į Sarajevą su sūnumi Pietro. Ji sutinka senus draugus, grįžta jos jaunystės prisiminimai ir ateina laikas papasakoti sūnui jo tikrąją atsiradimo istoriją.

Skaitykite daugiau