Savaitgalis prie televizoriaus: kokius filmus verta pamatyti?

Šio savaitgalio filmai: „Kodas 999“, „Šerlokas Holmsas“ ir „Mano liūdna meilės istorija“
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Portalas Žmonės.lt pristato savaitgalio kino gidą, padėsiančius lengviau išsirinkti, kokį filmą pažiūrėti per televiziją. Gide – labiausiai dėmesio nusipelnę filmai, rodomi penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį per pagrindinius lietuviškus televizijos kanalus.

Savaitgalio filmas: „Šerlokas Holmsas“ (orig. „Sherlock Holmes“, 2009)

Sekmadienį 22:20 per LNK

Dviem „Oskarams“ nominuotas filmas atgaivina britų legendą Šerloką Holmsą. Juostą apie genialų seklį kūrė režisierius Guy Ritchie, filmų apie Harį Poterį prodiuseris Lionelis Wigramas ir „Aviatoriaus“ (orig. „Aviator“) prodiuseris Danas Linas.

Didžiojoje Britanijoje, Australijoje ir JAV nufilmuotos juostos siužetas paremtas ne Arthuro Conano Doyle‘o kūriniais, o Lionelio Wigramo komiksais.

Naujasis Šeriokas Holmsas (akt. Robertas Downey jaunesnysis) yra šiuolaikiškesnis, lankstesnių pažiūrų ir labiau linkęs rizikuoti. Be to, jis dažniau panaudos boksininko įgūdžius ir gebėjimus valdyti špagą. Šįkart garsiausias istorijoje seklys Šerlokas Holmsas kartu su artimiausiu draugu Vatsonu (akt. Jude‘as Law) stoja į kovą, reikalaujančią rimto fizinio ir protinio pasiruošimo. Juk jų priešas kelią grėsmę visam Londonui... pagrindiniu seklio priešu taps okultizmu besidomintis lordas Blekvudas, kurį vaidina Markas Strongas.

„Liūtas karalius“ (orig. „The Lion King“, 1994)

Penktadienį 19:30 per TV3

Du „Oskarus“ ir tris „Auksinius gaublius“ pelnęs „Walt Disney“ šedevras jau tapo animacijos klasika. Tai jautri istorija apie išdavystę, draugystę ir narsą. Galvodamas, kad nužudė savo tėvą, mažas liūtukas Simba iškeliauja tremtin ir atsisako teisės užaugęs tapti karaliumi. Čia jis sutinka griaužiką Timoną ir Afrikos tapyrą Pumbą, kurie tampa geriausiais liūtuko draugais. Bėga laikas, Simba užaugo. Kartą atsitiktinai sutinka vaikystės draugę Nalą ir ją įsimyli. Jos ikalbėtas, Simba grįžta į savo gimtinę ir kaunasi su dėde Skaru dėl teisės į sostą.

„Pagirios Las Vegase“ (orig. „The Hangover“, 2009)

Penktadienį 21:00 per LNK

„Auksiniu gaubliu“ apdovanota Toddo Phillipso juosta – viena sėkmingiausių ir moderniausių dešimtmečio komedijų, kurią nukopijuoti bandė ne vienas režisierius. Iki tol komedijas buvo įprasta kurti tiesios laiko linijos principu, o šįkart laikas vis „šokinėja“, mat tikrasis filmo veiksmas prasideda tik tada, kai vakarėlis baigiasi. Per bernvakarį jaunikį pametę bičiuliai bando atkurti praėjusios nakties įvykius, kad tik pargabentų jaunikį į vestuves. Filme vaidmenis sukūrė aktoriai Bradley Cooperis, Zachas Galifianakis, Justinas Bartha, Edas Helmsas ir net bokso legenda Mike‘as Tysonas, iš kurio girti vyrukai per bernvakarį nudžiovė... tigrą.

„Apokalipto“ (orig. „Apocalypto“, 2006)

Penktadienį 22:30 per TV6

Senovės paslapčių, amžinos žmogaus stiprybės ir neliečiamų prietarų kupina juosta, kurią režisavo Melas Gibsonas, nominuota trims Oskarams. Filmo autentiškumą pripažino ne vienas mokslininkas, filmas giriamas už tikslų majų kultūros atvaizdavimą. Šioje juostoje vaidina majų ir indėnų palikuonys, joje gausu dialogų senosiomis Pietų Amerikos čiabuvių kalbomis. Filme „Apoklipto“ rodomas daugiau nei prieš 3 tūkst. metų gyvavusios taikios majų gentelės gyvenimas. Ją staiga užpuola negailestingi ir žiaurūs kariai, ieškantys vergų ir gyvų aukų savo dievams. Vienas jaunas vyras, jausdamas pražūtingą likimą, paslepia nėščią žmoną ir sūnų gilioje duobėje netoli jų kaimelio, o pats įkliūva užpuolikams.

„Kablys“ (orig. „Smashed“, 2012)

Penktadienį 22:50 ir šeštadienį 00:15 per TV1

Režisieriaus Jameso Ponsoldto sukurta drama pasakoja apie jauną porelę, dienų dienas besilinksminančią apsvaigus nuo alkoholio. Vieną dieną atvykusi į darbą Keitė (akt. Mary Elizabeth Winstead) apsivemia klasėje prieš visus savo mažamečius mokinius ir turi teisintis nėštumu, kad išsisuktų. Po šio įvykio supratusi, jog toliau taip nebegali gyventi, jauna mokytoja apsilanko anoniminių alkoholikų susitikime. Nors jos sutuoktinis Čarlis (akt. Aaronas Paulas) piktavališkai šį klubą pavadina nevėkšlų susibūrimu, ji nekreipia dėmesio ir tęsia terapiją. Visgi jaunos moters bėdos nesibaigia, nes tarp lankomų seansų ji vis neatsispiria alkoholiui, o santuoka pamažu bliūkšta.

„Nepalaužiama drąsa“ (orig. „The Brave One“, 2007)

Penktadienį 01:10 per LNK

Neilo Jordano režisuotos juostos centras - radijo laidų vedėja Erika Bein (akt. Jodie Foster). Jos laimingas gyvenimas žlugo per vieną vakarą – Erika su sužadėtiniu buvo užpulti. Moteris patyrė rimtus sužalojimus, o jos gyvenimo meilė žuvo. Sukrėsta netekties radijo laidų vedėja pradėjo desperatiškai klaidžioti tamsiomis Niujorko gatvėmis, ieškodama žmogaus, atsakingo už sugadintą gyvenimą. Negalėdama jo surasti Erika liejo pyktį, kasnakt Niujorką sudrebindavo žiauriais išpuoliais. Tai netruko atkreipti aplinkinių dėmesį. Į nežinomo nusikaltėlio paieškas įsitraukė Niujorko policija ir atkaklus detektyvas Šonas Merseris (akt. Terrence‘as Howardas).

„Kodas 999“ (orig. „Triple 9“, 2016)

Penktadienį 01:20 per TV6

Prieš porą savaičių TV žiūrovai išvydo puikią tikrais faktais paremtą kino juostą „Virš įstatymo“ (orig. „Lawless“), o dabar ekranus pasiekė naujausias šio filmo režisieriaus Johno Hillcoato darbas „Kodas 999“. Atlantos miesto nuovadoje galioja kitos taisyklės nei įprastai. Čia niekas nėra vien gera arba vien bloga, policininkai dirba kaip nusikaltėliai, o nuosprendžius skelbia ne teisėjai, bet mafija. Du korumpuoti pareigūnai kartu su grupe nusikaltėlių apiplėšia banką, kad pagrobtų dėžutę su dokumentais, galinčiais pakeisti gresiantį nuosprendį Rusijos mafijos bosui. Kai nusikaltėlis Maiklas (akt. Chiwetelas Ejioforas) nugabena dėžutę boso žmonai Irinai (akt. Kate Winslet), ši užuot sumokėjusi žadėtus pinigus, skiria dar vieną užduotį. Reikės įsibrauti į vyriausybinę įstaigą ir pavogti dar daugiau su jos vyru susijusių dokumentų. Kad nebūtų jokių dvejonių, mafija grupės akivaizdoje surengia egzekuciją ir nužudo vieną iš banko plėšikų tiesiog jo brolio akyse. Grupuotė neturi kur trauktis.

„Titanikas“ (orig. „Titanic“, 1997)

Šeštadienį 11:00 per TV3

Vienuolika „Oskarų“ apdovanotam ir dar trims auksiniams Kino Akademijos prizams nominuotam „Titanikui“ nereikia pristatymo. Kultinė Jameso Camerono juosta pasakoja apie XX a. pradžios inžinerinį stebuklą, nuskendusį per savo pirmąją kelionę.... Istorija prasideda autentiškais po vandeniu filmuotais tikrojo „Titaniko“ vaizdais. Iš giganto nuolaužų, dokumentų, pasakojimų buvo sukurtos identiškos filmo dekoracijos. Žiūrovai, matydami krištolinius sietynus, auksu ir šilkais dabintas sienas, didžiuosius laiptus, gali būti tikri, kad kaip tik taip 1912 metais ir atrodė garsusis, neskęstančiu vadintas laivas, dabar dunksantis vandenyno glūdumoje. Pagrindinius vaidmenis atliko „Oskarų“ laureatai Kate Winslet ir Leonardas DiCaprio.

„Šeima“ (orig. „The Family“, 2013)

Šeštadienį 21:10 ir sekmadienį 01:00 per TV3

Bruklino nusikaltėlis Džiovani Manzoni (akt. Robertas De Niro) turėjo viską, kol vieną dieną tapo išdaviku – už tai jam mafija paskelbė mirties nuosprendį. Kad ir kiek kartų agentas Stensfyldas (akt. Tommy Lee Jonesas) perkeltų Džiovanį ir jo žmoną Megę (akt. Michelle Pfeiffer) bei du jų vaikus, pavojus visada šalia. Kai nusikaltėliai šeimą vėl suranda, pareigūnai perkelia Manzonių šeimą gyventi į ramų kaimelį Prancūzijoje. Atrodo, jog tai yra ideali vieta pabėgti nuo kriminalų keliamo pavojaus, tačiau ši nusikaltėlių pasaulio patirties turinti šeima sugrįžta prie nešvarių darbelių, taip dar kartą pakliūdami po sindikato radaru.

„Išeities kodas“ (orig. „Source Code“, 2011)

Šeštadienį 23:30 per TV3

Režisieriaus Duncano Joneso juosta – idealus pasirinkimas filmo išsirinkti negalinčiai porai. Čia gausu mokslinės fantastikos, trileriui būdingos įtampos ir... romantiškų siužeto linijų. Kapitonas Kolteris Stivensas (orig. Jake‘as Gyllenhaalas) pabunda nepažįstamo žmogaus kūne. Tai vyriausybės eksperimentas, vadinamas „Išeities kodu“, kuris leidžia išgyventi paskutinias aštuonias kito žmogaus gyvenimo minutes. Kolteris atsiduria traukinyje, kuriame paslėpta bomba. Per aštuonias minutes iki sprogimo jis turi išsiaiškinti, kas padėjo bombą, mat milijonams Čikagos gyventojų tebegresia pavojus. Kolteris keliasi į nepažįstamo vyro kūną, tiria katastrofą ir ištveria sprogimą tiek kartų, kol pavyksta užkirsti kelią kitai nelaimei.

„Žmogus, kuris tapo karaliumi“ (orig. „The Man Who Would Be King“, 1975)

Šeštadienį 15:50 per LNK

Keturiems „Oskarams“ nominuotą filmą režisavo Holivudo titanas Johnas Hustonas. Tai populiarios Rudyardo Kiplingo istorijos ekranizacija, pasakojanti apie du britų karius Danielį Drevotą (akt. Seanas Connery) ir Pyčį Karnahaną (akt. Michaelas Cane‘as). Tarnaudami Indijoje kariškiai nusprendžia, kad čia jiems per maža vietos ir pasitraukia iš armijos. Vyrai apsiskelbia esantys dievai Kafiristane, žemėje, į kurią nuo Aleksandro laikų joks baltasis nėra įkėlęs kojos.

„Mano liūdna meilės istorija“ (orig. „Blue Valentine“, 2010)

Šeštadienį 00:00 per LRT kultūrą

Tai filmas apie vienos jaunos poros aistringus ir duobėtus santykius. Tai meilės istorija apie kančių išdraskytus dviejų žmonių likimus. Filmo veiksmas šokinėja tarp „tada“, kai pažintis tik prasidėjo, ir „dabar“, kai jausmai jau atšalo. Užplūdus romantiškiems prisiminimams Dinas (akt. Ryanas Goslingas) ir Sindi (akt. Michelle Williams) nakčiai ištrūksta iš namų tikėdamiesi, kad romantiškas vakaras sugrąžins išblėsusius jausmus ir padės išsaugoti griūvančią santuoką. Įvairiuose kino festivaliuose juosta laimėjo dar 9 apdovanojimus ir 52 nominacijas. M.Williams už Sindės vaidmenį buvo nominuota „Oskarui“, o R.Goslingas už Dino portretą – „Auksiniam gaubliui“. Ryanas taip pat sukūrė ir atliko daugelį filme skambančių dainų.

„Bėgantis labirintu“ (orig. „The Maze Runner“, 2014)

Šeštadienį 00:15 per TV6

Pagal to paties pavadinimo Jameso Dasnherio romaną pastatytas filmas nukelia į mistišką pasaulį. Kai Tomas (akt. Dylanas O‘Brienas) atsipeikėja įkalintas dideliame labirinte su grupe kitų vaikinų, jis nieko neprisimena apie išorinį pasaulį, tik keistus sapnus apie paslaptingą organizaciją, žinomą kaip W.C.K.D. Tik sudėdamas savo praeities nuotrupas su labirinte atrastomis užuominomis, Tomas gali tikėtis atskleisti tikrąją savo paskirtį ir būdą, kaip ištrūkti.

„Valterio Mičio slaptas gyvenimas“ (orig. „The Secret Life Of Walter Mitty“, 2013)

Sekmadienį 13:05 per TV3

Tai klasikinė Jameso Thurberio istorija apie svajoklį, kuris nuo savo nykaus gyvenimo slepiasi fantazijų pasaulyje, kupiname žygdarbių, romantikos ir veiksmo. Beno Stillerio režisuota juosta pasakoja apie svajoklį Volterį (akt. B.Stilleris), kuris į realybę išdrįsta grįžti tik tuomet, kai jo ir jo žavios bendradarbės darbui kyla grėsmė. Volteris leidžiasi į nepaprastą kelionę, kurioje patiria tokių nuotykių, apie kokius net nebūtų svajojęs.

„Kol tu miegojai“ (orig. „While You Were Sleeping“, 1995)

Sekmadienį 15:20 per TV3

Jono Turteltaubo režisuota juosta „Kol tu miegojai“ – romantinių komedijų žanro klasika. Pagrindinį Liusės vaidmenį atlikusi Sandra Bullock buvo nominuota „Auksiniam gaubliui“ kaip geriausia komedijos arba miuziklo aktorė. Liusi - vieniša bilietėlių pardavėja, įsimylėjusi nuolatinį metro keleivį. Per pačias Kalėdas jį užpuola plėšikai ir stumia po traukiniu. Liusi spėja jį išgelbėti ir nuvežti į ligoninę. Vargšelį ištikusi koma. Išgelbėto keleivio šeima nutaria, kad Liusi - jo sužadėtinė. Ši nė nesipriešina vadinama būsima žmona ir praleidžia nuostabias akimirkas drauge su šeima, kurios niekad neturėjo ir kurios taip troško. Kol jos svajonių vyras ramiai guli ligoninės palatoje, Liusi netikėtai pamilsta... jo brolį.

Skaitykite daugiau