Savaitgalis Londone

Londono miesto simbolis - Didysis Benas / Fotolia nuotr.
Londono miesto simbolis - Didysis Benas / Fotolia nuotr.
2012-05-13 13:23
AA

Savaitgalio kelionė – puikus būdas aktyviai pailsėti ir praplėsti akiratį neimant atostogų. Ko gero, paprasčiausia ir ekonomiškiausia savaitgaliui rinktis Europos didmiesčius, į kuriuos skraidina nebrangius skrydžius siūlančios oro linijų bendrovės. Į privalomų aplankyti sąrašą, be jokios abejonės, derėtų įtraukti Londoną – vieną įdomiausių ir lankomiausių Europos miestų.

Pavasaris, kai parkuose ir gatvėse pražysta rododendrai ir magnolijos, – pats tinkamiausias laikas aplankyti Londoną. Tai svarbus uostas ir finansinis šalies centras, įsikūręs prie Temzės upės žiočių. Jeigu neturite daug laiko, į Londoną atvykote kelioms dienoms, apsiribokite penkiais iš trisdešimt trijų sostinės rajonų, kuriuose telkiasi daugiausia įžymybių. Jų rasite Vestminsteryje (Westminster), Londono Sityje (the City of London), Blumsberyje (Bloomsbury), Ficrovijoje (Fitzrovia), Sohe (Soho), Trafalgaro aikštėje (Trafalgar Square), Kensingtone (South Kensigton) ir Čelsyje (Chelsea) bei kt.

Londonas turisto akimis

Vestminsterio abatija / Fotolia nuotr.

Vestminsterio rajone išvysite pačius įdomiausius bei moderniausius sostinės pastatus: miesto simbolį Didįjį Beną (Big Ben), sveriantį net 14 tonų. Jis skaičiuoja laiką nuo pat 1859 metų. Ne ką mažesnį įspūdį paliks ir Parlamento rūmai, Šv. Margaritos bažnyčia ir kt. Labiausiai karališkąjį gyvenimą simbolizuojanti vieta šiame rajone ir visame Londone – Vestminsterio abatija, kurioje nuo 1066 metų vyksta karūnavimo ceremonijos.

Vestminsterio abatija / Fotolia nuotr.

Vest Endas (miesto vakarinė dalis), Londono visuomeninis ir kultūrinis centras, turistus vilioja viešbučių ir parduotuvių gausa bei pramogomis. Taip pat karališkais parkais, garsiais bei prabangiais statiniais. Vienas svarbiausių ir miesto svečių lankomiausių – Bekingemo rūmai, karališkosios šeimos rezidencija. Į juos pateksite iškilminga Malo alėja. Šiandien turistai turi galimybę pamatyti karališkąsias menes ir arklides, rūmuose sukauptus meno kūrinius. Šiame rajone verta pasigrožėti Šv. Jokūbo bažnyčia, pasivaikščioti po garsiąją Pikadilio aikštę, kurios simboliu tapo Eroso skulptūra (įsimylėjėlių pasimatymo vieta). Čia galėsite ir apsipirkti, nes gausu  parduotuvių.

Už garsiosios Pikadilio aikštės prasideda bohemiška dvasia dvelkiantis Soho rajonas, nuo XVII amžiaus garsėjantis pramogomis. Prie jo šliejasi kinų kvartalas (Chinatown). Čia gausu restoranų (palyginti nebrangių), parduotuvių, barų, kazino, kino teatrų bei visokių atrakcijų. Yra net Raudonųjų žibintų kvartalas.

Soho rajone yra ir garsioji Trafalgaro aikštė, skirta beveik vien pėstiesiems. Savaitgaliais joje vyksta įvairūs renginiai, meno akcijos ir kt. Šiame rajone yra ir Nacionalinė galerija, kurioje sukaupta viena didžiausių pasaulyje dailės kolekcijų.

Vestminsterio abatija / Fotolia nuotr.

Pirmąsyk atvykus į Londoną, būtų nuodėmė neaplankyti ir Sičio rajono – finansinio miesto centro. Jis pastatytas buvusioje romėnų gyvenvietės vietoje. Sityje vienas turistų  lankomiausių objektų – Londono Taueris. Viduramžiais pilis saugojo nuo priešų antpuolių, buvo karališkoji rezidencija, vėliau paversta kalėjimu ir karalių bei istorinių asmenybių egzekucijų vieta, pinigų kalykla ir brangenybių saugykla. Tai išties viena įdomiausių miesto vietų. Taueryje gyvena septyni  juodvarniai. Anot legendos, jei šie paukščiai paliks pilį, žlugs karalystė. Kasdien 21.30 val. turistai gali išvysti pilies raktų perdavimo ceremoniją (jei norite pamatyti, būtina užsisakyti iš anksto).

Šiame rajone neaplenkite ir įspūdingos Šv. Pauliaus katedros, turinčios didžiausią Europoje besisupantį varpą, kurio dūžiai pasigirsta kasdien pirmą valandą dienos. Ir, žinoma, Tauerio tilto, tapusio Londono simboliu (jame įrengta ekspozicija).

Kitos įžymybės

Centriniame Londone, Blumsberio kvartale, verta aplankyti Britų muziejų. Jame rasite didžiulę muziejinių vertybių kolekciją iš viso pasaulio. Šį kvartalą garsina ir Londono universitetas bei Ch. Dickenso muziejus. Blumbsberio ir Ficrovijos kvartaluose gausu parduotuvių ir restoranų.

Nepatingėkite nuvykti į Kensingtoną – vieną prabangiausių Londono rajonų, kuriame yra garsusis Haid parkas. Jame yra princesės Dianos memorialinis fontanas (į pietus nuo Serpantino ežero) ir oratorių kampelis (netoli Marmuro arkos), kur gali pasisakyti visi norintieji.

Vestminsterio abatija / Fotolia nuotr.

Su miesto įžymybėmis patogu susipažinti ir plaukiant laivu Temzės upe (rengiamos ekskursijos) ar pasikėlus apžvalgos ratu „Londono akis“ – turėsite progą iš 135 metrų aukščio net pusę valandos stebėti įspūdingą sostinės panoramą. Jei vyksite su vaikais, užsukite į Marilebono istorinį kvartalą, kuriame yra Londono zoologijos muziejus, Regento parkas, Madam Tiuso vaškinių figūrų muziejus (jame eksponuojamos pasaulio įžymybių vaškinės kopijos). Aplankykite ir Londono didįjį akvariumą, istorinį Grinvičo parką (Grinvičo rajone) – vietą, nuo kurios skaičiuojamas pasaulio laikas. Čia taip pat yra Nacionalinis jūreivystės muziejus, Karalienės rūmai, žymioji observatorija su Grinvičo laiko juosta. Grinvičo parką galima pasiekti keliais būdais: viešuoju transportu (autobusais bei metro) ar iš miesto centro Temze atplaukti kruiziniu laivu ir iš vieno upės kranto į kitą pereiti pėsčiųjų tuneliu po upe.

Viešasis transportas

Kadangi važiavimas viešuoju transportu Londone nepigus, sutaupysite įsigiję išankstinio apmokėjimo korteles Oyster (parduodama metro stotyse, parduotuvėse, aptarnaujančiose Oyster korteles) arba Travelcards, suteikiančias neribotą laiką keliauti visomis viešojo transporto priemonėmis mieste. Tai – ekonomiškiausi bilietai. Šių kortelių turėtojams taikomos nuolaidos į lankytinas vietas ir renginius. Reikia sekti skelbiamą informaciją (galite rasti informacijos internete (pvz. http://www.visitlondon.com), nes dažnai vyksta akcijos „2 už 1 kainą“ ir pan. Pavyzdžiui, turėdami Oyster kortelę, apžvalgos ratu „Londono akis“ pasikelsite perpus pigiau. Taip pat galima gauti bilietų su nuolaida į teatrą, koncertus, muziejus.