Savaitgalio įkvėpimai su Orijum Gasanovu

Orijus Gasanovas / Simonos Bekupės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-01-29 15:20
„Nemėgstu nuobodžių žmonių, kurie bijo būti išskirtiniai, bijo elgtis kitaip nei daugelis“, – sako radijo stoties ZIP FM laidų vedėjas, žurnalistas Orijus Gasanovas. Po savo straipsnių ir laidų jis dažnai išgirsta klausimą, iš kur traukia visus tuos keistuolius: kasininkę, kuri kasdien pasidaro ypatingą šukuoseną, taksi vairuotoją, kuriam atrodo, kad žemę tuoj užpuls ufonautai, sargą, kuris bitėms skaito poeziją...

Atrodo, kad Orijus domisi visais ir viskuo, tad ir į jo rekomendacijas savaitgaliui verta atsižvelgti.

Knyga: „Vivian Maier: Street Photographer“

„Apie tokius, kokius pats aprašinėju ir pats  labiausiai mėgstu skaityti. Biografinė knyga, kurią noriu rekomenduoti – apie neeilinę personą, fotografę, auklę Vivian, kuri nuo penktojo iki aštuntojo dešimtmečio klaidžiodavo įvairių Amerikos miestų gatvėse po kaklu pasikabinusi fotoaparatą ir niekam neprisistatydama patyliukais fiksavo pačius įvairiausius gatvės įvykius, Niujorko, Čikagos ar Majamio keistuolių portretus.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Ji neturėjo draugų, beveik nebendravo su giminėmis, todėl apie jos pomėgį fotografuoti žinojo nebent tik vaikai, kuriuos ji prižiūrėdavo. Vivian nuotraukų nerodė niekam. Praėjo daug metų, kol 2007-aisiais atsitiktinai už juokingai mažus pinigus vienas meno kolekcionierius nusipirko tūkstančius Vivian darytų negatyvų ir pamatė koks ten menas! Tais pačiais metais, kai visas pasaulis išgirdo apie keistuolę auklę, Vivian mirė, sulaukusi 83-ejų. Dabar jos nuotraukų paroda keliauja po įvairiausius pasaulio miestus, leidžiami albumai, yra sukurtas net filmas.“

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Filmas: Davidas O. Russell‘as „Džoja“  („Joy“)

„Kiekvieną savaitgalį kino teatre peržiūriu bent du naujausius filmus. Turiu geriausių matytų TOP 10, bet rekomenduoti noriu naujieną, kurią kaip tik dabar rodo Lietuvos kino teatruose.

Filmas „Džoja“ – visiems tiems, kurių gyvenimas ne rožėmis klotas. Kasdienės problemos, ne tik asmeninės, bet ir artimųjų, kasdieniai nusivylimai... Jeigu bent kartą gyvenime esate pasijutę nevykėliu – tai filmas apie jus. Filmas, po kurio tokiais nebesijausite. Nes pagrindiniai veikėjai Džojai vis tiek blogiau. Jai taip nesiseka, kad net norisi pakilti nuo kėdės ir pulti jos apkabinti.

Režisierius Davidas O. Russell'as sukūrė neįtikėtinai tikroviškus personažus, kurie stipriai nervina, bet kartu ir juokina. Jennifer Lawrence, Robertas De Niro, Bradley Cooperis... Visi jie vaidina šiame filme ir tai yra labai gerai.“

Koncertas: „Imagine Dragons“ (sausio 31 d. 20 val. „Siemens Arena“, Vilnius)

„Šį sekmadienį Vilniuje koncertuos viena populiariausių grupių Europoje ir JAV „Imagine Dragons“. Juos vadina švelniais rokeriais, juos vadina lyriškais, saldžiais. O man jie tie, kurių dainos kelia šiurpuliukus ant odos, norisi klausyti garsiai ir tada... tada būna tiesiog gera.

Gyvai jų dar negirdėjau, bet seniai svajojau ir pagaliau tai įvyks. Manau, ne veltui „Imagine Dragons“ jau pelnė „Grammy“, 5 „Billboard“ ir 2 Amerikos muzikos apdovanojimus. Pasaulinio turo „Smoke + Mirrors“ koncerte grupė atliks visus didžiausius savo hitus: „Demons“,  „Radioactive“, „On top of the world“ ir šiuo metu mano mėgstamiausią „Shots“. 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Elaima.lt

Naujausi straipsniai