Savaitgalio festivaliai: vyšnios, akacijos, meškos, lempos ir banditai

Muzikos festivalis / Vida Press nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2015-07-08 13:17
Kiek festivalių Lietuvoje įmanoma sukišti į vieną vasaros savaitgalį? Pasirodo, nors ir šešis. „Žagarės vyšnių festivalis“, „Akacijų alėja“, „Meska music festival“, „LEMPAfest“, „BanditFest‘15“, „Naisių vasara“... Ir tai dar ne viskas, bet kitus išsišokėlius vadinti festivaliais neapsiverčia liežuvis, o išvardintus bandome trumpai apžvelgti ir paspėlioti, kuriems pavyks, o kuriems teks laižytis nudegimų žaizdas.

Žagarės vyšnių festivalis

Data: liepos 9–12 d.
Vieta: Žagarė, Joniškio raj.
Kaina: Festivalis nemokamas, kempingas – 8,11 euro.

Muzika: Lietuviškos popmuzikos pumpurai, dinozaurai ir Lietuvoj jau beveik apsigyvenę „Smokie“
Žvaigždės: Na, žinoma – „Smokie“, taip pat Marijonas Mikutavičius, „Bix“, Jurgita Šeduikytė ir Vidas Bareikis, „Žalvarinis“, „Colours of Bubbles“, Saulius Prūsaitis, „Liūdni slibinai“, „Makchu Pikchu“, ŽAS, „Radistai“.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.

Veiklos festivalyje: Dabar laikykitės: „Draugų uogienės“ projektas ir aukcionas su Nomeda Marčėnaite, Olego Ditkovskio, Sauliaus Bareikio ir Nijolės Žiurlytės projektas „Žirgo gyvenimo istorija“, liaudies muzikos ansambliai ir dainuojamosios poezijos atstovai, kaliausių žygis, konkūrai, vaikų sportinės rungtys, knygų ir filmų pristatymai, šaškių – šachmatų turnyras su didmeistre Viktorija Čmilyte-Nielsen ir čia dar tik pusė veiklų.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.

Veiklos greta festivalio: Žagarė yra šių metų Lietuvos kultūros sostinė, todėl miestelis yra puikiai pasiruošęs priimti svečius ir tinkamai save pristatyti. Žagarės dvaro rūmai, Žvelgaičių piliakalnis, puodų namas ir dar daugiau veiklos, jeigu tik rasite jai laiko.
Šventė šeimai: „Šeimos šventė“ yra pirmi žodžiai, ateinantys į galvą, kai išgirsti apie „Žagarės vyšnias“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.

Istorija: Jau vienuoliktus metus skaičiuojantis renginys padarė tai, kas daugeliui Lietuvos miestų ir miestelių išlieka neįmanoma. Kol kiti vegetuoja miesto šventės sultyse, Žagarė džiaugiasi tūkstančiais lankytojų, solidžiais rėmėjais ir kasmet augančiomis ambicijomis.
Internete: vysniufestivalis.lt

Esu tamsuolis, kuris iki šiol apie Žagarės vyšnių festivalį buvo girdėjęs tik labai epizodiškai. Net suabejojau, ar turėčiau jį įtraukti į festivalių sąrašą, nes tada pretendentų į festivalius sąrašas išsiplėstų nuo Kėdainių ledų šventės iki Griškabūdžio šv. Onos atlaidų. 

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.

Vis dėlto nusprendžiau atidžiau pasižvalgyti ir turiu pripažinti: Lietuvos kultūros sostinės užmojai tikrai stebina. Žiūrint į festivalio programą, akis paskausta nuo veiklų gausos, žinomų vardų ir pavardžių bei pavadinimų kiekio. 

Renginys, kuris prasideda šventomis Mišiomis, o baigiasi „Rondo“ koncertu, negali būti blogas.

Renginys, kuris prasideda šventomis Mišiomis, o baigiasi „Rondo“ koncertu, negali būti blogas. Ypač žinant, kad tarp šitų dviejų atramų įmaišyta visko, nuo kaliausių žygio iki populiarių lietuviškų filmų peržiūros. Ir visa tai nemokamai!

 

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.

Verdiktas: Jeigu būčiau iš Žagarės, didžiuočiausi, kad mano nedidelis miestelis, nugrūstas kažkur į Lietuvos pakraštį, sugebėjo sukurti tarptautinį produktą, traukiantį tūkstančius gerbėjų. Tiesą pasakius, aš jau labai rimtai svarstau perdėlioti savo vasaros planus taip, kad juose atsirastų tarpelis būtent šiam festivaliui. Pasvarstykit ir jūs.

Blaivus festivalis „Naisių vasara“ 2015

Data: liepos 11–12 d.
Vieta: Naisių k., Šiaulių raj.
Kaina: Visi koncertai ir renginiai – nemokami

Muzika: Nuo folkloro ir bliuzo iki Andriaus Mamontovo.
Žvaigždės: Andrius Mamontovas, Ieva Narkutė, Liudas Mikalauskas ir Ona Kolobovaitė, Mantas Jankavičius, „El Fuego“.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.

Veiklos festivalyje: grafiti, vaikų kultūros ir linksmybių svetainė, kinologų draugijos paskaitos, senųjų amatų dirbtuvės, piešimo, fotografijos, stiliaus, eiliavimo užsiėmimai, gatvės šokiai, žemaitukų konkūrų varžybos, krepšinis, smiginis, tinklinis, šaškės, virvės traukimas... Ir kaip visa tai tilps į pusantros dienos?

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.

Veiklos greta festivalio: Naisių kaimelis jau tapęs tam tikru reiškiniu, labiausiai susijusiu su verslininko, politiko, žymaus visuomenės veikėjo Ramūno Karbauskio veikla. Jau pats apsilankymas Naisiuose yra įdomus, ypač žinant, kad jie šiemet skelbiasi mažąja kultūros sostine ir stebina visai nemažais dalykas, pvz., 15 tūkstančių žmonių talpinančia Baltų arena. Vis dėlto, jei atsiras laiko tarp veiklų, jūsų laukia Šiauliai, Kryžių kalnas ir keli jaukūs ežeriukai netoliese.
Šventė šeimai: šeimos, giminės, artimieji – Naisių festivalyje laukiami visi.

TAIP PAT SKAITYKITE: 7 kelionių gerbėjai, kuriuos verta sekti „Instagram“ tinkle

Istorija: Tai šeštasis blaivybę puoselėjantis festivalis, savo užmojais šiemet metantis pirštinę Žagarei. Nors esu linkęs atsargiai vertinti iniciatyvas su politikos prieskoniu, turiu pripažinti, kad festivalio idėja dovanoti visos Lietuvos žmonėms blaivią ir kokybišką šventę yra stipri. 
Internete: naisiuvasara.lt

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.

Nesu matęs nė vienos serialo „Naisių vasara“ serijos. Pro pirštus žiūriu į šią ir kitas politiko Ramūno Karbauskio iniciatyvas, bet tai, kas vyksta pačiuose Naisiuose, yra tikrai stipru. Vien ko vertas verpstės ar Baltų arenos vaizdas iš dangaus. 

Turėtų būti įdomu ir nusileidus ant žemės. Užtenka tik paviršutiniškai panaršyti internete, kad suprastum, jog čia gyvybė tiesiog verda visus metus. Naisiai yra dar vienas geras pavyzdys, kaip kuriant, statant ir investuojant galima mažą kaimelį paversti visoje Lietuvoje žinomu prekės ženklu. 

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.

Naisių vasaros festivalis yra vienas iš pagrindinių renginių aktyvioje miestelio darbotvarkėje. Per šešerius metus jo auditorija nuosekliai augo, programa stiprėjo ir dabar turime žiauriai intensyvų, įdomų ir patiems įvairiausiems pomėgiams skirtą dviejų dienų reikalą. 

Naisių vasaros dienos veiklos sudėliotos minučių tikslumu, reikės bėgti iš vienos vietos į kitą, kad viską suspėtum.

Naisių vasaros dienos veiklos sudėliotos minučių tikslumu, reikės bėgti iš vienos vietos į kitą, kad viską suspėtum. Bėgti galima nors ir iki Kryžių kalno, yra paskelbta tokio maršruto entuziastų grupės registracija. O greta dar ir kitas, muzikos grupių ir žinomų atlikėjų maratonas... Jau gaila dalyvių, kurie bandys suspėti visur.  

Verdiktas: jeigu nesate iš Šiaulių, entuziazmas vykti į Naisius gali sumažėti. Kita vertus, daug programoje numatytų veiklų skamba tikrai įdomiai, ant scenos lips garsūs atlikėjai, o jeigu dar prie šios savaitgalio išvykos pridėtume ir Žagarės vyšnias, išeitų visai įdomus dviejų kultūros sostinių derbis. 


„LEMPAfest“ – šviesiausias festivalis Lietuvoje

Data: liepos 10–12 d.
Vieta: Bijūnų k., Aukštadvario raj.
Kaina: Nuo 12 eurų (straipsnio rašymo metu – 15 eurų, renginio dieną – 18 eurų). Vaikams iki 7 metų – nemokamai (su keistoku prierašu „jeigu neužims papildomos vietos“).

Muzika: Keletas populiariosios muzikos grynuolių.
Žvaigždės: „Nuteki“ iš Baltarusijos, „MyRadiantU“ iš Latvijos, Judith Ude iš JK, lietuviai „Garbanotas bosistas“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.

Veiklos festivalyje: vienas iš festivalio arkliukų – galimybė įjungti visus 5 pojūčius kūrybinėse dirbtuvėse, šokio ir sporto veiklose, šokolado degustacijose, dainavimo pamokose ir gausybėje kitų užsiėmimų. Veiklos skirtos visiems, norintiems atrasti savyje naujų įgūdžių, išmokti kažką daugiau, prasmingai ir blaiviai praleisti kelias savaitgalio dienas.
Veiklos greta festivalio: Aukštadvario ežerai, Ąžuolynės nuotykių parkas, kartodromas, o ir Trakų kibinai visai netoliese.
Šventė šeimai: šeima – viena iš pagrindinių festivalio vertybių.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.

Istorija: „LEMPAfest“ antrus metus bando privilioti gerbėjus krikščioniškosiomis vertybėmis, blaivybės idėjomis, meile ir kitais gražiais dalykais. Jų aktyvumas reklamuojant festivalį pagirtinas, bet šitas nekaltas jaunuolis dar turės kaip reikiant pasistengti, kad atkreiptų didesnės auditorijos dėmesį.
Internete: lempafest.lt

Apie „LEMPAfest“ iki šiol žinojo gana nedidelė bendruomenė, prieš metus susibūrusi į pirmą festivalį. Šiemet ta bendruomenė tikriausiai kiek padidės, nes festivalis tikrai stengiasi atkreipti į save dėmesį. Vilniaus „Kultūros nakties“ renginiuose festivalio aktyvistai man net kelis kartus įbruko skrajutes į rankas, ant sienų šen bei ten matosi plakatai, komunikacija „Facebook“ puslapyje taip pat aktyvi.

TAIP PAT SKAITYKITE: Karšta kryptis: Atsinaujinti – į Maltą

Graži ir festivalio žinutė – palikit alkoholį ir kitus svaigalus už tvoros, atraskit naują save. Tai jau ne pirmas blaiviųjų festivalių šūvis šiemet, prieš kelias savaites tą patį skelbė daug aktyvesnis „Varom“, o šį savaitgalį skelbia jau minėta Naisių vasara. Džiugina jau vien tai, kad po pirmojo blyno blaivaus laisvalaikio vėliavnešiai nenuleidžia rankų ir eina tolyn. Reiškia, niša tokio tipo renginiams atsiranda.

Muzikinė festivalio dalis nėra labai išskirtinė, tačiau „LEMPAfest“ išsiskiria veiklų gausa.

Muzikinė festivalio dalis nėra labai išskirtinė, tačiau „LEMPAfest“ išsiskiria veiklų gausa. Būtent tai organizatoriai ir akcentuoja labiausiai, siūlydami net kelionę į festivalį planuoti dviračiu, kad būtų įdomiau ir aktyviau. Dar vienas riebus pliusas už vietos pasirinkimą – Aukštadvario gamta niekada nenuvilia.

Yra tik dvi „LEMPAfest“ problemos – prognozuojamas geras oras ir festivalių spiečius aplinkui. Kai norėdamas savaitgalį praleisti ne namie, gali rinktis bent iš šešių variantų, šansai pritraukti aktyvios publikos sumažėja. 

Verdiktas: jeigu atvirai, sunku rasti argumentų, kodėl reikėtų rinktis „LEMPAfest“, o ne Žagarės vyšnias ar Naisių vasarą. Tačiau jeigu mėgstate naujoves, kodėl gi ne?

„Akacijų alėja“

Data: liepos 11 d.
Vieta: Kulautuva, Kauno raj.
Kaina: renginys nemokamas.

Muzika: dainuojamoji poezija ir viskas, kas telpa po „one man band“ (žmogaus – orkestro) terminu.
Žvaigždės: Vladas Bagdonas, Vaidas Baumila, „Dainos teatras“ pagal Vidą Bareikį, Emilė Bulotaitė, Juozas Erlickas, Edgaras Lubys, Alina Orlova...

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.

Veiklos festivalyje: Muzika ir dar kartą muzika. Ir dar malda akacijai – sena ir gili festivalio tradicija.
Veiklos greta festivalio: Vienos dienos renginį puikiai paversite į savaitgalio kelionę, jeigu greta prijungsite Panemunės pilių ir piliakalnių lankymą. O ir greta esančio Kauno senamiestis svetingas bei jaukus. 
Šventė šeimai: Tikrai taip. 

TAIP PAT SKAITYKITE: Savaitgalio įkvėpimai su Haroldu Mackevičiumi

Istorija: Jau 15 metų Kulautuva kviečia bardus ir jiems neabejingus klausytojus į trumpą, bet efektyvų susitikimą. Romūs gitarų skambesiai, it vulkanai prasmes spjaudantys tekstai, liūdnos susikaupimo pauzės ir stiprūs egzistenciniai dialogai su pačiu savimi, stebint krantus skalaujantį Nemuno vandenį. 
Internete: combo.lt/akaciju-aleja-121/lt

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.

Verdiktas: Nieko neagituosiu, nieko neįrodinėsiu. Dainuojamąją poeziją arba dievini, arba jos nekenti. Jei dievinat, patys viską žinot. Jei nekenčiat, šį šeštadienį aplenkite Kulautuvą saugiu spinduliu.

„Meska Music Festival 2015“

Data: liepos 10–12 d.
Vieta: Zaraso ežero sala, Zarasai
Kaina: nuo 15 eurų (straipsnio rašymo metu – 21,40–25 eurai). Kempingas – 5 eurai, parkingas festivalio teritorijoje – 5 eurai. Dienos bilietai nuo 12,90 iki 15 eurų. VIP palapinė 2 asmenims – 100 eurų, 4 asmenims – 170 eurų. Vaikai nemokamai neįleidžiami.

Muzika: visų skambesių DJ.
Žvaigždės: DJ Mindaugėlis, Marius Ivanoff, Kandy Killers, Jason Meskini, „Aaronautica“, Jurgis Didžiulis, „Micro One“, „Saxtone“, Paul Monroe.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.

Veiklos festivalyje: Nieko ypatingo, išskyrus tai, ką duoda Zaraso ežeras.
Veiklos greta festivalio: Zarasai yra tikrai šaunus miestelis su apžvalgos takais ir poilsio prie vandens galimybėmis.
Šventė šeimai: kaip galima suprasti iš aprašymo ir bilietų sistemos, šitas festivalis su šeimomis nedraugauja.

Istorija: „Meska Music Festival“ prisistato kaip tarptautinis įvykis su daug šauktukų, bet atidžiau pasižvalgius po svetainę, atlikėjų sąrašą ir reklaminę medžiagą, kvepia pirmoko bandymu prasimušti į tirštą lietuviškų festivalių mėsmalės pasaulį. 
Internete: meskamusic.com

Verdiktas: už 21–25 eurus galite neblogai apsipirkti parduotuvėje, pasižiūrėti keletą gerų filmų, sukirsti steiką restorane užsigeriant vynu ar padaryti daug kitų įdomių ir prasmingų dalykų. Galų gale, galite tiesiog pataupyti.

„BanditFest‘15“

Data: liepos 11–12 d.
Vieta: Biržuvėnų dvaro sodyba, Telšių apskritis.
Kaina: 9,90–19,90 euro. Vaikams iki 10 metų – nemokamai.

Muzika: kažkokie vardai ir kažkokie pavadinimai.
Žvaigždės: „Cosmic Apple“, „Lialiastyga“, „TribalVibe“, „Brave Noises“ – kai visi vienodai nežinomi, žvaigžde gali būti pavadintas kiekvienas. 

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.

Veiklos festivalyje: Organizatoriai žada galimybes patiems įsitraukti į festivalio kūrimą. Sako, bus smagu.
Veiklos greta festivalio: Kad ir ką pasirinktum, skambės įdomiau už patį festivalį.
Šventė šeimai: Įmanomas variantas.

Istorija: Panašu, kad tai jau antrametis renginys. Entuziazmas dar neišblėso. Sėkmės, bandykit.
Internete: facebook.com/banditizmas

Verdiktas: Organizatoriai sako, kad „BanditFest‘15“ – tai tavo bandymas išgirsti, atrasti, pamatyti ir suprasti. Bandžiau, bet nepavyko. Net po dešimt minučių tylos, stengiantis rasti nors vieną priežastį, kodėl reikėtų čia važiuoti, ypač tokį užimtą savaitgalį. Tikrai nežinau. Na, nebent labai, labai norite.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai