Savaitgalio festivaliai: ant vandens, prie vandens ar dauboje?

Festivalis „Rafta“, 2014 m. / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Praėjęs savaitgalis festivalių mėgėjams buvo itin dosnus: nuo techno iki roko, nuo Telšių iki Zarasų. Peržvelgus visų renginių įspūdžius akivaizdu, kad linksmybes gryname ore pasirinko keliolika ar net keliasdešimt tūkstančių lietuvių. Ar šis savaitgalis bus ramesnis? Šiek tiek. Didelių festivalių nenusimato, tačiau mažiukai ir vėl rikiuojasi į eilę.

Kuršių marių festivalis „Rafta“

Data: Rugpjūčio 7-9 d.
Vieta: Kuršių marios, Nida.
Kaina: 25,20 euro. Parkingas – 5 eurai. 

Muzika: Šiuolaikinės muzikos ritmai, skirti geram vakarėliui tiek ant vandens, tiek sausumoje.
Žvaigždės: „Garbanotas bosistas“, „Mood Sellers Band“, „Baltic Balkan“, „Keymono“, „Supersci“ ir kt. 

„Garbanotas Bosistas“ / Tomo Lukšio nuotr.

Veiklos festivalyje: Visų pirma, tai yra festivalis ant vandens, todėl bus apstu galimybių išbandyti vandens sporto pramogas: vandens slides, irklentes. Net vandens sklandytuvus! Taip pat organizatoriai žada parodyti įvairių šviesos instaliacijų, architektūros studentai kurs plūduriuojančią platformą. Neliks pamiršti ir esantys ant Nidos kranto – jų laukia treniruotės, vandens sporto prekių ir reikmenų turgus, kitos aktyvios veiklos. Pagalvota ir apie vaikus, jų laukia estafetės ir specialus miško darželis.

„Garbanotas Bosistas“ / Tomo Lukšio nuotr.


Veiklos greta festivalio: Tai yra Nida, o Nidoje kiekvienas veiklas susigalvoja pagal savo pomėgius. Tingus poilsis prie jūros, dviračiai, pasivaikščiojimai po pušynus ar palei kopas, žuvies ragavimas, buriavimas... Visko tiek daug, kad savaitgalis ištirps kaip vanilinių ledų porcija.
Šventė šeimai: Taip, „Rafta“ skirta visai šeimai.

„Rafta“ vystėsi nuo kelių draugų vakarėlio iki įvairiausio plauko plūduriuojančių priemonių šventės Kuršių mariose.

Istorija: Ketvirtus metus organizuojamas festivalis yra unikalus. Kalbant apie „Raftą“ galima drąsiai vartoti šį terminą, nes kito tokio festivalio ant vandens Lietuvoje tiesiog nėra. Visą tą laiką „Rafta“ vystėsi nuo kelių draugų vakarėlio iki įvairiausio plauko plūduriuojančių priemonių šventės Kuršių mariose. Šiemet didelė festivalio dalis vyks sausumoje, Nidos oro uoste. Įdomu, kaip šitą naują koncepciją priims tiek vietiniai gyventojai, tiek Neringos poilsiautojai. 
Internete: rafta.lt

Nors „Rafta“ rimčiau prisistatė tik praėjusiais metais, apie šį vandens pramogas mėgstančių draugų sumanymą kalbos sklido ir anksčiau. Šiemet projektą jau galima drąsiai vadinti festivaliu ir pagirti už ambicingą sumanymą linksmintis tiek ant Kuršių mariose, tiek Nidoje. 

„Garbanotas Bosistas“ / Tomo Lukšio nuotr.

Nors ir išsilaipinęs ant kranto, festivalis vis dar skirtas vandeniui: dalyviai raginami nuomotis laivus ar plaukti į „Raftą“ kitomis, ant vandens išsilaikančiomis priemonėmis. Kol auditorija rinksis mariose, atlikėjai juos linksmins ant kranto, Nidos oro uosto teritorijoje įrengtose scenose. Pagrindinė scena taip pat bus atsukta į vandens pusę.

Jeigu pavyks šį savaitgalį, po metų jis turėtų sugrįžti daug stipresnis ir didesnis.

Visa ši festivalio koncepcija skamba nauja ir įdomiai, todėl gali sudominti ne tik Nidoje, bet apskritai Lietuvos pajūryje atostogaujančius tautiečius. Vienintelis minusiukas: atlikėjų sąraše norėtųsi daugiau žinomų vardų. Kita vertus, festivalis tik startuoja. Jeigu pavyks šį savaitgalį, po metų jis turėtų sugrįžti daug stipresnis ir didesnis.

Verdiktas: Jeigu planuojate savaitgalį prie jūros ir esate neabejingi vandens pramogoms – šitas Kuršių marių vakarėlis jus tikrai turėtų suvilioti.

Metalo muzikos festivalis „Daubos griaucmas“

Data: Rugpjūčio 7-8 d.
Vieta: Seredžius, Jurbarko raj.
Kaina: 12 eurų. 

Muzika: Tikra ir nenugludinta metalo muzika su trupučiu postroko ir stoner roko.
Žvaigždės: „Weedpecker“, „Nahash“, „Luctus“, „Nyksta“, „Juodvarnis“, „Dehead“ ir kt. 

Veiklos festivalyje: (O)kultiniai kūlversčiai, Dauboteka, palečių scena, ant kurios visi gali parodyti savo talentus.
Veiklos greta festivalio: Seredžius yra nuostabioje Lietuvos vietoje, prie pat Nemuno ir garsiųjų Panemunės pilių. 
Šventė šeimai: Nebent visa šeima mėgsta sunkiąją muziką.

Istorija: „Daubos griaucmas“ yra stiprios alternatyvos renginys, į kurį važiuoja tie, kurie tikrai žino, ką čia suras. Į festivalį renkasi nedidelė, bet labai draugiška ir linksma sunkiosios muzikos gerbėjų bendruomenė, lengvai priimanti į savo ratą ir naujus narius. 
Internete: www.facebook.com/events/982565551768052/

Verdiktas: važiuokite į „Daubos griaucmą“, jeigu norite sudalyvauti festivalyje, kurį galima pavadinti alternatyva bet kuriam kitam festivaliui Lietuvoje. 

„Garbanotas Bosistas“ / Tomo Lukšio nuotr.

Muzikos festivalis „Gėla“

Data: Rugpjūčio 7-8 d.
Vieta: Nemenčinė, Vilniaus raj.
Kaina: Festivalis nemokamas

Muzika: Nauji ir sparčiai populiarėjantys lietuviai atlikėjai
Žvaigždės: „Colours of Bubbles“, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, „Wrong Note“, „Baltasis Kiras“, „Condor Avenue“ ir kt. 

„Garbanotas Bosistas“ / Tomo Lukšio nuotr.

Veiklos festivalyje: Pagrindinė festivalio veikla – poilsis su muzika.
Veiklos greta festivalio: Ežero pakrantė ir vandens pramogos.
Šventė šeimai: Tai festivalis, skirtas jaunimui, tačiau tinka ir šeimai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Savaitės vieta: įkvėpti Bukowskio dvasios

Istorija: Nors festivalio vardą „Gėla“ įgijo tik pernai, šis renginys Nemenčinėje organizuojamas jau kelerius metus. Užšokę ant populiarios „festivalių“ bangos organizatoriai bando svečius pritraukti nemokamu įėjimu į festivalį ir bent jau jaunimui tikrai žinomais atlikėjų vardais. Tiems, kas neplanuoja prie jūros, tai gali skambėti kaip visai įdomi alternatyva. 
Internete: www.facebook.com/gelafestivalis

Verdiktas: važiuokite į „Gėlą“, jeigu pajūris per toli, o mieste tokiu oru sėdėti nesinori.

Skaitykite daugiau