Savaitgaliai Lietuvoje – keliaukite ir pažinkite gimtinę

Keliaujanti šeima / Projekto partnerio turinys
Autorius: Projekto partnerio turinys
Publikuota: 2020-10-16 09:15
Kelionės po Lietuvą gali būti tokios pat smagios kaip ir išvykos į užsienį, juk čia, visai greta mūsų – daug neatrastų, vaizdingų ir įdomių lankytinų vietų. Pandemijos akivaizdoje ypač daug šalies gyventojų keliauja prie Baltijos jūros, į įvairias sodybas, lankosi ekskursijose, mėgaujasi gamta, vietiniu maistu ir poilsiu. Po savaitės, praleistos dirbant, pats laikas pagalvoti apie turiningą savaitgalio poilsį, kuris gali būti įdomus ne tik šeimoje esantiems vaikams, bet ir suaugusiems.

Kelionės po Lietuvą gali būti kupinos nuotykių, į jas leidžiantis su mylimais žmonėmis ir pasirenkant, pavyzdžiui, neįprastą keliavimo formą. Viena jų – kelionės kemperiu. Kemperiai yra pritaikyti visiems keliavimo patogumams. Juose galima patogiai miegoti, gaminti valgyti, lošti stalo žaidimus bei kitaip smagiai leisti laiką.

Tiesa, tokią kelionę, sustojimo vietas rekomenduojama kruopščiai suplanuoti, tačiau patogiausia tai, jog kemperiu galima kokybiškai keliauti visais metų laikais. Atsižvelgiant į laikotarpį, keliems savaitgaliams norėsite išsinuomoti kemperį, kiek naktų norėsite praleisti keliavimo priemonėje ar viešbučiuose, taip pat atsižvelgiant į keliaujančių asmenų skaičių bei kitus aspektus, preliminariai paskaičiuokite, kiek kainuos tokios kelionės išlaidos. Esant būtinybei gauti finansavimą – apie paskolas sužinokite čia.

Netolimi maršrutai – kelionėms su vaikais

Jeigu savaitgalius planuojate praleisti su šeimos nariais, vaikais, specialistai nepataria rinktis ypač ilgo ir tolimo maršruto. Pavyzdžiui, gyvenant sostinėje, nuostabia edukacine kelione vaikams gali tapti Dzūkijos apylinkės, aplankant Trakus bei antrąjį pagal dydį šalyje miestą Kauną. Abiejuose miestuose gausu pramogų. Trakuose vyksta ekskursijos po pilį, istorinius parkus, taip pat ežeruose galite paplaukioti laivais, kurie yra pritaikyti net ir ne pačioms geriausioms oro sąlygoms.

Alpakų ūkis, karaimų miestas ir nepamirštamo skonio kibinai gali tapti puikia mažųjų pažintimi su netoli nuo Vilniaus nutolusiu miestu. Pasirinkus šį maršrutą, sekantis sustojimas – Kaunas taip pat nenuvils kelionės dalyvių. Ekskursijos po pilis, požemius, senamiesčio vaizdai, įvairių šalių virtuvių patiekalai nepaliks abejingų, norinčių praleisti turiningą dieną Lietuvos laikinojoje sostinėje. Keliaujant kartu su vyresniais draugais ar šeimos nariais, verta aplankyti šimtmetį skaičiuojančią gėrimų daryklą, kurioje taip pat laukia įvairios pramogos bei pažintis su viduramžių Kaunu. 

Išvykos gimtinėje – įvairios ir nenuspėjamos

Ilgesnio savaitgalio metu suaugusiems rekomenduojamas ilgesnis maršrutas, kurio metu patirsite dar daugiau iššūkių ir turėsite galimybę aplankyti kur kas didesnę Lietuvos dalį. Pamarys, Žemaitija, Aukštaitijos kraštas bei Dzūkijos dalis – puikiai tinkantys draugų kelionei kemperiu, aplankant tokius objektus kaip nacionalinis Žemaitijos parkas, Biržuvėnų dvaras, pietų Lietuvoje esantys Druskininkai su čia įsikūrusiomis gydyklomis, vandens parku ar sustojimu Šaltojo karo muziejuje. Lietuvoje gausu ne tik modernių viešbučių, bet ir autentiškų poilsiaviečių, skaičiuojančių dešimtmečius ir žavinčių savo ramuma gamtos apsuptyje. 

Kelionės kemperiu – ne tik malonumas, bet ir laisvė, suteikianti galimybę sustoti bei apsidairyti tose vietose, kurios keliaujant jums pasirodė įdomios, nematytos. Pasibaigus aktyviausiam vasaros sezonui prie Baltijos jūros – ruduo yra ypač tinkamas metas čia apsilankyti. Jūra, kokybiškas poilsis, apžvalginės ekskursijos, švyturio bokštas, plaukiojimas ir vėsesniems orams pritaikytais laivais palei užburiančias kopas, muziejai bei daug kitų pramogų be didelio žmonių kiekio visus išvykos keliautojus atpalaiduos bei neabejotinai suteiks nepamirštamus prisiminimus.

Poilsis gimtinėje – įvairus, įdomus ir nenuspėjamas, o leidžiantis į nuotykius su artimiausiais draugais, be jokios abejonės, kupinas neišdildomų įspūdžių ir geros nuotaikos. Nepraleiskite galimybės pasidomėti jums įdomiausiais maršrutais ir pažintiniais objektais tame regione, kurį planuojate aplankyti savaitgalių ar ilgesnių atostogų metu. Puikus poilsis ir geros emocijos – garantuotos!

Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai