Savaitgalį Vilniuje – lėto metalo vėliavnešiai „Pantheist“

„Pantheist“ / Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-04-25 14:50
Šį šeštadienį į Vilniaus roko muzikos klubą „Rock River Club“ atvyksta viena iš žymiausių „doom“ metalo grupių pasaulyje „Pantheist“. Tai – pirmasis beveik 20 metų grojančių britų pasirodymas Lietuvoje, kurio metu jie pristatys greit pasirodysiantį naują albumą.

Muzikinės melancholijos klasika

Nuo 2000-ųjų metų aktyviai koncertuojančios grupės „Pantheist“ dažnam metalo muzikos gerbėjui atskirai pristatinėti nereikia. Jų biografijoje – 4 į stiliaus istoriją įėję albumai.

Jau karjeros pradžioje britų grupė buvo pastebėta Suomijos įrašų kompanijos „Firebox Records“, 2003 m. išleidusios debiutinį, plačiai įvertintą ir klasikiniu tapusį „Pantheist“ albumą „O Solitude“.

Vėliau grupė leidosi į pirmąjį savo koncertinį turą po Europą, kuris įėjo į muzikos istoriją kaip pirmasis tuomet greit populiarėjančio funeral doom metalo žanro koncertinis turas pasaulyje.

Stebino inovacijomis

Jau pirmuoju albumu grupė nustebino klausytojus inovatyviais kūrybiniais sprendimais: jame apstu simfoninių orkestuočių, dinamiškai kintančių tempų bei nuotaikų.

Vėiau „Pantheist“ savo auditorijai pateikė konceptinį albumą „Amartha“, kuriame nagrinėjamos liturginės ir religinės temos.

Vėlesnė ir dabartinė britų kūryba pasižymi dar įvairesnėmis muzikinėmis įtakomis. Čia galima išgirsti ne tik klasikinio ir progresyvaus roko užuominų, bet ir avangardinių kompozicinių sprendimų ar net popmuzikos atgarsių.

Penktojo albumo pristatymas – Vilniuje

Sostinės klausytojai turės išskirtinę progą pirmieji pasaulyje susipažinti su naujausiuoju „Pantheist“ albumu, kurio įrašų sesiją grupė baigė sausio mėn. Oficialioje grupės internetinėje svetainėje skelbiama, kad būtent Vilniuje įvyks naujausios kūrybos premjera.

Apie po 7 metų pertraukos pasirodysiantį naują įrašą „Pantheist“ dar daug neatvirauja, bet prižada, kad jis pasirodys dar šiemet, o šiuo metu yra baiginėjami garso inžinerijos ir meninio apipavidalinimo darbai.

Britus apšildys bene žymiausia Baltarusijos doom metalo grupė „Woe Unto Me“, pasižyminti išskirtiniu sceniniu įvaizdžiu bei neortodiksine kūryba, ir vilnietiškas melancholiškos elektroninės muzikos projektas „Vėlių Namai“, kuris taip pat pateiks medžiagos iš greit pasirodysiančio naujo albumo.

Koncertas įvyks jau šį šeštadienį, klube „Rock River Club“, Vilniuje.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai