Savaitės tonas: mylimas džemperis

Savaitės tonas: mylimas džemperis / VETEMENTS 2016 m. rudens/žiemos kolekcijos modelis/Charlotte Knox piešinys
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-01-16 10:15
Pernai (t. y. visai neseniai) metų dizaneriu tapo Demnas Gvasalia. Jis į Britų mados apdovanojimų ceremoniją atkako su sportiniu švarkeliu ir beisbolo kepure, bet į sceną lipo net porą kartų. Už kūrybą „Balenciaga” mados namams vyras gavo International Ready-to-Wear Designer titulą, o už savą „Vetements” – International Urban Luxury Brand prizą.

Kuris apdovanojimas svarbesnis? Teoriškai – pirmasis, o iš tiesų – antras. Nes be svaigiai išgarsėjusio „Vetements”, Demnas nebūtų pakviestas tapti „Balenciaga” reformatoriumi. Dizainerio tautiečiai gruzinai turbūt šaiposi: gerai tas Gvasalia visus išdūrė, pasinaudojęs posovietinių treningų idėja.

Bet Demnas – tyras kaip krištolas. Ir jei reikia kaltų, kaltinkime jo talentą. Athleisure mada gyvuoja daug metų, bet tik gruzino džemperiai sukėlė audrą: kažkodėl būtent jų panoro visos žvaigždės, o iš paskos – minia.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Aišku, gatvės stileivoms sunkiau, nei žvaigždėms, nes „Vetements“ treningai – labai brangūs ir dingsta anksčiau, nei ateina laikas nukainojimui. Bet gatvės publika guodžiasi tuo, kad tie kultiniai bliuzonai beveik nesiskiria nuo elementarios sportinės apragos. Todėl bet koks švarkelis su gobtuvu dabar yra cool.

O kad jis atrodytų dar šauniau, tereikia truputį pasistengti. Derinti tuos džemperius su brangesniais sijonukais ar batais, vilkėti juos po „disciplinuotais” militaristinio ar koledžo stiliaus švarkais, derinti su klasikinėmis, tobulai išlygintomis kelnėmis, metalizuotais šortais, Žizel sijonais, ilgaauliais ir pan.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

1. LINDEX džemperis; 2. MAX&CO. rankinė; 3. ZARA batai; 4. MARNI sijonas.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

1. MARELLA švarkas; 2. BURBERRY batai; 3. LINDEX pėdkelnės; 4. H&M džemperis.

Derinių autorė – tinklaraštininkė, stilistė Kristė Stankevičiūtė

Elaima.lt

Naujausi straipsniai