Savaitės pramogų gidas: ką nuveikti liepos 2 – 6 dienomis

Dainų šventės akimirka / Dariaus Kučio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-07-02 23:56
Nors saulė nelepina šiluma, pirmąją liepos savaitę galime pasidžiaugti renginių gausa! Koncertai, komikų pasirodymai ir filmai – širdžiai mielos veiklos atras kiekvienas.

„Secret stand up“

Liepos 2 d. 20 val., šalia Vilniaus senamiesčio įsikūrusiame kultūros bare „Kablys“, stand-up komikai Mantas Grimalis, Lukas Ramonas, Airidas Jankus, Arnas Zdanovičius, Viktoras Balykov ir Oleg Surajev neleis liūdėti pirmadienio vakarą ir atliks savo pasirodymus.

Bilieto kaina 2 €

Ndioba ir Lamine – muzika iš Senegalo

Liepos 4 d. 20.30 val. savo koncertą Vilniaus senamiestyje įsikūrusioje seniausioje vegetarinio maisto kavinėje „Balti drambliai“ surengs Ndioba ir Lamine, pripažinti muzikantai iš Vakarų Afrikos valstybės – Senegalo. Lyg alchemikai tarpusavyje jungiantys savo talentus, originalias kompozicijas bei tradicinę Vakarų Afrikos muziką, jiedu pristatys dar negirdėtą pasaulio muzikos duetą. Pasirodymo metu skambės tradicinės bei originalios kompozitorių dainos, papildytos virtuoziškai grojamomis afrikietiškomis melodijomis bei judėti kviečiančiais ritmais.

Bilietų kaina nuo 5 €

Tarptautinis festivalis „Operetė Kauno pilyje 2018“

Liepos 5–6 d., Kaune vyks tarptautinis operos festivalis. Kartu su viso pasaulio lietuviais Valstybės šimtmetį mininti „Operetė Kauno pilyje“ šiemet vėl kviečia susitikti istorinėje Laikinosios sostinės senamiesčio vietoje ir drauge pasiklausyti gražiausių kūrinių. Liepos 5-ąją festivalį atidarys Arūno Sakalausko skulptūros „Vytis“ atidengimo ceremonija, vakarą tęs tradicinis „Pilies muzikos“ koncertas, šeštadienio akcentu taps Jurgio Karnavičiaus opera „Radvila Perkūnas“.

Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan tos“

Liepos 6 d. 17 val. Vilniaus „Vingio“ parke visi kviečiami giedoti Lietuvos himną. Lietuva, stovinti ant tokių pagrindų, negali būti uždara naujovėms, šiuolaikinės muzikos tendencijoms. Lietuvai reikia naujos energijos, plūstančios į mus dabarties kūrybos formomis. Trijų dalių Dainų dienos programa pamažu išskleis pagrindines Lietuvos himno idėjas, tačiau svarbiausia bus visų – Lietuvoje ir pasaulyje gyvenančių lietuvių – drauge giedama „Tautiška giesmė“. Pajusime, kad mūsų – ne trys, o bene keturi milijonai ir, kad didžiausias mūsų minčių ir jausmų kūrinys yra Lietuva. Jai galime linkėti tik vieno – „Vienybė težydi!“.

Bilietų kaina nuo 10 €, stovimos vietos nemokamos.

Kino filmas „Leitis“

Liepos 6 d. 20 val., kino teatre „Pasaka“ vyks filmo „Leitis“ premjera. 1247 m. į kaimo seniūno sodybą atvyksta elitinis karys – leitis. Kunigaikščio pageidavimu seniūnas privalo organizuoti pasienio žvalgybą. Seniūnas išsiunčia savo sūnų – jauną ir kovose neužgrūdintą jaunuolį, kuris kartu su leičiu išvyksta į pasienį. Įprasta užduotis vyrams tampa rimtu išbandymu: grasina ne tik priešo kariai, bet ir neįžengiamose giriose sutiktos keistos, mistinės būtybės. Patirties ir titulo kaina – gyvybė. Tai legendomis ir padavimais apipinta viduramžių Lietuva.

Bilieto kaina 5 €

Filmo anonsas:

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai