Savaitės pramogų gidas: ką nuveikti birželio 18-24 dienomis

Šoka per laužą / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-06-18 12:35
Įpusėjus birželio mėnesiui, „Žmonės“ kviečia pasisemti kūrybingų idėjų ir patirti naujų įspūdžių 18-24 dienomis Lietuvoje vyksiančiuose renginiuose. Šią savaitę kartu su atlikėjais dainuosime koncertuose, ekskursijų metu žvalgysimės po aikčioti priverčiančius senamiesčius, o savaitgalį šokinėsime per laužus ir ieškosime paparčio žiedo!

Grupės „8 kambarys“ koncertas

Birželio 18-tą dieną, 21 val. Vilniaus „Vasaros terasoje“, Hip-Hop grupė „8 kambarys“ surengs savo koncertą. 2013 metais susikūrusios grupės nariai Talaz (Karolis Talutis) ir Corsalis (Deividas Alejūnas) šiandien gali džiaugtis pripažinimu. Jų kūriniai „Ieškau“, „Pasakyk Man“ sulaukė didelio klausytojų dėmesio ir „YouTube“ platformoje buvo perklausyti daugiau nei 500 000 kartų. 2018 metais grupė pristatė savo debiutinį albumą „Atlantida“, o vasarą žada pasirodyti ir festivaliuose.

Renginio bilietų kaina nuo 5 €.

„Kitokie pasikalbėjimai“ su Jonu Mačiuliu

Birželio 20 d. 20 val. į Kauno „Adform kiemelį“, esantį Rotušės aikštėje, vėl sugrįžta „Kitokie pasikalbėjimai“. Šį kartą Justinas Jankevičius kalbins kaunietį krepšininką Joną mačiulį, kuris „Kitokiuose pasikalbėjimuose“ svečiuosis pirmą kartą, prieš pat Lietuvos rinktinės stovyklą.

Ar dar atsimenate 2015 metų rugsėjo 14 dieną? Tąkart visoje Lietuvoje buvo pristatyta daugybė paminklų Maironiui, pakeltas ne vienas alaus bokalas į Mačiulio sveikatą, pavadintas ne vienas vaikas Jono vardu ir nupirkta tūkstančiai marškinėlių pažymėtų 8-uoju numeriu. Ironiška, tačiau šie „Kitokie pasikalbėjimai“ vyks šalia Maironio paminklo, kuris stūkso netoli „Adform kiemelio“. Bus puiki proga įsiamžinti su dviem garsiausiais Lietuvos Maironiais.

Bilieto kaina 6,39 €.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Tarptautinė jogos diena

Birželio 21 d. 17 val. Vilniaus Rotušės aikštėje bus minima tarptautinė jogos diena. Jau ketvirtus metus iš eilės Lietuvoje organizuojama sveikos gyvensenos šventė, kuris kvies visus vilniečius ir miesto svečius domėtis kūno harmonija bei kaip ją pasiekti per jogą.

2014 m. rugsėjo 27 d. Indijos ministras pirmininkas Šri Narendra Modi kreipėsi į Jungtinių Tautų Generalinę Asamblėją (JTGA) ir paragino patvirtinti Tarptautinę jogos dieną. „Joga – tai neįkainojama senovės Indijos tradicijos dovana. Ji sujungia protą ir kūną, mintis ir veiksmus, apribojimus ir pasiekimus, harmoniją tarp žmogaus ir gamtos bei pasižymi holistiniu požiūriu į sveikatą ir gerovę. Jogos prasmė slypi ne fizinėse pozose, o vienystės atradime su pačiu savimi, su pasauliu ir su gamta. Joga keičia mūsų gyvenimo būdą ir ugdo sąmoningumą, todėl ji gali padėti mums prisitaikyti prie klimato kaitos. Dirbkime išvien, kad įtvirtintume Tarptautinę jogos dieną.“

2015 m. birželio 21 d. Lietuva kartu su dar 176 pasaulio šalimis pirmą kartą minėjo tarptautinę jogos dieną, kuri jau tapo gražia tradicija.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Rasos šventė Verkių parke

Birželio 22 d. 18.30 val. Verkių parke jau devynioliktą vidurvasarį bus švenčiama Rasos šventė. Pasipuoškite vainikais, nusiskinkite devynių žolynų Kupolę, pasiimkite lauknešėlį ir su šeimomis bei draugais atvykite į liepomis kvepiantį Verkių rūmų parką. Šventės organizatoriai kviečia pasipuošti tautiniais drabužiais. Vaikinai – baltais marškiniais, o merginos – sijonėliais ir žolynų vainikais. Renginio metu bus pinami vainikai, buriama iš žolynų, ieškomas paparčio žiedas, dainuojamos dainos.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Ekskursija „Kauno senamiesčio vaiduokliai“

Birželio 22 d., 19 val. visi kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami rinktis prie Kauno pilies tilto. Gandai apie žvangančias grandines pilies požemiuose yra tik dalelė mistinių pasakojimų. Kitų Kauno šmėklų legendos vis dar slypi tamsoje, o kartais atgyja ir gidės lūpomis. Sužinosite, kuo buvo kaltinama Augustino Daviatos tarnaitė. Išgirsite, kokios žiaurios bausmės skiriamos, išniekinus miesto ženklus. Profesionali gidė atskleis kruvinųjų katalikų ir liuteronų susirėmimų detales. Išgirsite ir apie chuliganizmo atvejus bei peripetijas, kurios baigdavosi žudynėmis. Pamatysite, kur gyveno didysis Kauno kontrabandininkas. Sužinosite, kokia „nešvaria“ veikla užsiėmė Šv. Kazimiero draugija. Nustebsite išgirdę ir apie raganų medžioklės atvejus Kaune.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai