Saulius Baradinskas, Justas Janauskas ir Gilma Gylytė pasidalijo sėkmės užkulisiais – lengva nebuvo

Aštuntasis „Ką darai, daryk gerai“ renginys/Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-06-20 16:02
Antradienį vilniečiai rinkosi į 8-tąjį „Ką darai, daryk gerai“ renginį. Rasa Janina Jusionytė, projekto „Ką žmonės dirba visą dieną“ renginio organizatorė, džiaugėsi, kad net 450 žmonių pasirinko leisti karštą vasaros vakarą ne kažkur prie ežero, o atvykti į kultūros barą „Kablys“, pasiklausyti įkvepiančių sėkmės istorijų.

Trys vakaro pranešėjai: režisierius Saulius Baradinskas, „Do Architects“ įkūrėja Gilma Teodora Gylytė ir „Vinted“ bei „HumansApp“ įkūrėjas Justas Janauskas atvirai papasakojo apie tai, kaip savo mėgiamą veiklą pavertė verslu, nešančiu jiems pelną. Nors visi trys savo veiklą kuria skirtingose industrijose, visi jie teigia, kad svarbiausia yra pradėti daryti ir tikėti savo idėja. Tačiau ne visos sėkmės istorijos atsiranda iš pirmo karto ir už jų dažniausiai slypi nemaži išbandymai.

Pirmą kartą taip atvirai kalbėjęs apie savo kelią svajonių link Saulius Baradinskas sugraudino ne vieną klausytoją. Režisierius pasakojo ne tiek apie savo darbą, kiek apie tai, kiek kartų reikėjo perlipti per save ir kitų sukurtus barjerus, kad galėtų daryti tai, ką visada norėjo – režisuoti filmus ir kurti muzikinius klipus. Kaip ir priklauso šios srities atstovui, Saulius savo gyvenimo istoriją pasakojo pasitelkdamas ir pristatydamas susirinkusiems pagrindinius gero pasakojimo principus.

Prieš didžiulę auditoriją trumpametražių filmų kūrėjas prabilo apie didžiausias savo baimes, nepasitikėjimą savimi, disleksiją, disfunkcinę šeimą, skolas, praeities toksinius santykius ir kitas slegiančias problemas, kurios lydėjo jį gyvenime ir trukdė siekti asmeninių tikslų. Tik išmokus priimti ir pamilti save, įvykus tam vidiniam pokyčiui, galima pradėti išties mėgautis gyvenimu ir savo kūrybine veikla. O tada ne taip ir svarbu būti geriausiu tol, kol pats mėgaujiesi tuo, ką darai.

„Sukurti filmą yra lengva. Sukurti gerą filmą yra karas. Sukurti nuostabų filmą yra stebuklas. Taip pat yra ir su gyvenimu”, – sakė režisierius. Pranešimą užbaigė garsūs plojimai bei palaikymo šūksniai, o susijaudinimo neslėpė ir pats Saulius Baradinskas.

Aštuntasis „Ką darai, daryk gerai“ renginys/Organizatorių nuotr.
Aštuntasis „Ką darai, daryk gerai“ renginys/Organizatorių nuotr.

Kitas vakaro pranešėjas – Justas Janauskas – pasidalijo dar niekam negirdėtais „Vinted“ kūrimo ir gelbėjimo iš mirties taško užkulisiais. Atvirai pasakodamas apie sukurtą drabužių keitimosi ir pardavimo platformą nuo pat pirmos jos atsiradimo dienos, jis atskleidė vienas didžiausių ir skaudžiausių klaidų, kurias padarė vystydamas šį projektą. Justas taip pat pasidalijo ir netikėčiausias sprendimais, kurie kasmet lėmė vis didesnį šios platformos augimą ir populiarumą. Ir net tada, kai pranešėjo laikas jau baigėsi, publika prašė nesustoti ir toliau tęsti istoriją.

Nemažai juoko klausytojams sukėlęs pranešimas išties parodė, kad svarbiausia yra tikėti savo idėja, nesustoti ir nuolat ieškoti naujų kelių bei galimybių, ką dar galima padaryti. O kad išvengtume klaidų, čia puikiai tinka ir pačio renginio pavadinimas – „Ką darai, daryk gerai”. Naujausias Justo Janausko projektas – „HumansApp“ programėlė, kuri atsirado iš poreikio dalintis ne daiktais, o žiniomis. Juk kiekvienas turime įgūdžių, kurie galbūt yra reikalingi kitų idėjoms įgyvendinti, o gal patiems trūksta tam tikrų žinių, kad pradėtumėte savo veiklą, todėl pranešėjas kvietė visus prisijungti prie šios naujos žinių bendruomenės.

Aštuntasis „Ką darai, daryk gerai“ renginys/Organizatorių nuotr.
Aštuntasis „Ką darai, daryk gerai“ renginys/Organizatorių nuotr.

Dar viena vakaro pranešėja – Gilma Teodora Gylytė – viena iš „Do Architects“ įkūrėjų, kuri jau būdama pirmame studijų kurse suprato, kad architektūros srityje ji jaučiasi geriausiai ir gali sukurti tai, ko kiti iki šiol nepadarė. Dalindamasi istorijomis apie tai, kaip gimė žymiausi jų projektai, architektė išskyrė kelias verslo taisykles: „Svarbiausia yra sukurti geriausių, artimiausių, talentingiausių draugų komandą, nes tai yra varikliukas, kuris verslą stums į priekį.”

Kita taisyklė, kurią Gilma suformavo per ilgus darbo praktikos metus – pirmiausia reikia patikėti žmogumi, o tada – jo idėja. Įdomiausi sprendimai gimsta iš pasitikėjimo vienas kitu ir savo užsakovu. Visiems gerai žinomi „MO muziejus“, „Ogmios miestas“ ar Preilos gelbėtojų stotis išties išsiskiria dėmesį traukiančia architektūra ir kūrybiškais erdvių sprendimais interjere. Tačiau tai tik gražioji medalio pusė, už kurios slypi daugybė išbandymų. Įdomu sužinoti, kokie jie?

Aštuntasis „Ką darai, daryk gerai“ renginys/Organizatorių nuotr.
Aštuntasis „Ką darai, daryk gerai“ renginys/Organizatorių nuotr.

Šį bei visus kitus pranešėjų įrašus galite rasti „Ką žmonės dirba visą dieną” kanale „Youtube“ ČIA.

Nors tai jau aštuntasis „Ką darai, daryk gerai“ renginys, sulaukęs didelio vilniečių susidomėjimo, nuo rugsėjo mėn. jis ir toliau tęsis Vilniuje visus metus, kas du mėnesius. O jau rugpjūčio 21 d. pirmą kartą vyks Palangoje, “Kalbys Jūra Kultūra.” Renginio organizatorė Rasa Janina Jusionytė sako, kad šie renginiai skirti kūrybiškai ir daugiau iš gyvenimo norinčiai bendruomenei suburti:

„Žmonės ateina pasiklausyti iš pažiūros itin sėkmingų istorijų, atrodo, lyg kas žinotų tą vienintelį sėkmės receptą. Tačiau kiekvienas savo karjeros sėkmę atradęs pranešėjas pasidalina tikrąja istorija, kaip žingsnelis po žingsnelio ėjo savo tikslo link“.

Rasa atskleidžia, jog labai gera, kai tiek po radijo laidų, tiek po šių renginių užplūsta daugybė žinučių, kad žmogus įsikvėpė ir pagaliau ryžosi palikti nemylimą darbą, pradėjo kurti kažką savo. Norėdami ir jūs atvykti gyvai pasiklausyti įdomiausių pranešėjų ir jų sėkmės istorijų, visą informaciją apie tai, kur ir kada, galite rasti „Facebook“ puslapyje „Ką žmonės dirba visą dieną?“.

Naujausi straipsniai