Saulius Balandis į „Pasmerktų“ filmavimą įtraukė ir savo vaikaitį Adomą

Saulius Balandis / TV3 nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-09-22 16:25
„Seriale šį sezoną visko žiauriai daug – tokių sudėtingų filmavimų nė nepamenu“, – atvirai sako TV3 kultinio serialo „Pasmerkti 3“ režisierius Saulius Balandis. Charakteringą kaimo vyrą Girinį „Pasmerktuose“ taip pat įkūnijęs S. Balandis atskleidžia, kad šį personažą sukūrė beveik netyčia. Negana to, į filmavimus įtraukė ir savo vaikaitį Adomą. Viena filmavimo scena su mažyliu ir aktoriumi Vytautu Rumšu vyresniuoju S. Balandį privertė aiktelėti.

TV3 serialo „Pasmerkti 3“ režisierius sako, kad „šiltnamio“ sąlygomis niekada nėra gyvenęs, todėl profesinių iššūkių nebijo. „Kiekvienas darbas – kaip iššūkis. Kaip Vidmantas Urbonas neria į savo triatloną, taip ir tu pusmečiui neri į serialą, ir turi išplaukti, išvažiuoti, išbūti. Privalai pamilti šitą dalyką, turi sirgti juo, jeigu nesirgsi – nieko nebus“, – atvirauja S. Balandis.

Serialo „Pasmerkti 3“ istorijoje pernai išdygo naivus, tarmiškai kalbantis, šiek tiek nevalyvas, bet labai geros širdies kaimietis – Girinis. Jį vaidinti teko serialo režisieriui.

„Scenaristas Edvinas Kalėda išrašė tokį epizodinį vaidmenį. Aš ieškojau aktoriaus, bet buvo vasara, atostogų metas, nelengva ką nors prisišaukti filmuotis epizode. Kaip tik buvau užsiauginęs barzdą, sakau – gerai, suvaidinsiu pats tą Girinį, o paskui personažas ėmė ir išaugo“, – prisimena S. Balandis.

Serialo scenarijaus vingiai nepaliauja stebinti žiūrovų. Praėjusį sezoną „Pasmerktų“ veikėjas Taisonas (akt. Žilvinas Tratas) pas angelus pasiuntė įtakingą verslininką Keinį (akt. Vytautas Rumšas vyresnysis). Tai kaip reikiant sujaudino pastarojo talento gerbėjus. Daugelis svajojo jį toliau matyti seriale. Ne išimtis – ir režisierius.

„Aš labai norėjau, kad Vytautas Rumšas vaidintų toliau, – atvirai sako S. Balandis.  – Ir praėjusio sezono pabaigoje kaip tik atsitiko toks mistiškas dalykas. Tariamą Keinio sūnų įkūnijo mano anūkas Adomas. V. Rumšas jau baigė filmuotis ir ketino išvažiuoti iš aikštelės, o Adomas kaip tik gulėjo vežimėlyje prie lango. Sakau – Vytai, stop. Grįžk, persirenk kokiais nors kamufliažiniais drabužiais (daviau jam savo kepurę, striukę). Paprašiau – prieik prie vaiko, pastovėk truputį, ir nueik – gal to niekur nepanaudosime, bet pabandykime. Komanda pradėjo filmuoti, Vytautas priėjo – toks šiek tiek neryškus, mistinis – pažiūrėjo į miegantį vaiką ir jau nueina. O staiga Adomas atsikelia ir akimis ieško jo! Tai buvo pats gražiausias epizodas – to nesurepetuosi, nesukursi.“

Ar tikrai V. Rumšo personažas išliko gyvas? Kas jam galėjo padėti sugrįžti į gyvenimą? Kam pirmiausia teks Keinio keršto ugnis ir ar nesigailės Ema (akt. Jolanta Dapkūnaitė) per anksti pasiskelbusi, kad jos mažylis iš tiesų yra visai ne Keinio, o Taisono sūnus?

„Pasmerkti 3“ – pirmadieniais–ketvirtadieniais 20.30 val. per TV3!

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai