Saugirdas Vaitulionis pasidalijo prisiminimais apie Baltijos kelią: „Tai, kas tada įvyko, yra stebuklas“

Kažkur tarp 2 mln. Baltijos kelio dalyvių buvo ir Saugirdas Vaitulionis / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Prieš 28 metus rugpjūčio 23 d. daugiau nei du milijonai žmonių iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos sustojo į gyvą grandinę, pasauliui geriau žinomą kaip Baltijos kelias. Kažkur laukymėje, keliasdešimt kilometrų nuo Panevėžio, gyvoje žmonių grandinėje stovėjo ir būsimasis komunikacijos specialistas Saugirdas Vaitulionis (35).

Baltijos kelyje Saugirdas stovėjo kartu su tėvais, seneliu, jaunesniuoju broliuku ir kaimynais. Tuo metu S.Vaitulioniui buvo septyneri, todėl turėjo prabėgti nemažai metų, kol jis suvokė, kokio didingo įvykio dalimi tapo.

„Tai, kas tada įvyko, yra stebuklas. Man, vaikui, tai atrodė lyg didžiulė didžiulė šventė – visi buvo labai linksmi, visi šypsojosi. Kai dabar pagalvoju, tai buvo neįtikėtinai didingas dalykas, begalinis džiaugsmas. Todėl aš ir prisimenu labai gerą emociją, vyravusią aurą. Atrodė, kad tūkstančiai draugų aplinkui: visi kalbėjosi, dalijosi arbata, kava, sumuštiniais“, – prisiminė Saugirdas.

Baltijos kelio metu Saugirdo tėvai buvo jaunesni, nei jis pats šiandien. Jaunatviškas polėkis ir patriotizmas lėmė, kad jie su mažais vaikais prisijungė prie didžiausios taikios protesto akcijos Sovietų Sąjungoje.

„Pamenu, kad tėvai labai ilgai planavo, kruopščiai ruošėsi. Mūsų kompanijos važiavo kelios mašinos – su tėvų draugais keliavome į Latvijos pusę.

Ryškiausiai atsimenu dainą „Bunda jau Baltija“, kurią dainavo neįsivaizduojamas kiekis žmonių.

Saugirdas Vaitulionis / RYO / Tomas&Lukas nuotrauka

Per radiją buvo nuolat pranešinėjama, kur dar trūksta žmonių, į kurią Lietuvos dalį reikia važiuoti, kad grandinė būtų sujungta“, – pasakojo S.Vaitulionis.

Nors pastaruoju metu tautiškumui ir patriotizmui skiriama vis daugiau dėmesio, atsiranda kartojančių, kad yra taip nusivylę valstybe, jog už ją nekovotų. Ką apie tokius žmones mano Saugirdas?

„Nesuprantu, kaip apskritai galima tokią nesąmonę sakyti. Atvirai kalbant, jeigu reikėtų, aš net neabejoju, žmonės susiimtų lygiai taip pat. Reikalui esant vienybė prabustų. Manau, kad žmonės dabar yra ne ką mažiau, o gal net ir daugiau patriotai negu anksčiau. Patriotiškumas turėtų būti viena pagrindinių žmogaus vertybių“, – sakė Saugirdas.

Baltijos kelias / wikipedia.org (By Kusurija) nuotr.

Skaitykite daugiau